Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż (neck) codziennego użytku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_kret
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nóż (neck) codziennego użytku
Witam,

Mam do was wielką prośbę, od tygodnia wertuje sklepy internetowe, guns.com.pl, adresy producentów i to forum w celu znalezienia odpowiedniego dla mnie noża. Przyznam, że z jednej strony trochę mi się pewne sprawy poukładały, ale w sumie to już sam nie wiem za co się chwytać, no i ciągle nie znalazłem spełniającego wszystkie kryteria noża.
Obmyśliłem sobie taki o to nóż:

1. neck, taki by można było go nosić na codzień z tyłu spodni przy pasku.

2. ostrze typu combo – uprawiam wspinaczkę i dobre ostrze, które w mig poradzi sobie z taśmą czy liną jest mile w tym sporcie widziane.

3. oprócz tego chciałbym by długo trzymał ostrość, a przez to nadawał się do wyjazdów w skały, gdzie czasami trzeba zastrugać jakiś patyk, wypatroszyć rybkę;) stąd w grę wchodzi pewnie przynajmniej stal AUS 8 czy nawet ATS 34 lub 154CM

4. no i też dla mnie ważne, aby bez problemu można nim było dokręcić, odkręcić śrubkę w kompie bez obawy o wykruszenie/wygięcie ostrza.

5. no i cena chciałem się zmieścić w 250 zl. Co jak patrzę po ofertach sklepów jest trudne.

No i przyznam, że tracę nadzieję by w tej sumie znaleźć coś, co by spełniało te wymogi, przeważnie te które mi odpowiadały odpadały przy kwestii stali, nie tyle nawet ceny, no ale nie znam tak dobrze rynku jak wy, więc ludzie plissss pomóżcie jaki nóż wybrać???

Pozdrawiam,
Kret
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
hmm...skoro zakladasz..ze..bedziesz go nosil na pasku to czemu ma to byc neck?....mysle ze twoje wymagania spelnilby np. BM Nimravus Cub....tylko kwestia ceny....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_kret
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku

hmm...skoro zakladasz..ze..bedziesz go nosil na pasku to czemu ma to byc neck?....mysle ze twoje wymagania spelnilby np. BM Nimravus Cub....tylko kwestia ceny....
spuud
pozdrawia


Neck dlatego, że w skałach wolałbym mieć go na szyji pod koszulką niż przy uprzęży, no ale może nie jest to z mej strony najlepszy pomysł, tak sobie myślę teraz, bo z dobyciem problemu by nie było, a z włożeniem do pochwy z powrotem juz mógłby być.
Ten który polecasz jest niezły, tylko no właśnie, cena o 200 za dużo. Może jest jednak coś tańszego?
Ale dzięki za propozycje.

Kret
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
troche tansza propozycja: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...
spuud
pozdrawia
ps
wez pod uwage...ze "cena sugerowana producenta" jest zazwyczaj znacznie wyzsza od sklepowej
  • 0

budo_kret
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
Nóż rewelacja, naprawde mi się baaardzo spodobał ale... ciągle cena :( no i o te kilka cali za długi mi się wydaje, by móc go wygodnie nosić na codzień, ale może się myle, nie mam żadnego prawie doświadczenia w tej materii.

Dzięki Spuud

Zdrówka,
Kret
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
.....moim skromnym zdaniem na codzien najlepszy jest folder.....jakos nie przekonalem sie do noszenia stalego ostrza (kwestia wygody)...no ale sa gusta i gusciki......co innego w teren..tam oczywiscie "stalka".....
spuud
pozdrawia
ps
niestety porzadna stal troche kosztuje...
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
cos jeszcze: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

spuud
pozdrawia
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
Moze Sog mini tsunami?
[url]http://www.bestknives.com/sogm43mintsu.html
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
moze Benchmade Tether ? ok. 270zł , stal 440C , tylko ze 2" ostrza ... co moze miec swoje wady i zalety :wink:

Dołączona grafika
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
A moze Smith&Wesson ,stal 440c ,okladziny z zytelu ,do wyboru dwa typy ostrza i cena okolo 30$ na stronie produceta
Dołączona grafika
No i gwizdek wbudowany w pochwe od noza ,moglby sie przydac gdybys sie zagubil w gorach ;) kidd'n of coz

Pozdrawiam
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
kret: chyba lepiej uzbierac troche wiecej kaski i kupic cos...co niezawodnie bedzie sluzylo przez wiele lat i spelnialo wszelkie wymogi niz.. jakies goffno....do 250 zl bedzie ciezko znalezc cos o wskazanych przez Ciebie parametrach (szczegolnie jesli chodzi o stal) ......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
Witam
Coś do wkręcania śrubek i noszenia w góry, na codzień itp.:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Małe są i lekkie ale radzą sobie doskonale z każdą śrubką.
A na dobry nóż radzę dozbierać.
Za dostępne pieniążki masz też kilka składaków Cold Steela ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ). Część modeli jest z ostrzami częściowo lub całkowicie ząbkowanymi. Ja używam od kilku lat modelu Voyager 29LC z 4" głownią ale plain i do cięcia jest OK. Nie zamęczałem go ekstremalnie ale przy normalnym używaniu spisuje się nieźle u mnie i u kilku znajomych.
Pozdrawiam
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
ups ... bez kropeczki po "cold"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
m. toolem to raczej ryby nie wypatroszy....musialby sie wyjatkowo starac. :)
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_kret
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
No faktycznie trudno byłoby oprawić tym rybkę :) )

Dziękuje wszystkim z pomoc, troche mi się rozjaśniło. Tak więc nie możliwym jest, jak widzę, zakup noża o takich parametrzach za 250 zl.

Na razie zakupie foldera BM 824 MINI-ASCENT II, a pozniej przyjdzie czas na cos wiekszego.

Jeszcze raz wielkie dzieki.

A zapytam jeszcze czy robiliscie może zakupy w alert.com.pl mają spora ofertę i w miarę ceny.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
Ktoś Gdzieś Po Drodze zdążył napisać, ale może nie dość precyzyjnie, więc pozwolę sobie to wyłuszczyć jasno i wyraźnie:

do odkręcania śrubek służy śrubokręt.

A tak w ogóle, to miłego cięcia ;) i oby nóż przydawał Ci się, ale nigdy nie był Naprawdę Potrzebny

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku

A zapytam jeszcze czy robiliscie może zakupy w alert.com.pl mają spora ofertę i w miarę ceny.


Owszem, ale osobiscie w sklepie. Jesli chodzi Ci o zakupy "na odleglosc" to nic na ten temat nie moge powiedziec. Polecam jednak wizyte "na zywo". Jest okazja popatrzec, pomacac i (jak sie trafi na takiego goscia jak bywalcy tego forum) przegadac godzinke na bardzo interesujace nas tematy.
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
A jeszcze lepiej przed swoją wizytą w Alercie dać mi o tym znać na prv - jakąś kawę przygotuję :-)
Tatoine
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
Witam
Microtool'e proponowałem kupić jako uzupełnienie noża .... to chyba logiczne, że tym nic się ciąć nie da (no może UtilyKey'em troszkę się da ...). Lekkie, więc noszeniem się nikt nie zmęczy a nie będzie korciło, żeby czubkiem noża jakieś śrubki męczyć. A i uszczypnąć można albo dokręcić ... coś tam czasem. Komplet nóż + jakiś microtool lub większy-tool to doskonały duet do różnorodnych prac, napraw itp.
Pozdrawiam
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż (neck) codziennego użytku
A może Bear Claw CRKT [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sadzę , że byłby bardzo dobry dla osób ktore spedząja dużo czasu w terenie .Stworzony przez Russ'a Kommer'a trapera z Alaski no i cena 40 $ ,AUS-6M(całkowicie nierdzewna jeśli się nie mylę , czyli to co się liczy w terenie )


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024