Skocz do zawartości


Zdjęcie

No to mam fajny nozyk :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

No to mam fajny nozyk :)
A nawet dwa :-)
Zacznijmy od poczatku.

Moim pierwszym nozem byl czarny scyzoryk, ktory zakupilem na wyjezdzie letnim w Ciechocinku. Dodam, ze do dzis mam po nim blizne :twisted:


Pozniej, czyli gdy mialem jakies 10 lat dostalem od dziadka marynarza, noz Winnetou :wink: Ostatnio wygrzebalem go z szuflady i zaczalem ogladac. Jak na wg. moich szcunkow 20 letni noz - wyglada calkiem dobrze. Ostrze w ogole nie tnie, ale to kwestia paru dni.

Wybralem sie wczoraj do dziadka, wypytac co to za maszyna. Na to dziadek wyciaga drugi model, ktory takze' przywiozl z USA i zaczynamy ogladac.
Noze sa w stanie dobrym. Mimo, ze czesto uzywane ( ciecie papy, puszek, sznurkow - w koncu dziadek bosman ). DZiadka troche bardziej zadbany, z lepsza pochwa. Niestety napisy na ostrzu - starte.

Ogladam dalej i nabieram podejrzen. One zbyt dobrze trzymaja sie dloni, sa dobrze pomyslane. Zdziwienie maluje sie na mojej twarzy, gdy dowiaduje sie, ze dziadek przywiozl je w.. ok. 1962 roku :!: 8O :!:

Z tylu pochwy odnajduje napis - made in Germany.. i napis.. PUMA :-)


wof! :)

Z jakiej stali sa zrobione, jakie to dokladnie modele - nie wiem.

W kazdym razie jeden z nich jest blizniaczo podobny do tego:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jedyna roznica to dosc gesta 5mm pilkana ostrzu tuz przy 'gardzie'.

Drugi model rozni sie ponadto mniejsza talia.


Jezeli jestescie w stanie pomoc mi jakas stronke ze starymi modelami PUMY, to bede BARDZO zobowiazany.

Moze i Wy przeszukajcie swoje piwnice - ciekawe rzeczy mozna trafic :-)
Pozdrawiam i lece ostrzyc :)

BTW - na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Puma Hunters Pal - czyli prawie moj - kosztuje $250 :-) [/i]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024