Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostka "uwidziana" w TV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciekawostka "uwidziana" w TV
Wczoraj włączyłem sobie program "Policyjne pościgi". W jednej z akcji policjanci (w USA) chcieli obezwładnić gościa, który wlazł na wiadukt nad autostradą i niszczył tablice. Podstawili pod wiadukt 2 ciężarówki (kontenerowce), gość zeskoczył na nie, na dachu pojawił się też policjant. Szaleniec rzucił się na policjanta, a ten... zrobił unik i złapał go za nogi, przewrócił i obezwładnił.
Nie wiem, czy ćwiczą oni to w ramach szkolenia, czy też po prostu akurat ten policjant znał to wejście w nogi.

Taka sobie ciekawostka...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
:)
Ciekawostka. Wejscie w nogi ma wiele systemow lacznie z tradycyjnym JJ ktore jest powszechne nie tylko w polsce ;-)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Poza tym powszechny jest tez u nich football amerykanski i moze stad to obalenie 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_jas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Goście w mundurach w polsce ćwiczą począwszy od JJ Karate a skończywszy na Aikidzie
Tak że dobry policjant powinien znać takie wejście
Zresztą ja też bym na wstępie zastosował taką technikę prosta szybka nikt sięjej nie spodziewa i można prosto obezwładnić nawet największego byka :)
Dla gości 5 +
Przyjeżdżał do nas facet co uczy amerykańską policję i innych samoobrony no i ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy jak wspomne niektóre to odrazu samo mnie boli ;)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV

Goście w mundurach w polsce ćwiczą począwszy od JJ Karate a skończywszy na Aikidzie
Tak że dobry policjant powinien znać takie wejście
Zresztą ja też bym na wstępie zastosował taką technikę prosta szybka nikt sięjej nie spodziewa i można prosto obezwładnić nawet największego byka :)
Dla gości 5 +
Przyjeżdżał do nas facet co uczy amerykańską policję i innych samoobrony no i ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy jak wspomne niektóre to odrazu samo mnie boli ;)

tyle,ze u nas uczy sie raczej aikido shudokan,albo yoshinkan,bo to jest policuyjne aikido.aikikai natomiast do takich celow nie za bardzo sie nadaje.tyle tytulem sprostowania.a,aikido nie odmienia sie,wiec jak juz,to powinno byc "...skonczywszy na aikido..." :)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV

tyle,ze u nas uczy sie raczej aikido shudokan,albo yoshinkan,bo to jest policuyjne aikido.aikikai natomiast do takich celow nie za bardzo sie nadaje.tyle tytulem sprostowania.a,aikido nie odmienia sie,wiec jak juz,to powinno byc "...skonczywszy na aikido..." :)


Ciekawe co by ci powiedzieli panowie Fudzio Nakamura 5dan i Masahiro Taniguchi którzy trenowali policjantów w Legionowie a nie jest ani z Shudokan ani z Yoshinkan a właśnie z Aikikai :) i co ty na to???
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Moze gosc byl federalnym w mundurze policyjnym,bo z tego co wiem w Stanach federalni sa wysylani do Policji,zeby nadzorowac ich prace i nabierac doswiadczenie.Nosza oni jednak zwykle mundury,wiadomo kamuflaz.A w F.B.I. to trenuja jakies Judo(tez BJJ),Krav Mage i JJ.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV

tyle,ze u nas uczy sie raczej aikido shudokan,albo yoshinkan,bo to jest policuyjne aikido.aikikai natomiast do takich celow nie za bardzo sie nadaje.tyle tytulem sprostowania.a,aikido nie odmienia sie,wiec jak juz,to powinno byc "...skonczywszy na aikido..." :)


Ciekawe co by ci powiedzieli panowie Fudzio Nakamura 5dan i Masahiro Taniguchi którzy trenowali policjantów w Legionowie a nie jest ani z Shudokan ani z Yoshinkan a właśnie z Aikikai :) i co ty na to???

a ja na to nic,dlatego,ze aikikaiowcy tez trenuja policjantow.ale stylem aikido,ktory jest preferowany przez gliny,to yoshinkan i shudokan.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV

a ja na to nic,dlatego,ze aikikaiowcy tez trenuja policjantow.ale stylem aikido,ktory jest preferowany przez gliny,to yoshinkan i shudokan.

A mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz?? Może Komenda Główna Policji wydała jakieś rozporządzenie w sprawie stylu aikido jaki jest preferowany ?? Ilu Policjantów w Polsce ćwiczy yoshinkan czy shudokan ilu aikikai skoro znasz preferencje :) .Pozdrawiam
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Wazna jest jeszcz jedna rzecz.Chyba tylko niewielu szkielow ma szanse cwiczyc jakiekolwiek MA,bo primo-polska policja nie ma kasy na benzyne,a co dopiero na wysylanie funkcjonariuszy na kursy MA,secondo-po co zwyklemu dzielnicowemu lub patrolujacemu szkielowi znajomosc MA,skoro ma bron,tomfe i autorytet-tak pewnie mysla szefowie w szkielowni,co jest oczywiscie glupim podejsciem i chamuje rozwoj polskiej policji.

Mozna by powiedziec,ze to policjanci szkola innych policjantow,ale przeciez szkielow jest ponad 100 tys. w naszym kraju i nie wierze nawet ze 50 % cos umie.
  • 0

budo_jas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Ta akcja co jom widział slaszysz była w USA a tam pieski tresuje sie jednakoż lepiej znam kilku mistrzów z AAA którzy szkolą policjantów ale nie tylko w Aikidzie :twisted:
Będę uparty ;)
  • 0

budo_jas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
A jeśli chodzi o Polskę to u nas w Dojo kilku trenuje i w Szczytnie u kolegi tyz (chiba)
  • 0

budo_sset
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
oprocz tego policja sie takze w VVD combat.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
policja w stanach jest cwiczona wlasnie w czyms takim
wywalic i obezwladnic
oni sa wlsnie tak szkoleni
kilka razy gadalem z copami o tym jaki maja trening walki wrecz
kazdy mi zawsze mowil ze teakdowns i troche submision
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Nie mozna tak generalizowac ze swiatowe jednostki trenuja to czy tamto. Ja znam takie druzyny Navy Seals co trenuja BJJ, inne Kravke jeszcze inne JKD. Tak samo FBI...Co region to co innego. Zalezy glownie od preferencji decydenta na danym terenie...
A w Polsce to juz wogole kongo...Grom kiedys szkolil sie w karate shotokan 8O . Nie wiem jak jest dzisiaj - pewnie kravka, ale pewien nie jestem 8)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Cześc Kenjiro! Wiesz, kiedyś miałem plan żeby zorganizować grupę szkoleniową i uczyć się u GROM-owców. Fundacja byłych żołnierzy GROM organizuje kursy samoobrony. Nic z tego nie wyszło bo okazali się bardzo, bardzo drodzy ale sporo gadaliśmy o ich systemie. Twierdzili, że to coś autorskiego ale niestety nie udało mi się uzyskać żadnych szczegółów. Podejrzewam, że musi to być coś w generalnej formule combat i to zdecydowanie bliżej kravki, czy rozmaitych zachodnich combatów niż np. sistiemy bo większość z nich ma za sobą przygodę z MA, czy boksem, na których te systemy się opierają. Pozdrowienia.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
E tam, ja mysle ze sciemniali :) System autorski... :) Oparty na shotokanie dodane dzwignie z aikido i moze troche rzeczy z jujitsu. Kase chcieli zarobic i tyle...
z tego co wiem to szefem szkolenia Gromu w tej dziedzinie byl i jest niejaki Drewniak ale nie ten od Kyokushin tylko ten drugi od shotokanu...
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Leszek Drewniak konkretnie.. poklon
i jakoś nikt na skuteczność GROM nie narzekał jak dotąd...... o ile pamiętam 8)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV
Bo Grom jest skuteczny w dzialaniu. Tyle, ze pewnie nigdy nie musieli korzystac z umiejetnosci walki wrecz :)
jestem tez bardzo ciekawy kto uczyl Gromowcow walki nozem...No bo chyba nie Drewniak... 8)
Trening walki wrecz w takich jednostkach to rzecz marginalna i cwiczona glownie do podtrzymania formy fizycznej.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostka "uwidziana" w TV

Bo Grom jest skuteczny w dzialaniu. Tyle, ze pewnie nigdy nie musieli korzystac z umiejetnosci walki wrecz :)
jestem tez bardzo ciekawy kto uczyl Gromowcow walki nozem...No bo chyba nie Drewniak... 8)
Trening walki wrecz w takich jednostkach to rzecz marginalna i cwiczona glownie do podtrzymania formy fizycznej.

gdyz najwazniejsza jest dla zolnierzy kondycja,umiejetnosc przezycia,poslugiwania sie bronia ( biala i palna),a walka wrecz to ostatecznosc. mondry jestem,bo czytam ruzne zeczy i siem ocze :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024