Skocz do zawartości


Zdjęcie

KM i nuda treningów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

KM i nuda treningów
Jak długo można trenować kravmagę? Czy po roku-dwóch treningi są jeszcze interesujące? Czy poznaje się wtedy jeszcze nowe techniki, czy też udoskonala się tylko to, co się poznało w ciągu pierwszych miesięcy? Wydaje mi się, że technik w KM jest stosunkowo mało i po pewnym czasie pracuje się już tylko nad szybkością i siłą, czy też się mylę?

Pytam zawczasu, zanim się zapiszę na kravkę.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Jak dlugo - nie odpowiem - bo nie wiem.
Trenuje trzeci rok i zapewniam cie, ze ucze sie coraz to nowych technik, a szlifuje juz znane.
Nie boj sie - nie bedziesz robil tego samego w kolko.
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
sprawa indywidualna. jednemu sie znudzi szybko inny chwyci bakcyla i bedzie trenowal przez wiele lat. sporo zalezy od instruktora. np w Lodzi sa najlepsi :D
  • 0

budo_jamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie z tej ziemi

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
We Wrocku tez sa niezli :-)
  • 0

budo_zahariusz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:O-Pole :)

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
A ktos cos wie na temat trenerow Kravki z opola ? taki off-topic ;)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów

Jak dlugo - nie odpowiem - bo nie wiem.
Trenuje trzeci rok i zapewniam cie, ze ucze sie coraz to nowych technik, a szlifuje juz znane.
Nie boj sie - nie bedziesz robil tego samego w kolko.


Sasza, a moze ty po prostu masz szczescie do dobrych treneröw, co?

Bo ja for instance moge podac namiar na jedno dojo aikido, gdzie przez rok nauczysz sie 3 kokyu nag.
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
W Krakowie jest świetny instruktor kravki Mam z nim przyjemność :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Kravka ma nieograniczony w sumie zakres technik, bo asymiluje wszystko co uzna za dobre. Masz być po prostu skuteczny.
  • 0

budo_kubsta
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
witam,

trenuję kravkę od roku, z drobnymi przerwami (np. wakacje, bo nie ma zajęć).

Teraz chodzę na zajęcia do grupy podstawowej, bo bardziej odpowiada mi godzina i muszę przyznać, że po tych 3 treningach w nowym roku jestem trochę znudzony, bo są sami nowi ludzie i ćwiczymy najbardziej podstawowe rzeczy: uderzenia, poruszanie się, etc. Niby dobrze przypomnieć sobie podstawy raz na jakiś czas, ale myślę że długo już w grupie początkowej nie wytrzymam! :?

Słoniak - jeśli chodzi o techniki, to na początku są zasadniczo różne, ale kończą się podobnie! Złoty środek :twisted:
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Myśle że wszystko zależy od Ciebie Wiadomo że nie można całe życie z początkującymi bo się nie rozwijasz i zapadniesz się w poczuciu że już wszystko i wszystkich Ale póki nie masz możliwości możesz stosować mnogość zakończeń i technik razem Zawsze coś nowego wplatać sprawdzać nowe metody Pomysły
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów

W Krakowie jest świetny instruktor kravki Mam z nim przyjemność :)


chodzi Ci o Jacka Moryla czy Roberta Świgonia ?

pzdr
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Jeśli ktoś chce sie rozwijać to może zrobic to również w tym systemie. Technik jest wystarczająco dużo na kilka miłych lat nauki. Szczególnie jeśli sie ćwiczy po okiem dobrego inst.
pozdr
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Dokładnie tak. Kravkę można rzeźbić długie lata i się nie znudzi. Pod warunkiem, że dobrze robiona.
  • 0

budo_lifefighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
z takim podejsciem mozna by podejsc do wszytkiego wsyztko sie moze znudzic.
Nie znudzi sie tylko wtedy jak bedziesz traktowac to powaznie, moim zdniame te techniki tzreba cwiczyc 100, 1000 razy ! To nie ma sie znudzic to ma sie wycwiczyc bo inaczej dupa zimna .
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Wydaje mi sie, ze podstawy krav magi sa latwe i szybkie do opanowania, w tym sensie faktycznie moze sie znudzic, ale do doskonalosci dochodzi sie przeciez w neiskonczonosc i jesli chcesz byc mistrzem o nudzie nie ma mowy, na pewno wazny jest trener, ja mam przyjemnosc trenowac w Krakowie pod okiem podobno jednego z najlepszych w Polsce, przyznaje , ze sposob prowadzenia naszych zajęc jest perfekcyjny. Krav Maga jest systemem nad ktorym pracuje sie cały czas w Izraelu, uczy rozwiazywania przeroznych problemow, o ktorych nawet nie sni sie w innych systemach czy stylach (nie mowie o Combat) np. walka w wodzie, obsluga przeroznych typow broni i narzedzi walki, sposob ukladania ciala w sytuacjach ostatecznych np, zderzenie z samochodem. Mozna sie w nia zagłebiac do woli, a nawet proste rzeczy przeciez zawsze mozna poprawiac.
  • 0

budo_webqurt
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
to ciekawie tam macie :) :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów

Krav Maga jest systemem nad ktorym pracuje sie cały czas w Izraelu, uczy rozwiazywania przeroznych problemow, o ktorych nawet nie sni sie w innych systemach czy stylach (nie mowie o Combat) np. walka w wodzie, obsluga przeroznych typow broni i narzedzi walki, sposob ukladania ciala w sytuacjach ostatecznych np, zderzenie z samochodem. .


Wow! Rzeczy niezwykle potrzebne cywilowi! Poza tym już widzę, jak KM masowo używa armia i siły specjalne. Normalnie bez tego ani rusz.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
a ja tam lubie miec zajecia w wodzie:) jest to miłe niepraktyczne urozmaicenie:)

aczkolwiek, rzeczywiscie ułozenie ciała jest tak potrzebne ze ojojoj.
cwiczysz kravke rok. te same techniki. umiesz je.
mija półtora roku i stwierdzasz ze dla Ciebie nie jest ona najlpesza, nie jest tą "odrchowa" i ja przekształcasz.
to plus kravmagi.
styl jest dla ciebie , a nie dla stylu.
pzdr
  • 0

budo_thule
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sieradz

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Dla każdego przychodzi kiedyś okres takiego stanu psychicznego, że sie nie chce cwiczyc...jak sie to przelamie to juz luzik cwiczy sie dalej z usmiechem na twarzy :) BAAAARRRRRDZZZOOOO duzo zalezy od trenera, od jego zaangazowania, inicjatywy, pomyslowosci...w Lodzi na treningach u E.T nawet rozgrzewka jest czesto zmieniana i urozmaicana...a zeby byc w czyms dobrym trzeba trenowac i trenowac, wtedy wyrobi sie pewne odruchy, ktore polaczone z dobrze wykonana technika sa przerazajaca bronia :D
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KM i nuda treningów
Treningi w wodzie s aniepraktyczne?! To przejedz sie nad Zalew Zegrzynski i nawrzucaj dresowi jak na Ciebie wplynie......

Male pytanie off-topic: Morfen, zakladam, ze ta przyjemnosc masz ze swoim instruktorem PO zajeciach?! :) Bo wiesz..tak przy ludziach :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024