Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
Zadalem tego typu pytanie poniewaz niewiem jak u was ale u mnie w sekcji nie ma jako takich sparingow. Zawsze gdy cwiczymy jakies techniki to wiadomo ktora reka zostanie zadany cios , reka nie wraca tylko pozostaje itd. Zastanawiam sie w jaki sposob zalozyc jakas dzwignie lub przechwycic tylko reke skoro realia na ulicy sa troszke inne, chocby bokserzy zlapac bokserowi reke i zalozyc dziwgnie jest chyba troszke ciezko.Wiem ze jest to standard i tak sie cwiczy ale mowiac szczerze cwiczylem wczesniej aikido i wydawalo mi sie ze jj bedzie pod tym wzgledem troszke inne a tu sie okazuje ze az tak daleko nie odbiega od aikido. Wiem wiem trenuje za krotko jj bo tylko 8 miesiecy ale jetsem ciekaw waszej opini ludzi ktorzy troche juz cwicza jj.
Dzieki z gory za wasze odpowiedzi
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
Z tego co opisujesz widze ze jest to sekcja dosc statycznie prowadzona.
Niestetety kazda technike trzeba przecwiczyc rowniez w sparringach.
Nawet techniki typowo z samoobrony trzeba robic z wieloma partnerami w roznych sytuacjach z roznym zagrozeniem bo inaczej chociaz teoretycznie znamy technike to jej naprawde nigdy nie zastosujemy w rzeczywistosci.
Jedna z glownych zasad jest cofanie reki po ataku - wiadomo najpierw powoli potem coraz szybciej ale zawsze instruktor powinien zwrocic uwage zeby ten powrot robic.
To samo dotyczy sie przechwytow - nie ma czegos takiego jak chwyt reki z ciosem to sa zachaczenia ktore dopiero potem przechodza w chwyt. Ale kazdy blok, zagarniecie musi dazyc do opoznienia powrotu nawet jesli nie zdazymy przechwycic.

Co to za sekcja JJ ? Czy starsi ludzie tez startuja w zawodach ?
Dla mnie osobiscie roznica pomiedzy aikido a jj jest ogroma - ale ludzi prowadzacych jj jest duzo a kazdy robi co innego. Kwestia zajec to kwestia prowadzacego instruktora. Al w duzej ilosci sekcji pierwszy rok to jest nauczanie podstawowych zalozen jj ale nie laczy sie tego jeszcze w walke.
Mozesz cos blizej powiedziec o sekcji ?
Jakie miasto - kto prowadzi ?
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
U mnie jest tak, że osoby początkujące nie walczą. Uczą się dopiero poruszać, kombinacji technik, reakcji na zachowanie partnera i trzeba czasu żeby sensei włączył do treningów walki. Przy zazwyczaj najszybciej rozpoczyna się randori (rzuty) i kumite (uderzenia i kopnięcia) - te nawiasy to jakby ktoś nie wiedział :wink:
natomiast na tzw. wolną walkę zwykle trzeba trochę dłużej poczekać.

Ale przyznam, że przy ćwiczeniu technik, obron przed różnymi atakami sensei zwraca uwagę na realność ataku. Oczywiście im ktoś bardziej początkujący tym atak wolniejszy, ale zdecydowanie dążymy do tego żeby był coraz szybszy a techniki wykonywane w sposób płynny.

A co do wykorzystania technik na ulicy to co jak co ale pady to mi się nie raz przydały. Nie ma to jak się człowiek potknie :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

Dla mnie osobiscie roznica pomiedzy aikido a jj jest ogroma


no to wal smialo, opisz te ogromne roznice :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

Dla mnie osobiscie roznica pomiedzy aikido a jj jest ogroma


no to wal smialo, opisz te ogromne roznice :)


1. Przede wszystkim na pozor podobny ruch bioder jest ruchem calkiem innym. Techniki krotsze, z dynamiczniejsza krotka zmiana ruchu (choc niektore szkoly aikido tez maja podobna interpretacje)
2. Wiele technik do wykonania przy silnie oporujacej osobie i stabilnej - bez uzywania atemi. Czesto nawet technike latwiej jest wykonac na osobie ktora bardzo silnie sie napina. (nie mowi o stosowaniu rozluznienia)
3. Szerzej rozwiniete naciski na punkty witalne.
4. Duzo bardziej rozwiniety parter i techniki w zwarciu.
5. Techniki stojki w wiekszosci maja przelozenie na wykorzystanie w parterze.
6. Wiekszy zakres broni.
7. A przede wszystkim systemy nowoczesne - z nowoczesna metodyka nauczania - sparringami, zawody i roznorodnosc

Wystarczy obejrzec pokazy Aikido i ju-jitsu

Aikido - kazdy pokaz mimo ze inny w gruncie rzeczy niczym nie zaskoczy
Kazdy pokaz JJ jest inny - to nie jest ograniczenie sie do odmian techniki - a przystosowanie do zmieniajacych sie czasow i potrzeb.

Choc ogolnie i aikido i JJ opiera sie bardziej na zasadach niz technikach a to laczy te dwie sztuki ;) - choc sa inne ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

Dla mnie osobiscie roznica pomiedzy aikido a jj jest ogroma


no to wal smialo, opisz te ogromne roznice :)


Aikido - kazdy pokaz mimo ze inny w gruncie rzeczy niczym nie zaskoczy
Kazdy pokaz JJ jest inny - to nie jest ograniczenie sie do odmian techniki - a przystosowanie do zmieniajacych sie czasow i potrzeb.


MArtius: moglbys podac jakiegos linka do takiego pokazu JJ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

MArtius: moglbys podac jakiegos linka do takiego pokazu JJ?


To raczej dosc ciezko - w ogole dosc malo jest stron o tematyce JJ na calym swiecie. A filmikow jeszcze mniej. Druga sprawa to trzeba ogladac na zywo i rzeczywiste pokazy a nie robione pod publike.

A ja tez nie mam czasu na konwertowanie - kaset na wersje elektroniczna ;(

Ale jesli na cos sie natkne to umieszcze linka. Cos z ju-jitsu dawal ostatnio Mafox - jakis teledysk - ale to tez jj nowoczesne.
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

Zawsze gdy cwiczymy jakies techniki to wiadomo ktora reka zostanie zadany cios , reka nie wraca tylko pozostaje itd. Zastanawiam sie w jaki sposob zalozyc jakas dzwignie lub przechwycic tylko reke...

Co innego trenowanie bardziej skomlikowanych technich gdzie trzeba na poczatku zapoznac sie z calym ruchem i powili doprowadzac go do perfekcji (bo chyba kazdy sie zgodzi ze aby zastosowac cos w realu trzeba miec to w 99% wycwiczone) a co innego mniej skomlikowane "półtechniki" jak np. cios -> blok, kontra itp.. Nie widze problemu zeby wlasnie te cwiczenia wykonywac bardziej realnie, na wiekszej szybkosci i nie koniecznie "wiadomo ktora reka zostaje zadany cios".

Pozatym czesto zauwazam ze wiele technik DUZO lepiej wychodzi jesli stawiany jest opor partnera - poprostu wybiera sie optymalne (czesem jedyne) wyjscie z opresji co pokrywa sie z technika.

Do tego wiadomo - refleks, zwinnosc, obicie :-) , czujnosc, przewidywanie - tego nie nabedzie sie cwiczac na "manekinowym", pasywnym partnerze. A nie widze tez sensu zeby zwlekac z tym do nie_wiem_jakiego poziomu zaawansowania.

Zgadza sie (?) :-)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

Zadalem tego typu pytanie poniewaz niewiem jak u was ale u mnie w sekcji nie ma jako takich sparingow. [...]
Zastanawiam sie w jaki sposob zalozyc jakas dzwignie lub przechwycic tylko reke skoro realia na ulicy sa troszke inne, chocby bokserzy zlapac bokserowi reke i zalozyc dziwgnie jest chyba troszke ciezko.

Techniką, którą wiele razy robiłem na ulicy były proste uwolnienia od chwytów za ręke lub ubranie. Jakiś koleś Cię łapie, zionie Ci coś o alkoholowej potrzebie, niegroźny, ale jak się będziesz z nim szarpał, to jego kumple mogą się dołączyć. A Ty śliski jak teflon uwalniasz się i idziesz dalej.
Ale my mieliśmy sparingi typu. Jeden w rękawicach Cię leje, a Ty masz sobie poradzić, ale nie wolno Ci go walnąć. To szybko uczy skracania dystansu ;-)
Ale np. nigdy nikogo czysto nie rzuciłem na ulicy, to co mi wychodziło, to o-soto-maki-komi, albo coś, co na zawodach by skwitowano jako siłowe sprowadzenie do parteru. Nie zdźwigniowałem też nikogo na ulicy (do obezwładnienia), ale zdusić to i owszem.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
Pamietaj, ze jujutsu to bardzo pojemne pojecie. Moze trafles do jakiejs tradycyjnej szkoły? Co dokładnie cwiczysz i u kogo?
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
Ja nie krytykuje bron Boze moich Sensejow znaja sie na walce i to dobrze nie bede tutaj przytaczal roznych histori z ich zycia, ale bylem ciekaw o sposobie nauczania jak wyglada to w innych sekcjach bo chyba nie chodzi oto zeby sensejowei byli dobrzy a reszta tylko kumala cos w dojo. Brakuje mi troszke sparingow nie mowie ze jestem wielbicielem dostawania po mordzie ale bez sparingow to raczej ciezko prawidlowo zachowac sie podczas walki na ulicy. Ogolnie to co mowi Martius sie zgadza techniki sa krotrze i kilka jeszcze innych rzeczy ktore wymienil.Lecz techniki niektore sa bardzo podobne do tych uzywanych w aikido. Ogolnie jj bardzo mi sie podoba i trenerzy tez sa w porzadku. To co mi sie podoba to to ze niepieprza glupot o ulicy nie majac zadnego o tym pojecia, tylko staraja sie wszystko jak najlepiej wyjasnic itd.
Dzieki jeszcze raz za wasze wypowiedzi
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
Zapomnialem jeszcze dodac odnosnie technik ogolnie nie tylko jj. Ogladajac UFC i tego typu walki zawsze sie zastanawiam dlaczego ci super fajterzy zawsze uzywaja tak malo technik. Na treningach zawsze cie ucza 1000 technik a jesli chodzi o jakies zawody tego typu to raczej tych technik jako takich nie widac. Czy nie uwazacie ze jest to troszke dziwne. Podam za przyklad Kotegaeshi tak popularna technike, widizeliscie juz zeby ktorys zawodnik jak wykonal? Co o tym sadzicie?
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
Dlatego że większość takich technik na wyćwiczonym przeciwniku nie działa.
Działają tylko te najprostsze. Generalnie słabo wchodzą techniki, które od razu mają wyeliminowac przecwnika z walki ze względu na swą destrukcję-chodzi tu zarówno o dźwignie na nadgarstki (spróbuj się tak bronić przed ciosem pięścią he he), potężne zamachowe ciosy pięścia, kopnięcia z wyskoku itd. Chociaż bowiem są destrukcyjne to jest małe prawdopodobieństwo że wejdą (a im lepszy przeciwnik tym mniejsze).
Jeżeli twój przeciwnik wyłapie taką destrukcyjną technikę to jest to koniec walki, ale jeśli jest on dobry to się po prostu nie da i najpierw musisz go zmiękczyć.
Łatwiej zadać lewy prosty niż prawy sierpowy, chociaż ten pierwszy prawie nigdy nie nokautuje.
Jeśli chodzi o chwyty to tez łatwiej zrobić wejście w nogi niż założyć w stójce dzwignię na kończynę. Ale wejście w nogi walki nie kończy, toczy się ona nadal (w przeciwieństwie do dźwigni).
Słowem im technika bardziej destrukcyjna, a więc im większe prawdopodobieństwo, ze technika jeśli wyjdzie to kończy walkę, tym mniej prawdopodobne że technika wyjdzie. A ponieważ dobrzy zawodnicy nie daja sie łapać na te techniki najbardziej niszczące to ich w walce sportowej nie ma albo są jako techniki które kończą akcję (kombina zakończona mocnym prawym sierpowym:))
W samoobronie jednak sprawa wygląda inaczej, czasami warto zaryzykować jeśli przeciwnik jest słaby i od razu go wykończyć. Nie mówiąc o sytuacji kilku przeciwników, kiedy trzeba po prosty ich "skasować" a nie bawić się w powolne "rozbijanie" przeciwnika.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

(...)Generalnie słabo wchodzą techniki, które od razu mają wyeliminowac przecwnika z walki ze względu na swą destrukcję-chodzi tu zarówno o dźwignie na nadgarstki (spróbuj się tak bronić przed ciosem pięścią he he), potężne zamachowe ciosy pięścia, kopnięcia z wyskoku itd. (...)

Ogolnie w UFC i tym podobnych odpada cala rodzina technik z dzwigniami na nadgarstek, ale glownie z tego wzgledu, ze tam maja rekawice ten nadgarstek usztywniajace. Mam podobne rekawice, dzwigni zalozyc sie nie da, nawet przy nieoporujacym przeciwniku...
  • 0

budo_ninja56
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
hej!czy ju-jitsu jest skuteczne?!nie trzeba pytać..jakie techniki sa bardzo popularne na ulicznym kumite?!z własnej praktyki wiem,ze wszelkie podcinki typu o-soto-gari , o-uchi-gari..sam musiałem się bronic kiedyś przed dwoma przeciwnikami nieco przypakowanymi,ale gdy podcięłłem jednego drugi był w szoku widząc jak jego kumpel(oczywiście nie wykonał padu 8O )trzasnął o ziemię i nie może złapać wdechu...dalsza obrona była zbedna..
każda technika która opanujemy do perfekcji zawsze bedzie naszym atrybutem,asem w rekawie..laicy stawiają na siłe,i często sie na niej zawodzą..uważąm na podstawie własnych nie zawsze przyjemnych doświadczeń,że wszelkie techniki opierające się na wytrąceniu przeciwnika z równowagi dają 100 procentowe mozliwości obronne,zawsze po obaleniu mozna zbiec z miejsca zdarzenia i nie wdawać się w dalszą szamotanine..zwłaszcza że bicie kogoś w parterze stawia nas w niekorzystnym swietle,gdy np.pojawia się patrol policji..kto wtedy jest bandyta?!
w skrócie:stawiam na podcinki,wejścia w nogi,low kicki(ale to nie jj!)
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
A uzywales(uzywaliscie) atemi podczs realnej walki? Np podczas podciec lub innych technik?
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
na ulicy najlepsze sa krotkie nieskomlikowane techniki
wykorzystujesz przede wszystkim element zaskoczenia
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul
ładnie powiedziałeś ale wchodzisz tu na obszar teoretyzowania co jest skuteczne o co nie, ja nie zastanawiam sie co robię jak waczę tylko improwizuję bo tak naprawde taka jest walka, jiu-jitsu może tego nauczyć.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos juz kiedysz was wykorzystal jakas technike jj na ul

Cos z ju-jitsu dawal ostatnio Mafox - jakis teledysk - ale to tez jj nowoczesne.

BTW to bylo goshin ryu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024