Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_senior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
Wydaje mi się że nie. Co powoduje, że nie jest sportem TV i tym samym ma małe szanse stać się popularną dyscypliną. Oglądanie BJJ jest tylko wtedy interesujące gdy znasz techniki i jesteś w stanie ocenić i docenić klasę zawodników.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?

Wydaje mi się że nie. Co powoduje, że nie jest sportem TV i tym samym ma małe szanse stać się popularną dyscypliną. Oglądanie BJJ jest tylko wtedy interesujące gdy znasz techniki i jesteś w stanie ocenić i docenić klasę zawodników.


I całe szczęście. Nader często mało widowiskowe "rzeczy" są skuteczne (i odwrotnie :) )

Boks dla wielu osób to cytuję "lanie się po mordach" - też nie widowiskowy... Walka nożem widowiskowa - ale tylko w wykonaniu TV.

Z tego też powodu filmy "nawalanki" mają tak dużą popularność!! Nie mają nic wspólnego z realnością (bo to nie jest atrakcyjne) - ale ludzie to oglądają.
  • 0

budo_tony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?

BJJ jest tylko wtedy interesujące gdy znasz techniki i jesteś w stanie ocenić i docenić klasę zawodników.


dokladnie tak :)
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
Wszystko zależy od tego jak walczą zawodnicy. Jeżeli walczą tylko na punkty i cały ich pojedynek opiera się na przechodzeniu co chwile z dosiadu do bocznej i z bocznej do dosiadu, aby nabijać punkty. Nawet osoba znająca BJJ może się nudzić oglądając taki pojedynek. Moim zdaniem bardziej widowiskowy jest submission wrestling.
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
"ich pojedynek opiera się na przechodzeniu co chwile z dosiadu do bocznej i z bocznej do dosiadu, aby nabijać punkty." - jak dla mnie jest to ciekawe;)
Dlaczego SW jest bardziej widowiskowy, przeciez moze polegac dokladnie na tym samym - "na przechodzeniu co chwile z dosiadu do bocznej i z bocznej do dosiadu, aby nabijać punkty".

Ja zgadzam sie z przedmowcami, jezeli znasz technike to wtedy jest to bardzo widowiskowe - i tyczy sie to BJJ jak i SW.

Pozdro
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
Jak jak trenujesz bjj, submwr. to nie patrzysz pod wzgledem widowiskowosci. Ja kiedy patrze to analizuje syt. z ktorych co kto robi. Patrze i chce umiec wiecej, bo wiem ze nic nie umiem :( .
  • 0

budo_senior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
Chyba jednak ,,lanie po mordzie” czyli boks jest bardziej widowiskowe to jest telewizyjne. A TV dyktuje czy sport jest popularny czy nie, czy są w nim duże pieniądze czy nie. Jak są duże pieniądze to jest wysoki poziom zawodników np. tenis, boks, golf, koszykówka. Gorzej np. z jazdą szybką na lodzie stąd próby uatrakcyjnienie i stworzenie dyscypliny jazda szybka na lodzie na krótkim torze.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
> Senior racja :drinking:
Komercja i jeszcze raz komercja. A swoja droga nierozumiem polityki TVP. Placimy im podatki a oni sie nie interresuja czego chcemy :evil: . Ja zamiast "Goscia jedynki " K1 bym ogladna :) .
A moze chlopaki jakas petycja! Zlaczmy sie! Jest nas w ch...
Kazdy ma znajomych, ustalmy jedna wersje a potem kazdy po znajomych i po miescie chodzi i ....
chyba sie troche zagalopowalem :oops: . Ale moze to dobry pomysl :?
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
K1 - chociaz ze sporym opoznieniem - to masz na Eurosporcie.

Ale petycja o UFC to co innego... :wink:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
A moze by tak K1 w pon, sr i sob, UFC moze byc 4 dni w tyg. :twisted: Nie jestem pazerny, ustapie ci :) . A tak na serio to K1 raz w tyg., nawet o 2 w nocy, a UFC tak samo - moze byc przed, po na, w , w inny dzien, ja chce to miec w tV :bad-words: :balisong: :bad-words:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
Musimy zrobic globala :) . Jedna tresc potem print i wylegamy na ulice. :twisted: Musze offlinkowac. Pomysl jest dobry. Uprzedzcie znajomych ze potrzebna nam pomoc :) . Sami sobie nie poradzimy :( . Ale jest w koncu demokracja, wszyscy narzekaja na politykow, policje itd. teraz zobaczymy jak jest naprawde, kazdy zbieze po ok. 40 podpisow, wsrod 250 urzytkownikow to 10000 osob! A potem jak nas oleja to partja i demonstracje... :wink: . Wysypiemy filmoweke TVP na tory :) . :arrow: Koniec z bzdurami w TVP :bad-words: . PETYCJA!!! :twisted:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
A co bedziemy robic jutro?
Jutro znow sprobojemy zdobyc swiat.

Nim zaczalem trenowac BJJ duzo bardziej podobaly mi sie walki z UFC i Pride, ktore byly prowadzone glownie w stojce, czasem troche g&p, odkad trenuje BJJ to jestem wrecz zadny tzw 'submissions' i uwielbiam patrzec na walke takich gosci jak Minotauro czy Bustamante.

Wnioski: BJJ jest ciekawe dla tych, ktorzy wiedza o co chodzi i docenia 'o jakie zajebiste przejscie'.

Marchew

Ps.Moge pisac pierdoly bo w temacie BJJ jestem newbie, napsialem to co mysle.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest sportem widowiskowym ?
Jutro? Czyli dzis, nie zdobywam swiata, ja tam ide na trening :) , chyba ze masz kolejny genialny plan :wink: . Wlasnie wczoraj poszedlaem do znajomka i ogladalem jakis turniej, ktory sieodbywal w hali fabrycznej, i jak sie kolesie po pysku trzaskali, zeszli do patreru to tam bylo bjj, ale nie "czyste " i to bylo widowiskowe bardziej niz zwykle bjj. Ale BJJ JEST WIDOWISKOWE, bo wiem jak trudno wykonac najprostsza technike, a co dopiero taka jak oni pokazuja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024