Skocz do zawartości


Zdjęcie

JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
MAM TAKOWĄ MYŚL...WSZYSCY ĆWICZĄCY JJ WIEDZĄ ..BO JAK NIE DA SIĘ NIE ZAUWAŻYĆ CAŁEGO BOGACTWA WSZELKICH TECHNIK.......WIĘC RACZEJ PRZEDEWSZYTSKIM CHYBA OD NAS KOMBATOWCY POŻYCZJĄ WIĘKSZOŚC TECHNIK...A PÓŹNIEJ ROZPISUJĄ SI.E OTYM JAK KOMBAT JEST SKUTECZNY!!!!!
A JJ NIE :?:
JAK KTOŚ KIEDYŚ POWIEDZIAŁ O JU-JITSUGACH:JESTEŚMY MIECZKAMI KTÓRZY LEJĄ TWARDZIELI :!: :twisted: :twisted: :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
Combatowcy nie startuja w zawodach twierdzac ze to nierealna walka i niepotrzebna bo tym co cwicza za szybko by moigli krzywde zrobic ale za to jest nbardzo skuteczne w prawdziwej walce ;)

No niestety z wlasnych doswiadczen powiem tak jesli osoba nie jest w stanie nauczyc sie techniki jakiegokolwiek konkretnego stylu nie chodzi mi akurat tu o jj to najlepiej jest wtedy stworzyc jakas wersje combat ( w koncu i tak zawodow nie ma to nie mozna tego sprawdzic czy to skuteczne -no a prochu to 90 % z tych masterow nie wachalo ;) ) i podawac sie za guru i zaczac ludziom wciskac kit - ale coz jak obserwuje np znajomego z KrawMagi w Wawce i widze jak ciagle sale zmienia i mowi ze nie ma juz w tym rejonie kogo uczyc ;) - i porownuje swoje sekcje ktore ciagle sa w tym samym miejscu i ludzie dojezdzaja po nawet 100 km na zajecia. W tym duzo osob po wszelkiego rodzaju Combatach 56 i Krav Magach. To stwierdzam jakiej by reklamy combaty nie robily wokol siebie to i tak ludzie w koncu sami wybiora to co lepsze ;) .

No a tym specom on bojowych systemow radzilbym troche postartowac na zasadach sport jj lub zblizonych bo kiedys ich moze realny bezkontaktowy system rozczarowac ;)

Niestety poprzez takich oszolomow ktorzy nauczaja realnych systemow i twierdza ze sa w stanie nauczyc osoby samoobrony szybko i skutecznie - cierpia systemy ktore moga tego naprawde nauczyc. Osoby jak widza ze ciagle kopanie sie po jadrach niewiele im daje albo przechodza na cos innego albo przestaja wogole cwiczyc bo jak stwierdza ze najskuteczniejszy system nic im nie dal to czy da im cos jakis nieskuteczny ;) .

A co pisza combatowcy na temat innych systemow jest malo wazne - po prostu oni zawsze pozostana tymi ktorym nie wychodzi cwiczenie techniki tylko zawsze probuja isc na skroty nawet w szkoleniu instruktorow - dla wiadomosci ogolnej wiekszosc instruktorow combatu czy krav-magi nie ma zadnych papierow instruktorskich a tylko papiery od dobrego wujka stwierdzajace ze jest ktos np instruktorem miedzynarodowym. TAkie papiery sa tylko przydatne w toalecie ;)
Najlepszymi Combatowcami sa osoby ktore juz do czegos doszly w jakiejs wczesniej cwiczonej sztuce walki a potem przerzucily sie na combat jako uzupelnienie. Niestety osoby ktore cwiczyly tylko to nie majac solidnych podstaw jakiegokolwiek systemu zawsze beda czuli sie gorszymi i zaczna w koncu wypisywac bzdury o innych systemach aby swoje ego podniesc ;)

Bylo kiedys takie powiedzenie w wojsku o zawodowych wojskowych "wojsko mu zycie uratowalo - jak by pozostal cywilem bylby nikim a tak przynajmniej jest oficerem ;) "

Tak samo jest z pewnymi systemami - bylyby osoby nikim w pelnych systemach wiec poszly na .... ;)

A jujitsu bylo jest i bedzie chociaz o wielu innych systemach sluch zaginie ;)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
:)
Bardzo ladny post. Czekam teraz na odpowiedz Combata :wink: :D :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

jesli osoba nie jest w stanie nauczyc sie techniki jakiegokolwiek konkretnego stylu nie chodzi mi akurat tu o jj to najlepiej jest wtedy stworzyc jakas wersje combat ( w koncu i tak zawodow nie ma to nie mozna tego sprawdzic czy to skuteczne -no a prochu to 90 % z tych masterow nie wachalo ;) )

Dokładnie. I snuć opowieści z pamiętnika pana Bryla, jak to oko wydłubał. Też czekam na wersje Combata, szczególnie po tym jak z dumą stwierdził, że w UFC zaobserwował techniki combat, co rozluźniło mnie do łez.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

Dokładnie. I snuć opowieści z pamiętnika pana Bryla, jak to oko wydłubał.


Dokladnie - albo opowiesci jak to "...porucznik ginal powoli" po punktowym ciosie pod serce w wykonaniu tworcy Bardzo Agresywnego Systemu do 3 potegi . A kolega Combat tez podchodzi do tych opowiesci z przymrozeniem oka - nie jest zadnym fanatykiem Bryla.

Ludzi chyba w tym pociaga "prostota" i obietnica szybkiej drogi na skroty. No bo to tak:

- zamiast porzadnej nauki ciosow wystarczy kop w jaja lub cios w krtan
- zamiasta uczciwej nauki chwytow wystarczy palec w oko i krecenie wora

i czesc ludzi w to wierzy, ze w 2 miesiace beda skuteczniejsi niz inni po latach treningow...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
Co by nie bylo mowione w opowiesciach AB :) trzeba przyznac ze to naprawde fachowiec a ze ma dodatkowo genetycznie bardzo wysoki prog bolu to jest mu to bardzo przydatne.
Widzialem AB w realu i trzeba przyznac ze malo jest ludzi z takim duchem walki i tak wytrzymalych.
No ale jego ksiazka "SAMOOBRONA" swego czasu mnie bardzo rozsmieszyla ;)
np. obrona dziecka (jego syn nazdjeciach -teraz juz dorosly czlowiek) przzed ogromnym napastnikiem a obrona jest kopanie w szpagacie bocznym na glowe napastnika ;) i inne rodzynki - no coz ale biznes is biznes ;) ksiazka musiala sie dobrze sprzedawac ;)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

Co by nie bylo mowione w opowiesciach AB :) trzeba przyznac ze to naprawde fachowiec a ze ma dodatkowo genetycznie bardzo wysoki prog bolu to jest mu to bardzo przydatne.
Widzialem AB w realu i trzeba przyznac ze malo jest ludzi z takim duchem walki i tak wytrzymalych.

Broń Boże nie umniejszam osiągnięć pana Bryla, ale opieranie legendy o skuteczności wszelkich combatów na jego barkach..... Bez jaj.
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

[.....jak to oko wydłubał.... zaobserwował techniki combat, co rozluźniło mnie do łez.


Czy mogę mieć niedyskretne pytanie ? :)

Czy to rozluźnienie dotyczyło tu i tam...a te łzy to ze szczęścia, że nie było gorzej ? 8O

To musiało boleć...wiem... :idea: ale pociesz się... :wink: jak ich bolało i chyba jeszcze boli... :P

Ale gdybyś chciał zaznać jeszcze trochę "przyjemności i łez" to mam na taśmie video prywatnie nagrany materiał...
z Francji...
combat, krav maga, BJJ, tradycyjne style JJ, klatki wszelkiej maści... odpadają przy tym... betka!

Wiem, że oglądaliście wiele już w swoim życiu... ale tego chyba nie.. brrr

sam mam dreszcze na samą myśl.... 8)

Z uwagi na późna porę nie wyemituję tego programu... horror...

wybaczcie... mam na uwadze Wasze dobro... oczywiście !!

ale zgadzam się z Wami... Jujutsu było, jest i będzie !! I tak trzymać !!
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
jj jest bardzo wszechstronne i elastyczne przez co idealne do modyfikacji a oszołomów z danomanią jest wielu i wciąż przybywa i w związku z tym wciąż pojawiają się nowe rewelacyjne, jedyne skuteczne i takie tam combaty czy inne
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

Co by nie bylo mowione w opowiesciach AB :) trzeba przyznac ze to naprawde fachowiec a ze ma dodatkowo genetycznie bardzo wysoki prog bolu to jest mu to bardzo przydatne.
Widzialem AB w realu i trzeba przyznac ze malo jest ludzi z takim duchem walki i tak wytrzymalych.

Broń Boże nie umniejszam osiągnięć pana Bryla, ale opieranie legendy o skuteczności wszelkich combatów na jego barkach..... Bez jaj.


Krav Maga powstala zanim Pan Bryl przyszedl na swiat.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

Krav Maga powstala zanim Pan Bryl przyszedl na swiat.

Poważnie? Wczytaj się w temat od początku. Rozmawiamy o combatach w wydaniu polskim, nie izraelskim. Kravka to tylko jeden z szerokiego wachlarza styli typu combat.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
1) Polskie combaty to "Combaty". Nie mówcie o nich bo :lol: :lol: :rofl:

2) Co wchodzi w skład dobrych combatów: ręce: boks, kopnięcia: TKD + kick + thai, wiele technik z JJ + parter - różne rozwiązania.

3) Skuteczność - chodzi o to w jakim procentowym udziale są trenowane poszczególne elementy.

Muay-thai i TKD zawierają dziesiątki takich samych technik (choćby uderzenia: łokcie i kolana) - jednak to co się trenuje, w jaki sposób, w jakiej ilości itp. CHOLERNIE zmienia całokształt skuteczności.


4) Unarmed combat - to tylko cząstka combatu.

5) Każdy master MA (także JJ) z 20 letnim stażem - zginie w ciągu kilku sekund w konfrontacji z żołnierzem z karabinem z doczepionym bagnetem. Nie wspominam o walce nożem...

6) Zawodnicy dobrych combatów mają sparingi i konfrontacje z innymi stylami np. krav-maga.

7) Ciency zawodnicy są wszędzie - nic się na to nie poradzi.

8) JA NIE REPREZETNUJE zadnego systemu combat - trenowałem wiele rzeczy...

9) Papiery trenerskie/instruktorskie w KM?? He he - patrzcie na stopnie w krav-maga...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

Dokładnie. I snuć opowieści z pamiętnika pana Bryla, jak to oko wydłubał. Też czekam na wersje Combata, szczególnie po tym jak z dumą stwierdził, że w UFC zaobserwował techniki combat, co rozluźniło mnie do łez.


:) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

1) Ehh - patrz post wyżej.
2) Techniki występują ROWNOCZESNIE w combatach, MA i UFC - o to mi chodziło. Nie zrozumiałeś - trudno.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

Techniki występują ROWNOCZESNIE w combatach, MA i UFC - o to mi chodziło. Nie zrozumiałeś - trudno.

Wiele osob kwestionuje skutecznosc np. krav-magi - a przeciez na UFC stosuje sie techniki combatowe - i to z dobrym efektem:

- łokcie (np. murzyn trenujący kuk sool won - piękna, noukautująca seria)
- kolana,
- uderzenia w kark,
- lowkicki
- uderzenia otwartą dłonią
- uderzenia w jaja (te rzadziej, ale w jednej akcji gościa z kenpo karate było zastosowane)

Nie mówiąc już o tym, że każdy system combat ewoluuje - włącza się np. techniki parterowe, chociażby BJJ (kto nie wierzy FM 3-25-150 - to całe BJJ )

To znaczy czego nie zrozumiałem?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
[url=http://budo.net.pl/forum/viewtopic.php?t=11496&postdays=0&postorder=asc&start=0]http://budo.net.pl/forum/...c&start=0[/url][/url]
Tak dla pewności.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!

To znaczy czego nie zrozumiałem?


NIE chodziło mi o wykazywanie, że UNIKALNE I JEDYNE techniki combatu np. krav-maga - występują TYLKO TAM, jako: jedyne, niepowtarzalne, pierwotne, pierwsze itp. itd.

Wiadomo, że występują w wielu MA/systemach; a o rodowodach, powiązaniach można dyskutować godzinami.

Chodziło o to, że są TAKZE np. w krav-maga, defendo itp. I stąd krav-maga może być skuteczna - problem jedynie w nastawieniu na samoobronę, a nie walkę typu MMA w KM. I problem też w tym, że 3 MA (np. thai + BJJ + zapasy) - okazują się lepsze - niż pojedynczy system w tego typu starciach (mimo np. wykorzystywania wielu takich samych technik np. łokcie, kolana).
  • 0

budo_ninja56
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JU-JITSU MATKA WSZELKICH KOMBATÓW?!
najpierw chciałbym sie pzrywitać z wszystkimi,bo jestem tu nowy.. :)
style typu combat są popularne ze wzgledu na to,ze cwiczący je ludzie zaczynają zauważąć bardzo szybko progres swoich umiejetności walki ...ćwiczać jakieś sztuki walki trzeba dochodzić do wyników latami-z drugiej strony czemu nie isć tą droga..ja sam trenuje juz 7 lat ju-jitsu i uważam tę sztukę za bardzo efektywna,ale gdyby ktos dodatkowo zaproponowałby mi trening jakiegoś combatu powiedziałbym czemu nie..zawsze można nauczyć się czegoś nowego i ciekawego...trzeba sie rozwijać..nie można do sztuk walki podchodzić zbyt konserwatywnie :?
tak ja sobie medrkuje na ten temat,ale nie uważam sie za medrca z shaolinu czy innej wioski globalnej :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024