Skocz do zawartości


Zdjęcie

Microtech wg projektu Boba Terzuoli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_ezi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Piter please nasmaruj coś ciekawego o tym o tym folderku
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Zajrzyj na te strone, AFCK jest tu opisany
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
OK... naskrobię coś... miałem to z trzy miesiące temu w newsach na stronie, ale po 3 m-cach czyszczę newsy :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Napisz Piter , napisz.Musze sobie cos nowego Microtecha kupic i tak wlasnie mysle o tym , ale nigdy nie mialem w lapie na dluzej.
Co jeszcze czy nie myslisz ze te prawie 500 $ to troszke wygorowana cena ?
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Biorac pod uwage kto ten noz robił to chyba nie jest to wygorowana kwota. Tez nie mialem go w reku ale jest napewno dopieszczony do maksimum.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli

Biorac pod uwage kto ten noz robił to chyba nie jest to wygorowana kwota


piszac to miales na mysli M-techa czy Terzoule , bo robil to M-tech a sam noz to pomieszanie ACTF i LCC , czyli nic nowego,to nie jest UT czy Hallo.
Oczywiscie chodzi pieknie , ale 550 $ za cos co jest naprawde seryjne ???
Przeciez za te same pieniadze kupisz orginalengo Terzolue ,no oczywiscie bez sprezyny.
Jak na razie , w koncu dzisiaj dorwalem wymarzonego Elite ray skin z grindem Brenda , z Terzoula poczekam na opinie Pitera

Ps
Tak a propo twojego avataru , zastanawiam sie czy M-tech zaplacil ( oczywiscie w produkcie) jakas danine US Army ( 17 AB w szczegolnosci) za uzywanie ich logo ?
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli

Jak na razie , w koncu dzisiaj dorwalem wymarzonego Elite ray skin z grindem Brenda ...


Zazdroszcze (narazie musze sie zadowolic zwyklym socomem) :)
Seiken moglbys mu zrobic pare fotek i wkleic na forum :?:

Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli

bo robil to M-tech a sam noz to pomieszanie ACTF i LCC , czyli nic nowego. Oczywiscie chodzi pieknie , ale 550 $ za cos co jest naprawde seryjne ???


Oj Mości Panie Seiken, trzeba chyba przeprowadzić małe szkolenie z tematu. Terzuola D/A ma z LCC w zasadzie jedną wspólną rzecz - mechanikę. I bardzo dobrze, bo jak coś jest dobre to po co poprawiać. Sam nóż jest nieco większy od LCC (o jakieś pół centymetra). Kształt tego noża to oczywiście ATCF Terzuoli więc lepszej rekomendacji nie trzeba. Nóż ma Dagger Logo na ostrzu... no właśnie, to w żadnym wypadku nie jest seryjna robota. Ostrze jest robione ręcznie przez Tonyego Marfione a wykończeniówka, ostrzenie, polerowanie krwawędzi to już Terz. Stąd na klipsie obaj widnieją jako twórcy (dla przykładu - w SOCOM'ach był albo sam Walter Brend albo sam Tony, nie znam ich "wspólnego" SOCOM'a niestety). Oczywiście całość jest ręcznie polerowana, "dopieszczana", składana. Bardzo elegancko rozwiązano dysk do otwierania i otwór na linkę. Ech, te detale... Noży tych wychodzi aktualnie tylko 25-30 szt. miesięcznie z tego co wiem, zależnie od tego ile mają chłopaki czasu na zabawę prezy szlifierkach. Pierwsze sztuki robione samodzielnie przez Boba (ostrze oczywiście) szły po 750USD, wersja Tony/Terz ma SRP na poziomie 595USD. Podobnież po pierwszej serii (350-400szt. z czego już wyszło w sumie prawie 200) mają rozpocząć właśnie seryjną produkcję (bez Dagger Logo oczywiście) w limitowanej ilości około 1000 sztuk w bardziej ludzkiej cenie. A na koniec fotka:

Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Dzieki Piter ale , ja ciagle czekam na kogos kto tym nozem popracowal.
Weim ze chodzi pieknie , rowniez podoba mi sie dysk , piekna linnia glowni ( ale czy nie za niski szlif jako noz uzytkowy ?).
Z tyego co slyszalem Bob w rzeczywistosci zajmowal sie tylko polerka ostrza przy proto i kilku pierwszych z serii , co generalnie nie jest wazne bo Tony tez ma do tego reke ( wchodzac wyzej tez nie wierze cz TM sam bedzie szlifowal 1500 nozy ).
Co do podobienst do LCC , to ja jednak ciagle sie upieram , ze widziany od "dupy" niewiele sie rozni co widac na tym zdjeciu
Dołączona grafika
Czy jest to warte 3 krotnosci ceny , moze i tak jako noz kolekcjonerski ale czy jako noz uzytkowy ? ( dlatego czekam na opinnie)

Tak na razie czekam na mojego "skorzanego" Elite...a Terzoula , zobaczyzmy.

Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli

Z tyego co slyszalem Bob w rzeczywistosci zajmowal sie tylko polerka ostrza przy proto i kilku pierwszych z serii , co generalnie nie jest wazne bo Tony tez ma do tego reke ( wchodzac wyzej tez nie wierze cz TM sam bedzie szlifowal 1500 nozy ).

Dokładnie tak,jak piszesz. Sam TM mówi, że 350, no może 400szt. w sumie zrobi sam (co mu z rok minimum zajmie jeszcze) a potem znika "dagger logo" i wrzucają na maszynę. No i cena pójdzie w dół... mam nadzieję. Ale to jeszcze daleko...

Co do ręki Tonyego, to widziałęm ostatnio zdjęcia jego... katany. Po prostu masakra... doskonałość w każdym calu. Ma rękę (i serce!) do tej roboty jak mało kto!

A ten Elite... o to chodzi! Rayskin to rayskin. Piękna maszyna, piękna...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Masz moze fotke tej katany Piter ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli

Masz moze fotke tej katany Piter ?


Tak na szybko... ale gdzieś widziałem dużo lepszą fotkę, poszukam...

Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Juz robi wrazenie... ach ten hammon i wypolerowane ostrze 8O
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Oj Piter czuje ze mnie zMicroholicujesz........poszukaj tej lepszej foty , ciekawy jestem jak to wyglada przy Hayesie .

Wracajac do Terzouli , Piter czy zauwazyles ze jak na nowy , atrakcyjny i limitowany produkt , stosunkowo duzo tych nozy sprzedaje sie z drugiej reki na forums.
Wiem ze duzo nowosci po prostu niektorym ludziom nie pasuje , ale wsrod sprzedajacych jest sporo Microholicow
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
Mam wrażenie, że jest na nie na tyle duży popyt (bo jest, jak na nóż w tej cenie), iż część Microholiców i całej reszty nożoholików po prostu kupuje go z ciekawości nie obawiając się, że straci on "resale value". Zauważ, że wszystkie są NIB i w wysokiej cenie. Po prostu niektórych (w USA oczywiście) stać na to, aby sobie tak "sprawdzić" nożyk za ponad pół tysiąca dolarów, nacieszyć się nim, a jak nie jest to do końca to, o czym myśleli, to bez problemu go sprzedadzą.... ech.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech wg projektu Boba Terzuoli
nie to co my, kolujacy kase na wymazony no noz przez rok :)

Amerykanie to sie maja dobrze!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024