Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blysk swiatla jako...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
A ja jeszcze dodam (bo wiekszosc z forumowiczow z racji wieku moze nie pamietac), ze dawno temu w jakims czasopismie (Mlody Technik albo cos kolo tego) napisano ciekawostke dotyczaca wlasnie lampy do celow samoobrony.
O ile dobrze pamietam to chyba w USA produkowano wowczas specjalne lampy zawierajace 5 albo 6 zarowek spaleniowych (tych jednorazowek do lamp blyskowych) do celow typowej samoobrony. Polecano je zwlaszcza kobietom wracajacym do domu w poznych godzinach wieczornych lub nocnych. Podawano nawet przyblizony czas dzialania obezwladniajacego i wiem, ze byly to minuty a nie sekundy olsnienia. Oczywiscie jeden blysk dawaly wszystkie zarowki jednoczesnie.
Co do bezpieczenstwa stosowania lamp blyskowych z punktu widzenia oslepianego delikwenta to na szczescie natezenie swiatla spada do kwadratu odleglosci. Inaczej mozna po prostu wypalic oczy. Podam taki przyklad: kupilem kiedys aparat fotograficzny Premier BF za 4 zlote (wiecie, likwidowali w Lodzi hipermarket Jumbo i lekko uszkodzony towar szedl za grosze) i postanowilem go dac dzieciom do zabawy. Dzieci mialy po 3 lata wiec musialem jakos "oslabic" wbudowany flesz. Wymyslilem, ze przykleje na lampe kawalek folii od starej dyskietki 5.25" i dla proby (jak mocne bedzie wowczas swiatlo lampy) przystawilem taka dyskietke do aparatu i blysnalem. Z dyskietki zadymilo sie i zobaczylem wypalony slad na nosniku. Po takim doswiadczeniu zdeaktywowalem lampe blyskowa calkowicie. Jeden fotograf zawodowiec wspominal kiedys, ze blysnela mu lampa (o kilkakrotnie wiekszej mocy niz ta z aparatow typu idioten-camera) zwisajaca przy nodze i na spodniach pozostal slad jak po przypaleniu zelazkiem. Jak to mowia w pewnej reklamie "kto nie wierzy - niech zmierzy".
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Jacu$. powiem tak
zajmuje sie fotografią i kiedys popełniłem błąd.
ustawiłem 2 lampy ktore odpaliły sie równoczesnie.(mocne studyjne lampy)
i wiecie co było w tym najgłupsze?
ze sam stałem pomiędzy nimi, a one były z 5, 10 cm od moich włosów.

gorące włosy jak sie topią to smierdzą...
wiecie??
ja juz wiem:)
ale to dobre jak chcesz robic zdjecia na miescie nos lampe. jakis Metz czy cos...:)
nmie ukradną
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Badboy napisal byl:

Jacu$. powiem tak
zajmuje sie fotografią


:) :) :)
Jasne! Tak samo jak Lord von Banan zajmuje sie pisaniem na komputerze a Cougar tworzeniem stron WWW :wink:
Skoro jestes fotografem to co robisz na forum "Bron i walka bronia" ?
No, no... cicha woda...

Wiem o co zapytasz w rewanzu wiec od razu odpowiadam:
ja tu tylko sprzatam :)
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
jacu$....a wkładasz chociaz serce w to sprzątanie tak jak ja w fotografie:)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
To badboy:
Oczywiscie ze tak, ale dajmy juz spokoj bo nas sprzatnie moderator za "off topic". Pozdrawiam serdecznie - Jacek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024