Skocz do zawartości


Zdjęcie

łuki bloczkowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

łuki bloczkowe
Hejka, znajdzie sie ktos na tym forum kto ma, uzywa (strzela) z takiej broni, sportowo czy rekreacyjnie a moze jeszcze inaczej :) ? Mialem okazje pare razy postrzelac ... :) nio i sie mi spodobało jak diabli i mam ochote kupic sobie takiego bloczkowca :) ale jestem troche zielony jesli idzie o temat.... Stad prosba do kolegow z forum pomozcie, doradzcie co wybrac i o jakich parametrach.... (PSE Nova..., inne modele) :wink: ?
Pozdrawiam
Martinator
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Jeżeli nie znasz tej strony, to przygotuj sobie dużo kawy na nockę:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Martinator. To już kolejne pytanie o łuki bloczkowe, czas coś skrobnąć.

Stronkę warto przejrzeć ale pewnie będziesz musiał tą wiedzę dostosować do naszych realiów.

Mam, używam, strzelam codziennie. Łuk kupiłem dawno i jest to PSE Polarais.

Co Cię interesuje? Łuki sportowe czy myśliwskie? Czy masz gdzie strzelać? To jest najważniejsze! Byle słomianka czy nawet 3 to jest nic dla bloczka, a strzelając do desek czy sklejek niszczysz strzały (zapiekają się po trafieniu, gną, koszmar nie strzelanie) Możesz kupić piankę jeśli gdzieś jeździsz ale są one drogie :( Lepsze są takie z płyt pilśniowych ale są ciężkie i trzeba je ustawić

Ile chcesz wydać?
Łuk + osprzęt (wydanie myśliwskie) to minimium wydatek około 1200 - 1500 PLN (PSE Nova - dobry łuk ale bez osprzętu) Do tego strzały od razu kupuj 2 komplety (będą się zużywać zwłaszcza na poczatku :wink: tak żebyś miał je takie same), to minimum 300 PLN (aluminiowe) i nie strzelisz z takiego kompletu na dalej niż 30 do 50m - celnie oczywiście!!

To zaledwie kilka spraw na początek... :) nie przerażaj się. Pytaj. Niestety w tym sporcie zawsze trzeba zapłacić frycowe :(

Ale jak się troszkę otrzaskasz to zabawa jest na całego.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Z tarczami z płyt pilśniowych chodziło mi o to, że trzeba je ustawić na stałe.

A tak wogóle to poszukaj jakiś klub łuczniczy i tam zacznij poszukiwania informacji, Najwięcej się tam dowiesz. Ale uważaj na tych co nie strzelają z bloczków tylko z klasyków czasem nie mają pojęcia o czym mowią bo są przyzwyczajeni do klasyków, a niestety to podobna dyscyplina ale inna bajka... :twisted:
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe

A tak wogóle to poszukaj jakiś klub łuczniczy i tam zacznij poszukiwania informacji, Najwięcej się tam dowiesz. Ale uważaj na tych co nie strzelają z bloczków tylko z klasyków czasem nie mają pojęcia o czym mowią bo są przyzwyczajeni do klasyków, a niestety to podobna dyscyplina ale inna bajka... :twisted:


Strzelałem i to nie z byle kim bo z Panem Krzysztofem Włosikiem, zorientowani wiedzą kto zaś. Fajna sprawa, wytłumaczył, pokazał jak sie ustawic jak trzymac łuk, jak strzelac celowac itp..no i spodobało mi sie.
Strzelałem z PSE Silverhawk'a, chcialem zakupic cos z bloczkowcow mysliwskich i w tym kierunku rozwinac strzelanie...Troch przegrzebalem net - dzieki Piter za linka- :) , i te ceny ......kosmos przestraszony . Mysle kupic cos pokroju PSE Nova, tylko ze on ponoc jest goly..., jest jakis fajny zestaw PSE Team Fitzgerald z osprzetem ale nie wiem gdzie i za ile mozna dostac u nas...?
Aha, mozna sobie jakos samemu wykonac tarcze strzelnicza i z czego aby nie przepuszczala strzal.....?
Pozdrawiam
Martinator
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Może ktoś zna jakieś kluby w okolicy Trójmiasta
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe

Może ktoś zna jakieś kluby w okolicy Trójmiasta


Np. przy ul.Hallera w Gdańsku. Z łuków bloczkowych strzelają tam tylko prywatne osoby, nie wszyscy klubowicze. Byłem tam i strzelałem dość dawno (4 lata temu). Wtedy nigdzie w Gdańsku nie było sekcji bloczkowej.
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Jak zrobić tarcze z płyt pliśniowych i o jakich wymiarach.Mam od tygodnia PSE Nova i jak narazie więcej czasu spędzam na szukaniu strzał.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Bardzo prosto. Ja mam taką o wymiarach 1250x1250 i wystarcza w zupełności. Tniesz paski z płyt pilśniowych na długość 1250mm (np.) i szerokości około 200mm (jak chcesz to zrób szersze). Na górze i na dole robisz otwory na pręty. Tych "pasków" musi być tyle żeby złożone ze sobą na sandwicha były odpowiednio szerokie. Potrzebnę będą Ci jeszcze 2 pręty, nagwintowane z obu stron, 4 nakrętki i 4 podkłądki (im większe tym lepsze) Do tego dwie nogi z grubych desek, szerokości około 200mm jak płyty i wysokości takiej jak wysoką chcesz mieć tarczę oczywiście po dwa otwory o takim samym rozstawie co otwory w płytach. Całość zakładasz na dwa pręty z nakręconymi nakrętkami z jednej strony i nałożonymi podkładkami nakładasz 1 deche i wszystkie płyty potem 2 dechę i skręcasz całość przez podkładki. dorób podpory na stojak albo oprzyj o coś i miłej zabawy.
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe

Jak zrobić tarcze z płyt pliśniowych i o jakich wymiarach.Mam od tygodnia PSE Nova i jak narazie więcej czasu spędzam na szukaniu strzał.


Gratuluje wyboru, swietny łuk :)
A gdzie zakupiles jesli mozna wiedziec i czy masz goły czy z jakims osprzetem ile Cie to kosztowalo ? Jakie wrazenia ze strzelania, opisz koniecznie.. :)
Pozdrawiam
M
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
łuk kupiłem w Goldenarrow.com.pl.Wszystkie ceny mają na stronie www.
mam celownik i podpurkę pod strzały ,a w kolejce jest spust(paluszki trochę bolą ).Co do strzelania to jestem kompletnym amatorem i trudno mi coś mądrego napisać ale siła z jaką strzała wbija się w tarczę robi wrażenie.Co do sprzętu to najlepiej pogadać z panami z goldenarrow.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: łuki bloczkowe
Z pewnością będzie można dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat łucznictwa na zbliżającym się seminarium. Więcej info tutaj:

http://www.forum-kul...showtopic=63920
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024