Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pałka teleskopowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_nerigal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa

moze wniesiemy sprawe przeciwko alertowi? jak wygramy, to znaczy że nie są legalne, a jak przegramy to super bo wszyscy możemy nosić pałki :lol:


nie chcę wnosić sprawy. Chcę taką pałkę :cry: .
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa

nie chcę wnosić sprawy. Chcę taką pałkę .

to se kup :-)
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa

nie chcę wnosić sprawy. Chcę taką pałkę .

to se kup :-)



:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
jeśli jest zabronione to czemu sprzedają to w sklepach internetowych i zwykłych ponoć bez zezwolenia?
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa

Posiadanie pałki teleskopowej jest zabronone.


sorki ponawiam pytanie dlaczego jest zabronione?
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa

Posiadanie pałki teleskopowej jest zabronone.

sorki ponawiam pytanie dlaczego jest zabronione?


W rozumieniu USTAWY z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, bronią jest:
a) broń biała w postaci:
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,


a że pozwolenia są tylko na broń palną, to zewolenia na posiadanie pałki nie dostaniesz. Tak przynajmniej ja to rozumiem :wink:
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
Czy palka teleskopowa metalowa, ale posiadajaca zakonczenie wykonane np. z gumy jest dozwolona ? Nie posiada przeciez zakonczenia, ani wkladek z twardego i ciezkiego materialu.

Czy gdzies w prawie jest zdefiniowane co to jest twardy i ciezki material ? Czy aluminium sie zalicza ? Jest metalem lekkim. A olow ? Jest ciezki, ale nie twardy. Twardy i ciezki jest np. uran. Z "pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału" moglo by wynikac ze to drewno to juz jest ciezki i twardy material, czy wiec palki wykonane z materialu lzejszego LUB miekszego niz drewno sa dozwolone ?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
Cudujecie....
Twarde jest twarde. Palka wykonana z metalu automatycznie jest taka ktora ma wkladke.
Pozatym jak kogos nawinie policja to nie bedzie: "a to jest miekkie, a to twarde" tylko na komisariat :) Nie beda stali i studiowali z nikim prawa bo to akurat nie ich zadanie...ale o tym juz bylo.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
"Palka wykonana z metalu automatycznie jest taka ktora ma wkladke."

Bzdura. Wkladke ma palka, ktora ma wkladke, jak wkladki nie ma to nie ma. Palka, ktora jest w calosci wykonana z jednego kawalka metalu nie ma wkladki. Wkladki maja np. palki, ktore na zewnatrz maja tworzywo sztuczne, a w srodku metalowa rurke.
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
dobrze gada!!
dac mu wodki

nie kupuj sobie pałki tylko zacznij sie rozciagac i cwiczyc
jak opanujesz zaciskanie piastek(mówie serio) to pomysl dalej czy warto wyciagac cos co sie zna tylko ze zdjec.

nie zartuje tu, choc moze to tak brzmi...
sadze ze zgodzi sie wielu ze mna...
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
Narcyz,
Dzięki Twojej propozycji sprawy sądowej przeciwko Alertowi dzień zyskał dla mnie zupełnie nowe oblicze :) :) :) Może masz jeszcze jakiś równie doskonały pomysł :?: Chętnie posłucham.

a) broń biała w postaci:
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne

Gdzie znalazłeś taki zapis tekstu Ustawy :?: :?: :?:

O ile wszyscy jesteśmy obywatelami tego samego kraju, to obowiązujący tekst Ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 (Dz. U. z dnia 19 czerwca 1999 r.) wygląda tak (pomijam fragmenty nie odnoszące się do tematu pałki teleskopowej):
Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
(..) pkt.4 narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
(...) a) broń białą w postaci:
(...) - pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału.
Ani słowa o pałce teleskopowej :!: :!: :!:

Sceptyków zapraszam do zapoznania się z pełnym tekstem Ustawy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tatoine
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
Cytowana wersja jest uzupełniona przez Lorda Von Banana... M.in. u mnie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
Proszę nie obraź się, kazdy ma prawo do błędu i obawiam się, że nieświadomie go popełniłeś. W takim razie pozwolę sobie zapytać Ciebie - gdzie zdobyłeś ten tekst Ustawy? Obawiam się, iż nie jest on prawidłowy :?
Proponuję, abyśmy wszyscy wspólnie sprawdzili gdzie znajduje się właściwy tekst Ustawy. Ja już sprawdzam swoje źródła - byc może to ja czegoś nie dopatrzyłem. Ze swojej strony dorzucam jeszcze inne adresy pod kórymi opublikowana jest Ustawa w "mojej" wersji:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



p.s.
Pod tym adresem znajdziecie zdaje się że wszystkie Ustawy oraz rozporzadzenia MSWiA dot. posiadania oraz użytkowania broni w Polsce:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
1) Wersja jest dobra, ale po UZUPEŁNIENIACH Lorda Von Banana. Do niego pretensje :wink: 8)

2) Bardzo dobrze jakby ktoś wreszcie wyjaśnił to sprawę - mi samemu na tym zależy...

3) "pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału " - i to powinno załatwić sprawę. Chyba, że to teleskop z gumową końcówką... :?: :?

Gdyby baton mial gumowe zakonczenie - to kto wie moze jest legalny?

Tylko co to sa te WKLADKI?! Jak tak jak pisał RomekTM - to OK, ale jeśli jest inaczej?

Gorzej jak podciagnie sie teleskop pod "wykonanych [...] o ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy"

I co wtedy??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

broń białą w postaci:

- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub
zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
[quote name="Combat"]Tylko co to sa te WKLADKI?! Jak tak jak pisał RomekTM - to OK, ale jeśli jest inaczej?[/url]

W moim rozumieniu chodzi tutaj o pałki giętkie (tzw. "sprężyny") zakończone ciężarkiem lub też pałki (np. gumowe) posiadające wewnętrzne wzmocinienia.

Tatoine
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
dobra...to i ja dorzuce swoje dwa grosze...

posiadanie pałki teleskopowej jest zabronione.po pierwsze mówi o tym ustawa o broni i amunicji (jest to pałka z twardego,cięzkiego materiału )
a po drugie jest to tkzw.technologia policyjna i na sprzedaż takich pałek wymagana jest koncesja.
idżmy dalej:
sklep który może handlowac takimi pałkami musi miec koncesje i wg ustawy o obrocie gospodarczym może sprzedawac pałki teleskopowe osobie po okazaniu dokumentu uprawniającego do nabycia takiej pałki.dokument taki może -zgodnie z ustawą o broni i amunicji wystawić KMP czyli Komndant Miejski Policji na dany teren.
JESLI SKLEP SPRZEDAJE PAŁKI TELESKOPOWE DETALICZNIE W INNY SPOSÓB TO NIESTETY ALE WŁASCICIEL MOŻE MIEC KŁOPOTY.
(dodam że do technologii do której wymagane jest zezwolenie do handlu należą tez noże nurków,wojskowe,szturmowe i spadochroniarzy - nie spotkałem sie z przestrzeganiem tego przepisu;))
ale to nie koniec:

załóżmy że ktos chce legalnie kupic pałke w polsce.musi udac sie więc do KMP po zezwolenie na jej zakup.NIESTETY NIE DOSTANIE GO!!!!!
dlaczego? bo w przepisach wykonawaczych MSWiA w rozporządzeniui mówiącym o rodzajach broni na które wymagane jest zezwolenie PŁAKA TELESKOPOWA,KASTET ITP RZECZY NIE ZOSTAŁY UJĘTE!!!!!

wynika z tego, że niekt,kurwa NIKT!!! już przez pałke teleskopową nie zginie bo niemozliwe jest uzyskanie legalnie takiej pałki.

kto mi nie wierzy nie ch zadzwoni do najbliższej komendy policji i spyta o uzyskanie zezwolenia lub niech poczyta:
-ustawe o broni i amunicji
-ustawę o obrocie gospodarczym (szczególnie art.koncesjonowanymi)
-rozporządzenie MSWiA o wydawaniu zezwoleń na poszczególne rodzaje broni (chyba z 20 III 2000r.)

reasumując: jesli ktos nabył w alercie pałkę bez przedstwienia dokumentu którego NIE MOZNA uzyskać to i sklep i on popełnił czyn zabroniony.

UFFFF...........
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
A ty masz taką ? :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
end...czy ty smiesz podejrzewac policjanta o łamanie prawa ???????? :)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
Nieeeeeeeeee. Skądrze :) Sam pragnę o studiach wstapić w wasze szeregi :P
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Pałka teleskopowa
a żeby było sopowiem jeszcze, że policja ma takie pałki na uzbrojeniu jednak KGP "zapomniał" okreslic komu przysługuja i tylko raz słyszałem , że wydano je jakieś 7 lat temu policjantom wydziału KR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024