Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tatame: Jak odebrales sprawe walki z Jacksonem bez odpowiedniego przygotowania?

Murilo Bustamante: To bylo zrzadzenie losu. Kiedy pojawil sie rozkalad walk, miesiac przed turniejem, nie widzialem zadnych szans na udzial w TE, wiec poprostu trenowalem z innymi kolegami z BTT m.in. z Minotauro i Aroną, oraz innymi majacymi startowac w Meca i Heat Fighting. Dzieki tym treningom plus boxowi z mino, moglem stawic czolo Quintonowi. Tak naprawde nie chcialem walczyc bez przygotowania. bylem za bardzo rozluzniony. bylem m.in. na zawodach w surfingu czarnych pasow bjj. po Meca VT wypilem kilka browarow i troche wina. no i zjadlem cala "feijoada"(jakies danie z czarnej fasoli?) kilka dni przed wylotem do japoni. mialem tylko cztery dni na przygotowanie, przez co moja glowa o malo co nie eksplodowala. ta walka bez dwoch zdan byla jednym z najwiekszych wyzwan w mojej karierze.

T: jak wygladala cala sprawa z zastepstwem na ostatnia chwile?

MB: w piatkowy ranek Mario Sperry wezwal mnie i wyjasnil ze Arona jest kontuzjowany i nie bedzie w stanie walczyc. w poniedzialek poinformowal mnie iz to ja bede tym ktory go zastapi gdyz potrzebuje kogos z BTT a sam Mario mial kontuzje dloni co przekreslalo jego szanse na ewentualny start. zgodzilem sie na warunki wynegocjowane pomiedzy BTT a Pride. Jestem wdzieczny Bogu za to ze dal mi szanse walki w tym turnieju, poniewaz bardzo tego pragnalem.

T: Dlaczego negocjacje z Pride trwaly tak dlugo? spedziliscie na nich cala noc...

MB: Chodzilo o pieniadze. Zaproponowalem dwie nastepne walki na Pride po Jacksonie, zgodzili sie. Kiedy zapytalem o trzy, chcieli placic tylko polowe. wiec wszystko co omawialismy mialo zwiazek z pieniedzmi. W rzeczywistosci nie chcialem walczyc ale to zrobilem. teraz mam nadzieje ze bede mogl odpowiednio przygotowac sie do nastepnych walk.

T: Jak teraz wygladaja sprawy pomiedzy BTT a Pride

MB: mysle ze teraz wszystko jest ok. wlasciwie nie mogloby byc lepiej. pokazalismy im ze jestesmy powazna druzyna i dotrzymujemy slowa. jako trener i menadżer zrobilem to co powinienem. znalazlem kogos z BTT kto moglby zastapic Arone. w tym przypadku to bylem ja.

T: Dena White(wlasciciel UFC) zawsze powtarza ze ciagle jestes mistrzem wagi sredniej UFC. Jak zareagowal na cala ta sytuacje?

MB: bylem z nim w kontakcie podczas calej sprawy z pride. Dena byl wtedy w japoni i bardzo mnie wspieral. czulem ze chcial abym wygral ta walke. Jednak nie jestem juz w UFC. mistrzostwo wagi sredniej jest wolne.

T: Opowiedz o walce z Rampage'em

MB: Podczas pierwszej rundy walka toczyla sie po mojej mysli. w drugiej rundzie bylem juz zmeczony a w trzeciej po prostu "umarlem". Jednak wielu ludzi uwazalo ze wygram. to co naprawde mnie cieszy to to ze chcialem dobrze walczyc i mi sie to udalo. wykonalem swoja robote, nawet bedac w tak trudnej sytuacji. juz samo to ze tam bylem czyni ze mnie zwyciezce.

T: czy to prawda ze Jackson powiedzial ze nie da ci juz szansy na rewanż?

MB: powtarzal to za kazdym razem kiedy sie widzielismy. oczywiscie zartowal. Quinton jest profesjonalnym fighterem i zasluguje na szacunek. chcialbym z nim walczyc jeszcze raz ale bedac przygotowanym.

T: Kiedy bedziesz znow walczyl na Pride?

MB: bede przygotowany do walki nawet w kategorii sredniej albo Bushido w Pride. jesli ważenie bedzi eodbywalo sie dzien przed walka mozliwe ze bedzie to wlasnie bushido(do 83kg). moja srednia waga to 88kg. w tym momecie jestem troche gruby(90,5kg). Jednak najbardziej prawdopodobne jest to ze bede wystepowal w wadze sredniej. dzieki mojej walce z jacksonem mysle ze bede odpowiednio do tego przygotowany. gwarantuje.

T: co myslisz o walce Minotauro?

MB: mysle ze walczyl dobrze. kilka razy probowal poddac przeciwnika m.in. trojkatem, gilotyna i kluczem. Ricco Rodriguez atakowal uzywajac tylko Ground n' pound(uderanie z gardy na górze). Sprawial ze walka byla mniej dynamiczna. gdyby Ricco walczyl mniej pasywnie walka byla by o wiele latwiejsza dla Mino.

T: Do czasu walki na TE nie walczyles od roku i 3 miesiecy. masz 37 lat. jak dalej widzisz swoja kariere?

MB: Na razie nie widze jej konca. czuje sie jak nastolatek. nawet majac 37 lat jestem tak samo dobry jak inni mlodsi zawodnicy. walczylem z Jacksonem a jest on o wiele mlodzszy ode mnie. oprocz tego posiadam duzo wieksze doswiadczenie na ringu niz inni.

T: Dlaczego tak dlugo nie walczyles?

MB: to z powodu mojego kontraktu. UFC mialo prawo do moich walk i niestety nie zorganizowali mi ani jednej. kiedy moj czas nareszcie nadszedl nie bylem odpowiednio przygotowany, ale jestem pewien ze taka byla wola boska i dziekuje mu za to.

T: Teraz kiedy odpadles z GP, jak myslisz kto wygra caly turniej?

MB: Mistrzostwo jest w zasiegu trzech zawodnikow - Silvy, Quintona i Liddell'a. fighter ktory bedzie sprytniejszy i bedzie uzywal najlepszej strategii wygra.
------------------------------------------------------------------------
wywiad pochodzi z Tatame.com
  • 0

budo_tony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
dobra robota!
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
Sweet poklon
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
Dzięki za wywiad Kapu.

Przynajmniej nie ściemniał, powiedział że chodziło o pieniądze. Lubie tego fightera. Po walce płakał, zresztą chyba jak po każdej :wink: Wrażliwy człowiek
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
nice, Kapu :D

Murilo przechodzi do Pride - świetnie!
Nie rozumiem tylko o co chodzi z tym bushido - i jaki to ma związek z wagą Bustamante. :?
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
Ja prawie plakalem razem z nim, konkretnie to rzucalem po domu nisko latajace kurwy, uwazam, ze powinien dostac decyzje.

Marchew
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)

Nie rozumiem tylko o co chodzi z tym bushido - i jaki to ma związek z wagą Bustamante. :?


Pride Bushido to specjalny Pride tylko dla zawodnikow wagi sredniej(middle weight) czyli tak jak wspomina Murilo do 83kg. wiec zeby Bustamante mogl zakwalfikowac sie do tej ktegorii mosialby zrzucic kilka kilo(ponad 7 :? ), dlatego tak wazne jest dla niego wazenie dzien wczesniej przed walka, aby mogl troche zjesc i odzyskac sily po diecie. Jedak jak wspomina Murilo najprawdopodobniej bedzie dalej walczyl w kategorii light hevyweight.
  • 0

budo_ulver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Murilo Bustamante po Pride TE (PL)
big thx Kapu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024