Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zużywanie stawów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Zużywanie stawów.
Ostatnio zastanawiałem się co najbardziej zużywa stawy w aikido. Czy są to techniki w suwari a może niektóre elementy w wykonywaniu techniki(np. z ciągnięcie nogi za pomocą biodra). Czy każdy aikidoka w przyszłości ma jakieś problemy ze stawami (wszystkich "starych" aikidoków jakich spotkałem mieli lub mają jakieś problemy ze stawami)?
  • 0

budo_peedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
ja kiedys bylem nad takim sztucznym jeziorem i hodowla rybek i sie lowilo a pozniej placilo za to co sie zlowilo.. i przyjechala taka wycieczka.. i zaczeli lowic.. i poszli to wazyc i placic .. a hodowca patrzy i mowi.. :
'Panowie! wyscie mi doszczetnie staw zuzyli!"

:lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
jaki mozna miec stopien zuzycia stawow po 18 latach ?
kurde.. pierwsze slysze by sie stawy zuzywaly!
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Może nidokładnie sie wyrazilem. Chodzi mi o problemy zdrowotne zwiazane ze stawami np. moj trener ma problemy ze stawem kolanowym, co jest naastępstwem ćwiczenia aikido. I chodzi mi o to co sprawia, że można miec takie problemu spowodowane przez uprawianie aikido ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Co sprawia? Intesywnosc uprawiania cwiczen fizycznych.

To proste. Jak cwiczysz raz na tydzien, turystycznie, to zwykle kontuzji sie nie nabawisz, bo i nie obciazasz ani stawow, ani miesni, tylko robisz taka sympatyczna gimnastyke.

Jak cwiczysz codziennie i jedziesz na granicy wytrzymalosci sciegien, to masz proporcjonalnie wieksze prawdowpodobienstwo kontuzji, nie? Wystaczy chwila nieuwagi i bum, po herbacie.

Oddzielna sprawa, to genetyczne uwarunkowanie, jedni sa bardziej podatni na kontuzje, inni mniej.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Aikido nadwyreza stawy bez dwöch zdan. Jak ktos jest uchi deshi, to po 5 latach treningöw ma za soba kontuzje wszystkich wazniejszych stawow.
A ja jeszcze nigdy nie mialem zadnej kontuzji :) , bo cwicze z wyobraznia.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.

A ja jeszcze nigdy nie mialem zadnej kontuzji :) , bo cwicze z wyobraznia.


rozumiem medytacyjne aikido-Zen :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
na pewnym poziomi naturanel jest ,ze miescnie ,stawy, sciegan sie nadwyreza.. ale sie nie zuzywaja..
trzeba dbac o sobie, albo cwiczyc rekreacyjnie ..i dozyc starosci w pelnym zdrowiu.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.

na pewnym poziomi naturanel jest ,ze miescnie ,stawy, sciegan sie nadwyreza.. ale sie nie zuzywaja..
trzeba dbac o sobie, albo cwiczyc rekreacyjnie ..i dozyc starosci w pelnym zdrowiu.

Ale zużywają się powierzchnie stawowe i robią się luzy. Wystarczy popatrzeć na szkielet sportowca zmarłego po 50-tce. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.

Wystarczy popatrzeć na szkielet sportowca zmarłego po 50-tce. :wink:


Ale dlugo zyl hohohooo 8O
  • 0

budo_sylw
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Mi sie ostatnio najbardzie zuzywaja stawy w palcach u stop. Ciagle ktos mi wybije, albo ja sobie samemu. Ale da sie przezyc :)
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
8) stawy biodrowe........ na naprzyklad przez robienie zle twardych padow mozna nabawic sie urazu stawow biodrowych...... co zpewnoscia pogarsza i przeszkadza w wykonywaniu technik.......
:cry:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Każda działalnośc fizyczna wykonywana źle zawsze bedzie działac destrukcyjnie - nie chodzi tu nawet o sztuki walki.
Wystarczy źle stawiac nogi podczas normalnego chodzenia i juz moga byc kłopoty - stad np. nazwa "chód listonosza" - ale jak wiadomo przedstawiciele tego zawodu duzo maszerują.
W pewnym momencie ćwiczenia miałem bardzo duze problemy z kręgosłupem i kolanami - po wprowdzeniu pewnych zmian (np. rezygnacji z shikko :) :wink: ) objawy te ustapiły.
Z drugiej strony ciało ludzkie ma bardzo duze mozliwości przystosowania się - przykładem niech tu bedzie reakcja nadgarstków osób poczatkujących i zaawansowanych np. na nikkyo - co wcale nie musi oznaczać, ze maja zepsute nadgarstki - s one po prostu troche inne :wink: .
wniosek jeden - cały czas nalezy kontrolować to co sie robi i jak to działa na nasze ciało - nic na siłe.

Pancer
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
a mnie sie wszystko ulepsza i uzdrawia :)
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.

8) stawy biodrowe........ na naprzyklad przez robienie zle twardych padow mozna nabawic sie urazu stawow biodrowych...... co zpewnoscia pogarsza i przeszkadza w wykonywaniu technik.......
:cry:


Ja kiedyś chyba własnie przez pady (a mam taki stopień :cry: ) sobie tak porąbałem bioderko ze przez pól roku leczyłem (oczywiście chodziłem na treningi :D ) a na ostatnim stażu nawet nie potrafiłem wykonac dobrze kokyu nage :lol: a zjadłem mase tabletek przeciw bólowych. A wiecie jaki z tego morał? Lepiej nie ćwiczyć troche niż mieć kontuzje przez długi czas... No ale ja jestem "inny" :wink:
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
ja naszczescie az tak zle nie mam
moge jedynie narzekac na straszny byl przy rozciaganiu :) niestety a moze naszczescie przechodzi gdy mam przerwe w treningach:P
  • 0

budo_deji
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczec.

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Kontuzje stawow, sciegien, wiezadel... czyli to cio Tygryski lubia najbardziej.. Uwazam ze w aikido czestotliwosc tych problemow jest dosc czesta :? sama doswiadczylam zerwania wiazadel w lokciu i sciegien w nodze i to jedynie w ciagu jednego obozu.. :( ( dziewczyna zdajaca na 1 kyu chyba za bardzio sie denerwowala.. hehe.. zeby mi taka krzywde zrobic :wink: ) a moj sensei mial teraz operacje na oba lokcie :!: czadzik nie? pozdrowka dla wszystkich trenujacych :D
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Tak a propos. czy ktoś bardziej doświadczony prze ból i los oraz współpartnerów :) :) może poradzić zakup odpowiedniej opaski/ ochraniacza na staw łokciowy :?: Nie wiem co sie dzieje ale mnie juz od dluższego czasu napier.... W spoczynku to spoko, ale przy ikkyo np to już jest problem. Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Co polecacie?(oprócz lekarza :wink: ) Others ideas?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Oprocz opaski(ktora zakladasz troche ponizej lokcia) mozesz wzmocnic miesnie przedramienia, to znacznie pomaga i ustawia ci odpowiednio miesnie i kosci lokciu.
Musisz w jakiej pakerni znalesc taka maszyne, co ma rure, wkladasz reke do rury zgieta w lokciu pod katem 90 stopni, na koncu tej rury jest raczka, chwytasz ja i kreciesz w prawo i lewo na oporze(ktory mozesz regulowac.) Po miesiacu czy dwoch takich cwiczen powinno byc lepiej.

Inne cwiczenia to rozciaganie miesni przeramienia i bicepsa(a co za tym idzie wszystkich przyczepow w lokciu) Lepiej zeby ci to robil jakis dobry massoterapeuta, ale i ci od rehabilitacji sportowej tez powinni znac ta technike.
Boli cie przy shihonadze?
Pompki mozesz robic? :oops: :rofl: przepraszam za tak smiale pomysly ze uzylem liczbe mnog, :) ...sprobuj zrobic JEDNA pompke zeby zobaczyc czy boli :wink:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Zużywanie stawów.
Szanowny Łabędziu :D
Opaski są różne, różniste począwszy od normalnej lekko ściskającej opaski poprzez opaski z rzepami bardziej unieruchamiające aż do wymyślnych urządzeń gdzie ustawiasz sobie kąt do jakiego ma się zgiąć staw :) , ale patrząc na to jak dokazywałeś ostatnio na zajęciach to myślę że nic ci nie jest potrzebne. :) :) , no chyba że dobry trening :wink:

Tak apropo, też mam problem z łokciem od pamiętnych zajęć na Gwardii, które prowadził ten mały nawiedzony amerykaniec :evil: z aikijutsu.
I bądź tu człowieku grzeczny dla przedstawicieli kultury, która liczy niecałe 500 lat :wink: .....

Pancer
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024