Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amphibian MA/SW BC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Amphibian MA/SW BC
Na poczatek, czy moze ktos wstawic tu lub przeslac mi zdjecie tego noza w skali 1:1 w rzucie bocznym?
Zalety tego noza chyba kazdy zna (przynajmniej teoretycznie) jak to wyglada w praktyce? (jakies doswiadczenia z tym nozem, testy itp.)
i jakie sa wady tego noza bo chyba zaden noz nie jest bez wad? (oczywiscie adekwatne do jego zastosowan) oraz jak spisuje sie jako EDC?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
jak chcesz, to mogę Ci podesłać ponad 4MB fotek różnych wersji MicrotechAmphibian. Nie wiem tylko, czy jako jedna paczka uda mi się wysłać ale po kawałku, spakowane napewno.
Przymierzam się do zakupu i mam nawet teraz dwa modele jako tapetę na pulpicie :) .
Pozdrawjam :)
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
A nie mozesz tego gdzies polozyc na necie?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
F'Yoda napisał:
A nie mozesz tego gdzies polozyc na necie ?

1. nie potrafię
2. prawa autorskie ... nie pamiętam skąd ściągałem foty i nie podam odnośników ... i ktoś mógłby sie zdenerwować ... . Foty Pitera też tam są
3. P.S. Fotki samego Amphibiana to poniżej 4 MB ... cały plik z MictoTech'em ma ponad 4.
4. Policzyłem - około 1,7MB
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
OK ,wrzuc mi fotki na maila bede wdzieczny.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Misiakus ,domyslam sie ze skoro masz zamiar zakupic ten noz, (a znajac Twoje poprzednie wypowiedzi i wiedzac ze dlugo myslisz przed takim zakupem) moze zechcesz sie wypowiedziec na temat Ampha MA bo widze ze nikt inny sie do tego nie pali?
Mi jak narazie udalo sie dowiedziec tyle, ze poczatkowo byl zrobiony ze stali 154 pozniej z 14-4 CrMo. Wykonczenie StoneWash z powlaka Borone Carbide jest bardzo wytrzymale na zarysowania, korozje itp. Blokada Microbar jest porownywalna z tytanowym framelockiem...
Masz lub znasz moze jakies testy na tym nozu?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Postaram się do wtorku podesłać Ci to co zebrałem o Amphibianie (kupię na przełomie lipca-sierpnia ... jak wszystko dobrze pójdzie). Myślałem o tym już wczoraj ale przeraziła mnie nieco perspektywa przeszukiwania majli i szukania linków. Do wtorku nie będę miał na to czasu.
Polecam też [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zaawansowane i wpisać microtech amphibian. Angielskiego nie znam ale fotek się naoglądałem ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Jak juz bedziesz w posiadaniu tego noza ,napisz swoje wrazenia - zwlaszcza ciemna strona, o ile sie dopatrzysz w tak krotkim czasie :wink:
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Tutaj wspominano o tym nożyku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Xarr podesłał też kiedyś adresik do filmiku z Amphim Manualnym i automatem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Piter też sporo napisał:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A foty (nie przebierałem, więc też część z Forum i kilka Pitera - idą na priva w 3 paczkach:
Microtech_Amphibian_foty.part1.exe + Microtech_Amphibian_foty.part2.rar i *part3*), 650 000, 650 000 i 486 542 ... chyba Bajtów.

Do wtorku wieczorkiem powycinam z korespondencji informacje, jakie doszły do mnie na priva jak pytałem tu i tam.

Napisałem też majla do Microtecha łamaną angielszczyzną z prośbą o dobre jakościowo foty modelu, który mnie interesił i pytaniem o rozsądnych cenowo dealerów ale coś nie odpisują od 2 tygodni chyba.

Jak znasz angielski, to możesz pobuszować jeszcze po forum:
TU CENZURA LORDA - NIE REKLAMUJEMY INNYCH FOR!!!i pochwalić się, co znalazłeś :)
Jakby co, to spytaj też, czy ktoś ma i mógłby obfotografować manuala z zieloną rękojeścią, głownią czarną i ostrzem plain.
Jak rozpakujesz paczkę, będzie na dole fotki "MicroTech_Amphibian_004".
------------------------------------------------------------------------
I cytat z Piterowego majla co do stali, bo leżał pod ręką:
[ Amphy manualne są TYLKO ze 154CM lub 1404CrMo (to samo co 154CM ale innej firmy). Wyszło podobno w tym roku 200-300 Amph'ów z S30V ale to były same automaty. ]

Ktoś mi mówił, że to jednak nieprawda .... zgłupiałem i obecnie już nie wiem czy robią manuale z S30V ... czy nie.
Czy inni forumowicze coś wiedzą ?

Z góry dzięki
Pozdrawiam
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu jest troche naskrobane o Amphie...
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
polecal bym ... chwycic w rece linijke ... odmierzyc 21 cm i 45 mm ;] , i powiekszyc te fotografie do tych wlasnie rozmiarow - potem pozostaje macanie paluchami po monitorze i mamy chociaz mglisty obraz jak to bedzie wygladac

ale... to nawet w polowie nie to jak by potrzymac na zywo ... :roll:


Dołączona grafika
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Misiakus obadaj te fotke ...

Dołączona grafika
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Dzięki
Najfajniejsze foty zielonego znalazłem tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(mam nadzieję, że to ostatnie, to nie forum i znowu mnie nie ocenzurują ... sorki za poprzednie)

Ostatnio sobie właśnie powiększałęm Amphibiana i niektóre modele Bussego na ekranie, przymierzałem do swojego SRK, do C.S.Voyagera i jakiś obraz już mam :) .
A jak wróci z naprawy drukarka, to będę produkował namiętnie modele z tektury w skali 1:1 :)
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Czym jest pokryty ten czarny Amph? bo na Borone Carbide troche za ciemny, a z drugiej strony nie sadze zeby go pokryli teflonem?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
MindRazor , powiem krotko :
kupilem - sprzedalem ( zajebisty noz EDC , ale nie fighert)
Teraz co sie dzieje , na seminarium pobrcowalem troszeczke z Amfem i co ...trzeba kupic.
Tak a propo Microtecha , ma taki dream , szukam juz od lat SOCOM eilte ze szlifem Brenta , jak wysylam oferte juz jest sprzedany.....to sie robi moja obsesja!!!!!!!!!!11( Lord_Banan you know something about this )
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Chlip chlip, save one for me
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC

( zajebisty noz EDC , ale nie fighert)
Teraz co sie dzieje , na seminarium pobrcowalem troszeczke z Amfem i co ...trzeba kupic.


Seiken...rozumiem ze po seminarium znowu chcesz go kupic...
ze EDC = miodzio - wiadomo....ale czy moglbys rozwinac troche temat - Amphibian jako fighter ?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Seiken, jeżeli znajdziesz chwilkę to poproszę też o rozwinięcie wątku Amphibian jako EDC. Masz też chyba Sebenzę .... może małe porównanie a chociaż wrażenia. Bo Sebenza to też fascynujace narzędzie, tylko chwilowo tylko na Amphiego będą pieniążki.
Na co stać ten nożyk. Czy to, że ma grubą głownię jest rekompensowane szerokością i wysokim szlifem głowni. Jednym słowem jak Amphibian tnie ?
Bo składaka z tak grubą głownią jeszcze nie miałem.

Z góry dzięki :)
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Przylaczam sie do pytan: Amphibian jako noz EDC & Fighter.
Mam jeszcze pytanie do kogos kto sie orientuje w wersjach tego noza;
w ilu kolorach wystepuje rekojesc bo widzialem juz co najmniej z 5 roznych odcieni? Ponawiam tez pytanie o "wykonczenie" ostrza, pomijajac SW itp. a skupiajac sie na powlokach, niektore Amphy wygladaja jakby byly pokryte BT a nie BC?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
sorry ale z czasem u mnie ostatnio cieniutko.
Co z tym Amphibianem ?
Musze przyznac ze pierwszym spotkaniem nie byle mzachwycony , jakosc tak jest ( jak z kobietami) ze jak mi nie przypasuje na poczatku to pozniej szukam kazdej wymowki zeby potwierdzic ze zeczywiscie jest zly.
Generalnie , skladaki nie sa dla mnie fightery , ale sa takie ktore sie do tych kryteriow zblizaja mniej lub wiecej i wlasnie jednak Amph , powrocil w golrii fightera do mojej kieszeni.Sprawy takie jak rodzaj uzytej stali czy lock , nie maju tu wiekszego znaczenia.JEzeli sa Ok jako noz uzytkowy , to tym bardziej beda Ok jako fighter.
- ma wysoko osadzony klip .Nie widac go przy noszeniu jednak przy pewnym cwiczeniu nie ma problemow z jego szybkim wyjeciem ( np.Socom , uwazam ma klip zbyt nisko , raz ze go widac z kieszenie , dwa ze troche przeszkadza przy noszeniu.
- uwazam ze "kolek" do otwierznia calkowicie spenia swoje zadanie , nie ma problemu otworzyc tego noza w rekawicach , nie ma problemu tego zrobic majac sliskie dlonie
- otwiera sie plynnie , przy malym "wyregulowaniu" , caly ruch wyciagniecia i otwarcia to jeden plynny ruch
- posiada finger grove i mala ale wystarczajaca jak na skladaka garde pozwalajaca bez obawy o place wykonywac pchniecia
- rekojesc jest komfortowa , noz naprawde trzyma sie bardzo dobrze i precyzyjnie kontroluje ruch glowni
- pochylona rekojesc w stosunku do glowni , hmm.. tu sa juz zdania podzielone.Osobiscie , nie przepadam za tym u nozy uzytkowych np.busse E.Jednak u fightera ma to sens , pochylenie glowni powoduje ze wektor sily naszego ramieni i glowni , sa prawie takie same ( a nie pod katem jak przy nozach z rekojecia prosta) , daje to silniejsze i bedziej precyzyjne pchniecia.
Dla milosnikow tradycyjnego reverse grip , noz ten jest naprawde doskonaly.
- Sama glownia przez wspomianu tu juz "wysoki" szlif rekompensuje znaczna grubos i naprawde tnie swietnie , praktycznie kazdy rodzaj materialu , wlacznie z miesem.Geometria ostrza , recurve , tylko to ulatwia.
- noz pomimo ze duzy , jest stosunkowo lekki , dobrze chodzi w reku , i daje sie precyzyjnie prowadzic samym nadgarstkiem
- Penetracja noza nie jest az taka jak przy SOCM czy to tanto czy clip point , ale uwaze ze jest wystarczajca , tym bardzie na noz tej grubosci ( jest to zaslugo false edge )

To chyba na tyle , z teg oco naszybkiego przyszlo mi do glowy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024