Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeróbka wiatrówki z GL na GW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Przeróbka wiatrówki z GL na GW
Czy istnieje mozliwosc przerobki wiatrowki (karabinka) gladkolufowej na gwintowana (tzn. mozliwosc wymiany lufy bo inaczej jak sadze sie nie da) ??
Czy ktos ma jakies doswiadczenia zwiazane z taka wlasnie modyfikacja w jakimkolwiek sprzecie?? Jak sie zachowuje sprzet po zmianie lufy?
Czy dziala jak oryginalna GW (tzn. czy celnosc w przerobionej GW jest taka sama jak w fabrycznie gwintowanej wersji)??

Gdzie mozna dokonac przerobki i jaki jest tego koszt?

Pozdrawiam
Kamil
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeróbka wiatrówki z GL na GW

Czy istnieje mozliwosc przerobki wiatrowki (karabinka) gladkolufowej na gwintowana (tzn. mozliwosc wymiany lufy bo inaczej jak sadze sie nie da) ??
Czy ktos ma jakies doswiadczenia zwiazane z taka wlasnie modyfikacja w jakimkolwiek sprzecie?? Jak sie zachowuje sprzet po zmianie lufy?
Czy dziala jak oryginalna GW (tzn. czy celnosc w przerobionej GW jest taka sama jak w fabrycznie gwintowanej wersji)??

Gdzie mozna dokonac przerobki i jaki jest tego koszt?

Pozdrawiam
Kamil


Hmm - a po co? Myślę, że to się nie skalkuluje. O ile ktokolwiek podejmie się takiej roboty. Wydaje mi się to nierealne... Strzelałem z GL i GW. Wielkich różnic celności nie zauważyłem: 4.5 mm, dobrej jakości.
Jedna wiatrówka CO2, krótka lufa GW; druga długa lufa GL.

I z jednej i z z drugiej można było celnie strzelać na 30 metrów do tarczek. Ta druga przedziurawiła na tą odległość deskę.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeróbka wiatrówki z GL na GW

I z jednej i z z drugiej można było celnie strzelać na 30 metrów do tarczek.


No to zazdroszczę osiągów i wiedzy, żeby wydawać takie osądy...
Jak się strzela na małe odległości to może nie mieć to znaczenia, ale jak chce się postrzelać trochę ambitniej to niestety klapa.

Przykład:

HW40PCA - wersja GL strzelanie do tarczy na 10 m skupienie w 5 groszówkę :)

Diana 54 AirKing wersja GL po 3 tys. strzałów na 10 m skupienie 5 cm,
na 25 m skupienie A4 :evil:

Diana 54 AirKing wersja GW na 35 m powinna bić w monetę (chociaż by to był srebrny dolar :wink: )

To chyba jest zauważalna zmiana celności 8)

Pełen opis obydwu wiatrówek jest na stronie Pitera.

Gdzie mozna dokonac przerobki i jaki jest tego koszt?


Nowa lufa np. do Diany 54 - to może być koszt nawet 1000 PLN :( - Jak ktoś wspomniał na forum wiatrówkowym). Co do przeróbek to można mieć tylko nadzieję, że będzie taka możliwość po zmianie ustawy pierwszego stycznia.

Może Piter coś napisze o tym??
  • 0

budo_keldorn
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeróbka wiatrówki z GL na GW
No jasne, że się da. W wiatrówkah łamanych bez problemu, a w takich z lufą stałą, to się samemu nie da, ale trzeba dać rusznikarzowi, co trochę więcej kosztuje. Po 1 stycznia napewno wszystko stanieje, bo będzie do tego nieograniczony dostęp. A różnica w celności jest niewyobrażalnie duża.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeróbka wiatrówki z GL na GW

Jak się strzela na małe odległości to może nie mieć to znaczenia, ale jak chce się postrzelać trochę ambitniej to niestety klapa.


Opisałem jak strzelałem. Nie interesują mnie większe odległości i większa celność. Broń krótka - amerykański Crossman PELLET GUN model 38 T, 6 strzałowy, rewolwerowy, GW.

Tarcza 19 x 19 cm. Obszar celnego trafienia: 15.5 cm.

GL: nie wiem jaki model, poprawka: to był 5.5 mm.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeróbka wiatrówki z GL na GW
Combat.

No to wszystko jasne :) Każdy ma inne wymagania.
Ja strzelam tylko do sportowych tarcz i figurek na 10, 25, 30m. Dlatego celność i powtarzalność jest dla mnie najważniejsza :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024