Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż, przystanek w samo południe, W-wa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
Dziś, w samo południe udzieliłem niewielkiej (naprawdę bardzo małej) pomocy przy zatrzymaniu nożownika.
Czekam na tramwaj (róg Wolskiej i Płockiej), czytam książkę, aż tu słyszę
-"Wyp... pedale, no wynocha już ....."
Czułem, że to nie do mnie, zerkam, przystanek pośpiesznie przemierza jakiś młodziak, a parę metrów za nim idzie podpity, dziergany typek. Trzyma w ręku nóż. Najgorsza bazarowa tandeta za 10 zł, taki w wiśniowej drewnopodobnej okleinie. Uchwyt sopel lodu.
Ale nawet obciachowy nóż u obciachowego typa trzymany w ten sposób robi niemiłe wrażenie.
Ruszyłem szybko dupę w przeciwną stronę ( ;-)czytać dalej, nie pluć), podszedłem do patrolu motocyklowego (tam są zmiany organizacji ruchu i stali już chyba parę godzin). Panowie raż, dwa zapuścili silniki. Jeden zajechał tramwaj (włąsnie podjechał) od przodu. Drugi wjechał na przystanek od tyłu. Facet akurat wsiadł do drugiego wagonu, ale pokazany palcem grzecznie wysiadł, bardzo potulny. Zaraz zjawiła się jego "kobita", która pijacko zawodziła, że dopiero 4 tyg. wyszedł, a już go znowu zgarną. Happy end.
I tak zweryfikowałem prawdy z mądrych książek i artykułów.

a) jakaś pani podziękowała mi za wezwanie policji. Nie wiem, czemu aż ja do tego byłem potrzebny, ale tak jak piszą w podręcznikach psychologii. "Nikt nie zareagował"

B) przystanek pełen ludzi w samo południe, obok dwóch zmotoryzowanych gliniarzy, a też może być niebezpiecznie.

P.S. Koledzy resortowi, czy mam skrobnąć liścik do komendanta i pochwalić patrol?
Da im to coś a papierach, albo przy premii?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
Napisać możesz. Włożą im to w akta personalne. Ale premia? Wątpię...

Aha, no i gratulacje. Gdyby na ulicach więcej było tego typu akcji, to bylibyśmy o 80% bezpieczniejsi.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
no i prawidłowa reakcja :) .....żadnego kozaczenia...niestety podejrzewam, że i nóż i chłopek-pijaczek dalej łazi po mieście..trzeba jednbak wierzyć, że teraz rzadziej bedzie wyciągał nóz wśród ludzi....
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
cougar moze i noz bedzie rzadkiej wyciagal ale za to bedzie mial inne rzeczy... jak widac wiezienie mu nic nie zrobilo. czesto tacy loodzie (bez pomocy z zewnatrz) nic sie nie zmienia w swoim zyciu/ze soba. za to wydarzenie to moze zmobilizowalo policjantow ze za odrobine ryzyka mozna miec satysfakcje ze sie pomoglo spoleczenstwu ktorego przedstawiciele byli na przystanku.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
Co ty pierdolisz. Jakie zmobilizowanie? Toć każdy z nich wie, co ma robić i chce to robić.
Co, nie wiedzieli, że to będzie ryzyko i że komuś pomogą?
Dowiedzieli się dopiero po fakcie?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa

no i prawidłowa reakcja :) .....żadnego kozaczenia...niestety podejrzewam, że i nóż i chłopek-pijaczek dalej łazi po mieście..trzeba jednbak wierzyć, że teraz rzadziej bedzie wyciągał nóz wśród ludzi....

Ten nóż nie, zabrali mu. Nie mam złudzeń, zresztą formalnie nawet trudno z tego zrobić wykroczenie (nie bluzgał "zabije" tylko "wyp... pedale", więc to chyba nie groźba karalna ;-) ). Ale miło było popatrzeć jak spotulniał na widok patrolu. I mnie się humor poprawił.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa

Co ty pierdolisz. Jakie zmobilizowanie? Toć każdy z nich wie, co ma robić i chce to robić.
Co, nie wiedzieli, że to będzie ryzyko i że komuś pomogą?
Dowiedzieli się dopiero po fakcie?


to pierdole ze niektorzy traktuja prace w policji jak zwykla prace a nie jako "sluzbe spoleczenstwu" - taki impuls jak cieszaca sie grupka ludzi z akcj policjantow przypomni im o tym - i znowu mowie ze to odnosi sie do tych zasiedzialych policjantow. lapiesz?

poza mam duze watpliwosci czy "każdy z nich wie, co ma robić i chce to robić"
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
RobertP - groźby karalne to przestępstwo.
Ale spokojnie można mu było zrobić sprawę w Wydziale Grodzkim Sądu Rejonowego z art. 141KW - bluzgi w miejscu publicznym.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa

za to wydarzenie to moze zmobilizowalo policjantow ze za odrobine ryzyka mozna miec satysfakcje ze sie pomoglo spoleczenstwu ktorego przedstawiciele byli na przystanku.

Na ile znam policjantów, to mają radochę, że kogoś złapali, taką sportową satysfakcję, że dziś oni wygrali. Potem im przechodzi jak muszą papiery wypełniać :-/
A pochwaliłem policjantów, bo to drogówka była, a o nich to chyba nikt dobrego słowa nie powie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa

A pochwaliłem policjantów, bo to drogówka była, a o nich to chyba nikt dobrego słowa nie powie.


Ja powiem - mam znajomego policjanta z drogówki - git człowiek :) (jak on bardzo nie lubi pieszych wchodzących - a właściwie wpieprzających się na jezdnię - jakie lecą wtedy wiązanki - sama radość :lol: )
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
no wlasnie co innego policjanci co patroluja ulice a co innego drogowka ktorej kazdy nienawidzi (przewaznie jak zatrzymuja za przekroczenie predkosci).
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż, przystanek w samo południe, W-wa
Brawo Roberto. Młodzież - uczyć się.

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024