Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stronka o choujianfanzi...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...

(...) a pro po, wpadla mi w rece szkoleniowa plytka ( chyba pierwsza czesc, nauczyciela p. Klajdy ).
dwoch uczniow pokazuje tam rowniez podstawy - szczegolnie jeden z nich zrobil na mnie wrazenie, podobala mi sie jego dynamika, no i sam nauczyciel wypada bardzo przekonujaco (..)

:-)


Czy te Wasze kryptyczne uwagi znacza, ze Taaigihk pokazal klase na filmiku? Mowta wyraznie... Taaigihk, a nie mogl bys umiescic najbardziej mrozacych krew w zylach akcji na swojej stronce? Jak nie fragmenty z filmu, to chociaz zrzuty z ekranu,co?

Powiem szczerze, ze o wiele fajniej mi sie oglada fotki z zastosowaniami, niz jakies formy :-)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
witam,
chodzilo mi o materialy szkoleniowe nagrane przez mistrza Hong'a - nauczyciela p. Klajdy.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Acha...

Nie dotarlo do mnie to "nauczyciela pana Klajdy"... Ech, nie kazdy jest taki bystry :-( Myslalem, ze to filmik szkoleniowy do uzytku wewnetrznego zrobiony w Polsce, i ze Taaigihk na nim szaleje...

No, to nie wypada umieszczac w Internecie :-(
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Haqqax, Taaigihk na żywo robi wrażenie... niezapomniane? sam nie wiem jak napisać. I oczywiście wymiata :)
Kiedyś dorwę jakąś cyfrówkę i skręcę jakiś pokaz w jego wykonaniu - najlepiej z krzaków, żeby nie był pozowany - i niezwłocznie wrzucę na Forum :)

K.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...

Haqqax, Taaigihk na żywo robi wrażenie...


Wierze, wierze. Z tego jak sie wypowiada odnosze wrazenie, ze jest w porzadku gosciem. Na pewno sie kiedys poznamy, mamy wspolnego znajomego.

Kiedyś dorwę jakąś cyfrówkę i skręcę jakiś pokaz w jego wykonaniu - najlepiej z krzaków, żeby nie był pozowany - i niezwłocznie wrzucę na Forum :)


Zrob to koniecznie!
  • 0

budo_tomek.k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Krzyśu nie potrzebnie o tym pisałeś bo teraz będzie cały czas spięty :roll: Było go z zaskoczenia .... :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Jaki tam spięty... Ge Ande to urodzony aktor :)
Z zacięciem dramatycznym :)

K.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Krzysztof,

idzie mi piękna improwizacja, ale zdzierżę.. :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Dawaj :)
Jak z wulgaryzmami, to możesz przez telefon :)

K.
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Przepraszam, że się tak wtrącę.
Żadko piszę na "chińskim forum", a szczerze to ani razu. Kłóćcie sie sami :)

Ale słyszałem o Tobie Tomku z Pakinu. Znam kilku modliszkowców (nawet wspólny obóz młodzieżowy zrobiliśmy w te wakacje z Markiem P.). Znam też taaigih`a i wszyscy Oni to fajni goście.

Tomasz, co to Twoich postów w tym temacie.

Ja od parunastu lat ćwiczę karate, 14 Shotokan i teraz od 2 RyuTe. Bardzo się cieszę, że dziwnym zrządzeniem losu trafiłem na mojego obecnego nauczyciel Renshi Piotra Ciećwierza. To był całkowity przypadek, a 4 lata wcześniej Go szukałem, ale dałem za wygraną.

Mistrzem RyuTe i kontynuatorem tradycji systemu rodzinnego jest Taika Oyata - Okinawczyk mieszkający na stałę w USA, gdzie i Renshi Ciećwierz. Taika Oyata jest już jednym z nielicznych (ludzie mówią, że może jest ich jeszcze 4 , a moze 2), którzy posiadają część prawdziwej wiedzy o sztuce walki (mówie o Okinawskich systemach).

Wracając do sedna. Byłem u Niego w stanach i uwierzyłem, to było "ładowanie baterii". Znalazłem nową pasje w treningu.

Na Okinawę też bym pojechał, ale tylko ze względu na możliwość poczucia, gdzie to wszystko się rozwijało, nie szukał bym mistrzów, bo ich tam nie ma, a jeśli są to do nich i tak nie dotrę. Za dużo sie tam wydarzyło żeby otwarcie o nich wiedziano. Wielu się zbulwersuje tym co piszę, ale Okinawa to mała wyspa i Ci, którzy cos potrafili nie mieli sie gdzie ukryć, chociażby przed bombami II WŚ.
Tak więc dla mnie Waszymi Chinami są USA. Bo tam jest mój mistrz, człowiek wielki emanujący wiedzą, oraz jego najbliżsi uczniowie, których zjednoczył w rodzinę chętną do pomocy młodszemu bratu.

Do Chin natomiast chciałbym pojechać o wiele bardziej, jest gdzie jeździć, nie tak jak na Okinawę. W chinach pomimo rewolucji kulturalnej jest jeszcze kogo szukać. Poza tym kultura w jakimś stopniu jest żywa, na Okinawie umarła.

Dalej wracając do sedna:

Obcowanie z mistrzem to nowe spojrzenie na techniki, na sposób walki na ćwiczenie. Taika Oyata mówi, że ćwiczy cały czas (a ma 75 lat), rozmawia ze swoimi uczniami i ukorzenia pozycję, je pałeczkami robiąc techniki ręczne, kaligrafuje ćwicząc poprzez nadgarstek blok górny i dolny. To trzeba zobaczyć, żeby wiedzieć o czym mówię. Każdy mistrz ma takie spojrzenie, ale doweimy się o tym dopiero gdy nam o tym powie...

Dla mnie obcowanie z Taiką to więcej niz trening z Nim, bo z treningu wyniosę jakąś tam małą część, którą dam radę pojąć. Przecież trening i tak musisz sam zrobić i wszystko wiele razy sam przećwiczyć, żeby pójść dalej (Taika zmusza, żeby każdy sam doszedł JAK, nie pokazuje całości, bo wtedy nauka jest trwalsza, technika nie jest wyuczona, tylko staje sie twoja), jeśli jesteś zaawansowany w treningu. Obcując z Nim wynoszę całą postawę, sposób życia, podejście do treningu, to jest właśnie dla mnie odpowiedź na pytanie - "Jak ćwiczyć?".

Przepraszam Tych, którzy zasnęli, ale to jest właśnie mój sposób widzenia MISTRZA.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...

Ale słyszałem o Tobie Tomku z Pakinu.


cholera zaczynam sie bac :? powaznie :? ostatnio za duzo osob pisze ze o mnie slyszalo a ja o nich nie, ze mnie znaja i to jeszcze na moj prywatny mail pisza... musze chyba przestac tu pisac bo wreszcie ktos zrobi jakos zrzutke na bilet i wysle kogos coby mi mnie wreszcie wpierdol spojscil.... :?
chyba musze sie przestac przemadrzac :oops:
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...

Ale słyszałem o Tobie Tomku z Pakinu.


cholera zaczynam sie bac :? powaznie :? musze chyba przestac tu pisac bo wreszcie ktos zrobi jakos zrzutke na bilet i wysle kogos coby mi mnie wreszcie wpierdol spojscil.... :?
chyba musze sie przestac przemadrzac :oops:


Zrzutka na bilet już na ukończeniu, jeszcze jakiś tydzień i będę u Ciebie, żeby Ci spuścić w... :-) :D :)

A tak poważnie, to pisałem, że o Tobie słyszałem w pozytywnym zanczeniu. Sporo dobrego o Tobie słyszałem. Głównym Twoim atutem to oczywiście to, że jesteś w Chinach.
I tu właśnjie zaczęły się schody. Bo trudno mi uwierzyć w Twój sceptycyzm.
Pisałeś o Kung Fu turystach. I to racja, że z nimi nie chą gadać.
Ale taighik pisał, tak jak i ja o odwiedzeniu swojego mistrza poprzez polecenie przez swojego nauczyciela. I tu wydawało mi się, że nie do końca się rozumieliście. Ale cóż ja przy swoim zostaje. Do chin nie pojadę szukać dla siebie mistrza, bo już swojego znalazłem.

A poza tym więcej luzu, są wakacje... jak opalenizna Panowie i Panie...?
  • 0

budo_coeur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płońsk/Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Opalenizna jak opalenizna... 8)
Wakacje sie koncza, czas wracac do Wawy i wreszcie na treningi! Chlopaki, tesknilem za Wami! A wy za mna? :)

P.S. Co do dyskusji o wyjazdach, to wszyscy madrze piszecie.

Krzysiek z grupy Chuojiaofanzi... to brzmi dumnie, hehe, troche mnie nie bylo i juz staliscie sie slawni :P
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Krzysztof, choroba, juz myslalem, ze zrezygnowales czy cos :-)
  • 0

budo_coeur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płońsk/Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
Andrzej, no co Ty! Przeciez bym tak po prostu nie przestal chodzic, zaprosilbym wszystkich na jakies piwko, zeby sie pozegnac i podziekowac. A poza tym nie mam najmniejszego zamiaru rezygnowac, chuojiao juz stalo sie czescia mojego zycia :)

Cala sytuacja wynikla z tego, iz nie mialem w Wawie mieszkania w czasie wakacji i po prostu musialem przesiedziec w Plonsku, a dojezdzanie by mnie zrujnowalo finansowo. Ale w poniedzialek wprowadzam sie gdzies na Bemowie i niestety znowu bedziecie musieli znosic moje towarzystwo :P
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stronka o choujianfanzi...
To dobrze :-) Posle Ci wiadomosc o terminach najblizszych treningow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024