Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga czy kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

Nie odpada.

1) Jak trenujesz SW to już masz paragraf.
2) Unamred to wiele nie zdziałasz.
3) Napastnicy wybierają określone miejsca i czas.


Tia ale jeszcze jedno nozem sie zabija, rekami i nogami niekoniecznie, no chyba ze noz sie ma perfekcyjnie opanowany ale i tak skutki sa zupelnie inne niz w przypadku wwalki bez niego
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
A kto mówi o nożu? Są inne bronie - i też trzeba je mieć świetnie opanowane.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

Madre slowa.
Celem KM nie jest przygotowanie zawodnika do konfrontacji 1 na 1 w ktorej dwoch facetow stoi naprzeciwko siebie z rekami w gardzie w ringu,na sali,w klatce.


Oscwieccie mnie ciemniaka:

Jednego w klatce (ringu) niekoniecznie Kraver pokona (np. kickboksera), ale kilku, w tym atakujacych z zaskoczenia, to juz predzej??
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
Kilku z zaskoczenia to tylko supermen.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
No dokładnie Niedziel. Jedyne logiczne rozwiązanie Sandokan to: kasujesz jednego oponenta (np. tego co zatarasował drogę, trzyma, szantażuje etc.) i uciekasz. Walkę z kilkoma można włożyć między bajki (nie licząc rzadkich, określonych przypadków).
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

Madre slowa.
Celem KM nie jest przygotowanie zawodnika do konfrontacji 1 na 1 w ktorej dwoch facetow stoi naprzeciwko siebie z rekami w gardzie w ringu,na sali,w klatce.


Oscwieccie mnie ciemniaka:

Jednego w klatce (ringu) niekoniecznie Kraver pokona (np. kickboksera), ale kilku, w tym atakujacych z zaskoczenia, to juz predzej??


Sandokan,
wyobraż sobie kickboksera biorącego udział w starciu knajpiano-ulicznym. Facet jest nauczony, jak przy uzyciu rąk i nóg zniszczyć znajdującego się przed nim przeciwnika. Nie ma natomiast NAWYKU chronienia swoich pleców. Nie ma NAWYKU szukania przedmiotów, które mozna użyć jako broń. Nie ma NAWYKU zwracania uwagi na całe otoczenie w trakcie walki. Nie TRENOWAŁ walki w ciasnych pomieszczeniach, walki na nierównym terenie, w kiepskim oswietleniu, w tłoku. Nie TRENOWAŁ obron przed nieoczekiwanym chwytem, duszeniem, lub uzbrojonym przeciwnikiem. Jego trening przygotował go do walki z jednym przeciwnikiem, na dość dużej, równej powierzchni, gdzie nie ma innych przedmiotów. Innymi słowy, świetnie sobie poradzi z jednym przeciwnikiem,który go napadnie na dużym, pustym placu :) .
Trening Krav maga uwzględnia te wszystkie czynniki, o których pisałem (i wiele innych). Dlatego twierdzę, że przy jednakowym wyszkoleniu, warunkach psychomotorycznych i woli walki Kraver ma wieksze szanse niż kickbokser na wyjście cało z walki knajpiano-ulicznej. Oczywiście kickbokser może też się uczyc tych wszystkich umiejetności- tyle że wtedy to juz nie będzie kickboxing tylko Krav Maga :)

Pozdrawiam serdecznie, Thufir
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
jak rzadko sie czyta madre slowa :) tak duzo ludzi gada tak duzo o kravmadze a nie kuma wlasnie podstawowych zalozen. kravmaga (oczywiscie ta bez pistoletow)-prosta i skuteczna samoobrona przed PRAWDZIWYMI zagrozeniami jakie niesie ze soba codzienne zycie normalnego czlowieka w normalnym swiecie.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

(....)
Dlatego twierdzę, że przy jednakowym wyszkoleniu, warunkach psychomotorycznych i woli walki Kraver ma wieksze szanse niż kickbokser na wyjście cało z walki knajpiano-ulicznej. Oczywiście kickbokser może też się uczyc tych wszystkich umiejetności- tyle że wtedy to juz nie będzie kickboxing tylko Krav Maga :)

Pozdrawiam serdecznie, Thufir


Ja sie z tym co napisales, w zasadzie zgadzam, zaprotestowalem tylko przed uproszczonym stwierdzeniem (nie twoim), ze Krav Maga jest lepsza na kilku, niz na jednego dobrze wyszkolonego.

Wiadomo, ze w knajpie nie zaatakuja nas raczej dobrze wyszkoleni sportowcy (oni rzadko napadaja na ludzi) ale raczej niewyszkolone dresy - i tu jest jakas szansa. Gdyby jednak bylo to kilku wytrenowanych gosci, to jestesmy na przegranej pozycji, obojetnie co cwiczymy
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
nawet nie muszą być jakos specjalnie wytrenowani-wystarczy ze są zgrani(czytaj "obici")!!!!!to że właśnie maja nawyki walki w tłoku, pilnuja pleców mysla (lub maja odpowiednie odruchy)taktycznie!!! to gwarancja sukcesu walki w zadymie, w knajpie takze na ulicy. popatrzcie na zadymy kiboli owszem są tam tacy co trenuja-widać po technikach ale większosc nie i powiedziałbym ze gdybym miał postawic kase na taka ekipe vs. grupę trenujacą SW to bym postawił na zadymiarzy!!!!

kooniu
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
to jeszcze mi tylko powiedz w jakiej sytuacji bede zmuszony wziac udzial w bojce 20 na 20????
od razu zaznacze ze na wiejskie dyskoteki nie chadzam.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
Co za bzdurny topic!!!
Co jest lepsze?
Zdecydowani Pepsi i swieta wielkanocne.
Acha i mowi sie keczup nie keczap.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
A ogorki sa kiszone czy kwaszone ? :) A wlasnie, i ktore lepsze ?
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
Ogórki - wyłącznie kiszone.

A topik wcale nie jest głupi (choć tak się zapowiadał), w końcu zaczęli się wypowiadać ludzie mający jakieś pojęcie o życiu.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
pisze sie ketchup
to i mowi sie keczap :)
a jak sie pisze keczup to i mowi sie keczup
to tyle na temat topicu
a lepsze jest to co lepsze
btw, kick :P
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

Yak napisał:
to jeszcze mi tylko powiedz w jakiej sytuacji bede zmuszony wziac udzial w bojce 20 na 20????
od razu zaznacze ze na wiejskie dyskoteki nie chadzam.


a chociazby w takiej ze będziesz oblewał w knajpie z kumplami nadanie nowego paska lub imieniny czy cokolwiek innego. Na dyskoteki równiez nie chodzę a sytuacje takie noo moze nie na codzień ale mi sie trafiają więc nie mów mi że nie zdażaja sie !!!!!!!
i powiem wiecej jest to jedna z tych sytuacji gdzie nie spierdolisz jak chcesz zeby ci ludzie po imieniu dalej mówili!!!!
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
ale kooniu, bez podniecania sie :)
no wiec jestem z kumplami w knajpie i costam oblewamy. i co? ze niby przywala sie do nas banda 20 drechow? no bez kitu, albo ja nie chodze do takich knajp albo mam jakies szczescie bo w zyciu nic takiego nie widzialem. no i jeszcze cos. jak ktos sie przywala to bramkarze tez maja problem a ci z regoly sa calkiem calkiem jako suport twojej strony :)
no chyba ze to ey kooniu chodzicie banda i szukacie awantur, ale ja to taki nie jestem. takze w skrocie: mam 31 lat, jako wieloletni student polibudy swoje w knajpach odrobilem i w zyciu nie widzialem opisywanej przez ciebie sytuacji.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
a ja mam 39 a miewam,jak mowie nie codziennie ale jednak :!:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing
Nie uważam, że topic jest bzdurny. Jeśli np. mieszkasz w mieście gdzie są sekcje Krav Maga, kickboxingu, judo i tai-chi, to warto wiedzić co każdy z tych stylów ma do zaoferowania.

Jeśli chodzi o walkę z kilkoma przeciwnikami, to KM uczy kilku użytecznych strategii (np. utrzymywanie napastników w jednej linii, zaslanianie się ciałem tego, z którym się aktualnie walczy itp.).

Niedawno na seminarium Yanilov uczył co robić w sytuacji gdy otoczy nas kilku napastników. Podkreślił przy tym, że szanse na wyjście cało są niewielkie. Jednak jeśli alternatywą jest bycie skopanym, może nawet na smierć, to trzeba zrobić cokolwiek! Uczył nas, jak wyrwać się z kręgu napastników i UCIEKAĆ do najblizszego wyjscia. I to jest też Krav Maga.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

1) Jak trenujesz SW to już masz paragraf.



Z kąd to wiesz?


  • 0

budo_wilero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga czy kickboxing

jak w temacie, ktore z nich jest bardziej przydatne na ulicy?


oczywiscie ze krav maga ale zanim zaczniesz ja trenowac to najlepiej sie zapisz na jkis czas na kickboxing. bo bez zadnych podstaw sie tam nie oplaca isc :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024