Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amphibian MA/SW BC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
thx za info Seiken....wlasnie sprawa penetracji byla najbardziej dla mnie watpliwa...bo false edge...jest wyjatkowo lekko zaznaczone...i do tego znaczny brzusiec ostrza...
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Może ktoś napisze kto maczał palce w projektowaniu Amphibiana?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Nie kazdy noz uzytkowy nadaje sie na fightera i odwrotnie. Amph jest niesamowity pod roznymi wzgledami ale szczerze mowiac jesli mialbym sie dzgac na noze (wypluc tfu tfu) to wybralbym cos pokroju AFCK.

Amph nie jest fighterem bo:

1. penetracja jest przecietna.
2. klips jest tip down (chyba tak sie to nazywa). I co? No i to ze nie sposob go bardzo szybko wyjac w razie potrzeby co juz zdazylem sprawdzic "na sucho".
3. troche gruby.

Dwie najwazniesze rzeczy - punkt 1 & 2 wykluczaja go w moich oczach jako noz do samoobrony tym bardziej jako "noz do walki".... pomyslcie ze w razie czego na wyciagniecie kozika bedziecie miec gora 1 s. Wyobrazcie sobie klimat tuz przed starciem z jakims wytrenowanym i szybkim kick-bokserem na przyklad i mysle ze to nakresli szkic sytuacji....

Obronic sie nozem mozna ale nie jest to fighter!

PS skad ta moda na Amphibiany?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Kurde...to co napisalem dotyczy wersji AUTO. Co do manual o ktoreym zapomnialem - nie mailem okazji takich rzeczy sprawdzic, ale cos mi sie wydaje ze otwarcie noza bedzie szybsze....ale i tak nie jest to fighter
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
dark lord

zarowno w wersji auto jak i manual klips jest osadzony tak ze noz nosisz tip up a nie down jak napisales (czubkiem zlozonego ostrza w gore :) )
...albo masz "dziwnego" ampha

w swojej ocenie skupiasz sie na 3 rzeczach...jesli chodzi o penetracje piszesz ze przecietna...Seiken ze wystarczajaca....ja szczerze mowiac jeszcze nie sprawdzalem, wiec tego punktu nie skomentuje

jesli chodzi o szybkosc dobycia...wydaje mi sie ze to kwestia trenigu, ja trenuje z moim kilka dni (wersja auto) i jestem zadowolony na razie z efektow...nie jest to wave ani klinga stala...ale moze byc...pomijajac drobny fakt ze jak sie cos swieci noz powienien juz dawno byc w lapie i czekac na "klik" (lub "flip" w manualu :wink: )...jak go masz do konca w kieszeni to albo nie myslisz taktycznie albo spales idac ulica

wreszcie trzeci twoj punkt...grubosc...sprecyzuj czego...klingi ? no dla mnie to akurat zaleta :) ...noza ?...przeciez on wcale nie jest gruby
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Jesli chodzi o penetracje to widac wszysto na tym rysunku ze strony Pitera:
Dołączona grafika

a teraz zerknij na wyrazne zarysowane false edge w Mark II Stealth dla kontrastu:

Dołączona grafika

widac roznice?

piszac 'grubosc' mialem na mysli grubosc klingi rzecz jasna. Zaleta to jest dla noza uzytkowego jak na fightera to jest nice gruby... ale to moje osobiste odczucie i wiekszy nacisk klade na false edge.

natomiast wytrenowac to sie mozna we szystkim. Tylko zauwaz ze wszystkie automaty typu fighter/tactical maja klips tip down (czy cholera wie jak to zwali), w kazdym badz razie poczatek klipsa jest tuz przy klindze. Ulatwia to bardzo szybkie dobycie gdyz po wyjeciu kciuk mimowolnie laduje na przycisku, w przypadku tip up jak u Amphibiana Auto noz trzeba ukladac w dloni zanim nacisniemy guzik. Poza tym Amph ma (przynajmniej u mnie) specyficzny klips ktory dosc mocno sie trzyma krawedzie kieszeni (tez widac na zdjeciu) przy wyciaganiu tak jakby zahacza sie dwa razy....


Popatrz na umieszczenie klipsa US SOCOM, Hawka, automatow z MoD.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Dark Lord , co do klipa to absolutnie sie z toba nie zgadzam.
Raz Microtech robi wszystkie noze z twardym i dosyc mozno trzymajacym klipem , wiec to sprawa wyregulowania.Zreszta problem jest z wlozeniem noza a nie jego wyjeciem.
tip up or down , zeby nie bylo problemow , tip up - to czobek noza do gory i to jest mocowanie klipa uznawane za najlepsza do szybkiego wyciagania noza.
Dlaczego , w tej pozycji dlon juz w kieszeni praktycznie ma prawidlowy chwyt na rekojesci , kciuk jast na kolku lub na przycisku do otwierania przy auto. Przy odwrotnym ulozeniu noz trzeba wyjac przekrecic w dloni i otworzyc.
Dajesz na przyklad MOD czy Hawk ( fighter ?) , a moze popatrz na Emersona ,Al Mara , Benchmade , Piranha , White Wolf...pisac juz mi sie nie chce.
Jaka penetracja jest OK a jaka nie , generalnie kazda penetracja ciala ludzkiego powyzej 1,5 cm jest grozna czy Amph tego nie osiagnie , bez przesady , czasy rycerzy w kolczugach juz sie skonczyly.
Jak juz pisalem ja swoje noze testuje u kolegi rzeznika na miesie i zapewniam ze Amph , wbija sie grubo powyzej 1,5 cm.
Czy amph jest fighterem .... nie , jak pisalem dla mnie zaden folder nie jest fighterm , nie ma nawet takiej klasyfikacji , sa "tactical folder knives " , nie ma czegos takiego jak " folder fighters ".
Grubosc noza , moze sprobuj jaka penetracje maja Emersony , czy prost Buck Strider . Pewnie ze szpilka latwiej i glebiej sie wbije niz gwozdz , ale czy to znaczy ze jest juz fighterem.

Zresazta kazdy lubi to co lubi i dlatego swiat jest taki a nie inny
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Seiken, w kwestii wyjasnienia: Emerson, Benchmade itd to w standardowej lini manuale. Uwazam ze inaczej klip winien byc osadzony inaczej w przypadku auto inaczej w manual(mowimy o nozach do samoobrony). W auto trzeba dobrze ulozyc reke zanim sie wcisnie i klips tip up przyspiesza to dosc znacznie. W takim AFCK tip down bylby nieporozumieneim...

zerknijmy na emersona i BM

Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
Jezeli chodzi o wylacznie auto to porosze bardzo
Benchmade robi auto od lat i nie maja one nic wspolnego a manulami , to inne modele , to samo Pirancha , White Wolf , Dalton czy Pro Tech.
Wez na przyklad OTF , jak maja zamocowany klip?
Wybraz sobie wyjmowanie go z kieszeni ostrzem do gory?brrrr....
Automat czy manual , przy tip up , kciuk naturalnie kldzie sie na rekojeci i noz jest ready to go jzu w prawidolwym uchwycie.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC

Tylko zauwaz ze wszystkie automaty typu fighter/tactical maja klips tip down (czy cholera wie jak to zwali), w kazdym badz razie poczatek klipsa jest tuz przy klindze. Ulatwia to bardzo szybkie dobycie gdyz po wyjeciu kciuk mimowolnie laduje na przycisku, w przypadku tip up jak u Amphibiana Auto noz trzeba ukladac w dloni zanim nacisniemy guzik.



W auto trzeba dobrze ulozyc reke zanim sie wcisnie i klips tip up przyspiesza to dosc znacznie.


dark lord cos Ty sie tak uczepil tego auto? :wink: W temacie jest wyraznie zaznaczone ze chodzi o wersje Manual poniewaz z roznych powodow wyeliminowalem Auto i nie potrzebuje kolejnych argumentow zeby sie do niej zniechecic, wolalbym info na temat wersji zwiazanej z tematem.

BTW jesli chodzi o penetracje to uwazam ,ze jezeli Amph przebija sie na testach przez rozne tworzywa sztuczne, wbija sie w drzewa itp. to spokojnie poradzi sobie z cialem nawet jezeli jest ono chronione warstwa odziezy. Chyba ze masz stalowe implanty? bo drewniana noga nie jest rozwiazaniem problemu :wink:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozdrawiam
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC

BTW jesli chodzi o penetracje to uwazam ,ze jezeli Amph przebija sie na testach przez rozne tworzywa sztuczne, wbija sie w drzewa itp. to spokojnie poradzi sobie z cialem nawet jezeli jest ono chronione warstwa odziezy.


No w sumie racja, tylko ten noz nie przebije kamizelki taktycznej. A noz okreslany jako 'fighter' bo o tym byla mowa raczej powinien byc do tego zdolny ;)


Chyba ze masz stalowe implanty? bo drewniana noga nie jest rozwiazaniem problemu :wink:


No jasne! Jestem cyborgiem, nie wiedziales? :wink:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
dark lord

tylko czy jaki kolwiek folder mozna nazwac fighterem ? (co zauwazyl slusznie Seiken) :? ... tego typu noze sa nazywane "tactical"....amph jest tacticalem ze wskazaniem jako uzytkowy EDC....tudziez uzytkowym EDC z taktycznym rodowodem :)

dwa jak ty chcesz nozem przechodzic kamizelki taktyczne...to chyba jestes nie po tej stronie barykady...co
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
"wiadomo....ale czy moglbys rozwinac troche temat - Amphibian jako fighter ?"

a to kto to napisal? co?

nie rozumiem co tez insynuujesz mowac ze jestem nie po tej stronie barykady, lepiej zostawmy zreszta ten temat...
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amphibian MA/SW BC
dark lord z calym szacunkiem, moje pytanie bylo jak sie amph sprawuje jako figter....podkreslam jako fighter...rownie dobrze moglbym spytac jak sie sprawuje jako siekiera, a czy to znaczy ze jest siekiera ? 8O

druga strona barykady :) = wspomniales o przebijaniu kamizelek taktycznych....sorry ale sie raczej nie widuje 'bad guy's' w kamizelkach (no dresa czy skina w tacticalu jeszcze nie spotkalem :) ) tylko raczej wlasnie policje, mundurowych etc...chyba :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024