Skocz do zawartości


Zdjęcie

mieć sekcję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_roksia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mieć sekcję

:D Jakie należy mieć wykształcenie(czy trzeba ukończyć AWF) i który dan aby móc prowadzić własną sekcję? :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
nie..
1.zaswiadczenie o prowadzeniu dzialanosci gospodarczej
2. matura, choc moze ( vide Wiesiu Komorka niekonieczie :-))
3. Ubezpieczyc sie od OC
4. hulaj dusza
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
A jak jest z papierami instruktora rekreacji/sportu? Nie to, zebym planowal otwierac jakas sekcje...
Pozdrawiam,
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję

A jak jest z papierami instruktora rekreacji/sportu? Nie to, zebym planowal otwierac jakas sekcje...
Pozdrawiam,


Litera prawa mowi ze takie papiery miec trzeba podobnie jak mature o czym wspomnial Aiki.
Praktyka mowi ze papierow instruktorskich nie ma znakomita wiekszosc osob prowadzacych zajecia sztuk walk nie tylko z doroslymi ale takze z dziecmi. Coz, dla niektorych to problem wydac pare pln i nauczyc sie min. pierwszej pomocy bo po co niby im to ? :evil:
Ja moge bez problemu wskazac kilka osob ktore swojej wiedzy nie moga poprzec zadnym zaswiadczeniem a prowadzili zajecia z dziecmi :idea: Jego szczescie ze dowiedzialem sie o tym po tym jak ten mily czlowiek zakonczyl dzialalnosc.
  • 0

budo_peedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
a mieliscie juz sytuacje, w ktorych niezadowoleni z konkurencji wojownicy 'sprawdzali' szefa sekcji ? :) (jak dawno dawno temu w japoni :) )
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
co do papierow instruktorskiech. mozna ale komu to potrzebne?
gosc u ktorego wynajmiesz sale nie bedzie o to pytal. Najwyzej prokurator jak sie cos stanie. a jak sie stanie i i tak koniec sekcji. :-))
Gwoli formalnosci. papieryu instrukotrkie to kiedys wydalwal TKKT - teraz nie wiem , pewnie jakas podobna organizacja. Wystarczja papiery inst rekreacyjnego. Na kilkanascie lat kariery instruktorskiej nikt mnie o nie nie zapytal..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
Kurs instruktora rekreacji można zrobić na AWF-ie tudzież innych instytucjach - najlepiej poszukać w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szczegółowe informacje w sprawie kwalifikacji, stopni i tytułów zawodowych w dziedzinie kultury fizycznej oraz zasad i trybu ich uzyskiwania - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27.06.2001 r. Dz. U. Nr. 71 z późniejszymi zmianami.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
Kiedys aby uzyskac wpis o prowadzeniu zajec z rekreacji w urzedzie miasta wymagano pokazania papierow instruktorskich przynajmniej ale teraz juz nawet tego nie.
JAk sie uzyskuje papiery instruktorskie ?

1. Droga oficjalna: Cwiczy sie no powiedzmy 5 -6 lat w sekcji - jesli poziom adepta jest odpowiedni instruktor go prowadzacy kieruje go na kurs do wlasnej organizacji. Organizacja wystepuje o mozliwosc zorganizowania kursu do wyzszych wladz i organizuje kurs.

2. Droga inna ;) - Przychodzimy do sekcji zaczynami cwiczyc robiac dobre wrazenie wokolo ( i zawsze mamy mydelko choc bez mydla tez mozna ;) )
Jako ze klub lub organizacja kase zarabia na kazdym kursie i im wiecej osob tym wiecej zarobi, szybko wkrecamy sie na kurs. Jestesmy instruktorem po roku dwoch cwiczenia.

3. Mozliwosc - nie mamy mozliwosci zrobienia kursu bo instruktor ktory nas prowadzi nie chce konkurencji na naszym terenie i nas na kurs nie kieruje :)

Powiem tak - kiedys nawet czesc szkol sprawdzalo uprawnienia osoby wynajmujacej sale teraz jeszcze spotkalem sie w niektorych miastach z tym ze aby wynajac sale trzeba pokazac nie tyle nawet papiery instruktorskie ale i pismo jakiejs organizacji. No ale to juz bzdury bo moim zdaniem powinny sie liczyc tylko papiery instruktorskie i jesli na siebie sale wynajmujemy to wpis o dzialalnosci gospodarczej lub jesli na organizacje to pismo od organizacji.

Ubezpieczenie - wedlug nowych przepisow ludzie sami maja obowiazek sie ubezpieczyc instruktor nie musi tego robic no le dobrze by bylo aby instruktor sam byl ubezpieczony od odpowiedzialnosci cywilnej itp.
  • 0

budo_peedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
a mi chodzilo o cos pokroju walk miedzy stylowych :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
Co do ubezpieczenia oc instruktora - gdy takie zawieralem agent ubezpieczeniowy zazadal ode mnie kwitow na to ze mam uprawnienia do prowazdzenia tego typu zajec.

nigdzie wiecej moich uprawnien nie sprawdzano.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję

a mi chodzilo o cos pokroju walk miedzy stylowych :)


Wszystko co zwiazane jest z uczeniem innych wymaga uprawnien rekreacji lub sportu lub pedagogicznych.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
mnie nie pytal.. kazal zapalcic i juz..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję

mnie nie pytal.. kazal zapalcic i juz..

Jak [osoba kontrolująca]* sugeruje opłatę (czyt: łapówkę), to znaczy, że jest to zgodne z prawem?

* wstaw odpowiednią nazwę
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
slasz, Ty na pewno czytales ten watek? Nie osoba kontrolujaca, tylko agent ubezpieczeniowy...
Pozdrawiam,
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję

slasz, Ty na pewno czytales ten watek? Nie osoba kontrolujaca, tylko agent ubezpieczeniowy...

Z treści nie wynika kto... :)

Poza tym nie jest istotne to, czego chciał agent, tylko faktyczne uprawnienia danej osoby.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
Aha, wracając do ubezpieczeń i metod agentów...
Może się zdarzyć tak, że agent nie będzie wymagał dokumentów, ale jak przyjdzie do wypłacania świadczenia to okaże się, że w umowie/regulaminie było napisane, że świadczenie nie jest wypłacane, gdy ubezpieczony zatai/nie poinformuje o ważnych informacjach/stanie zdrowia/uprawnieniach/cokolwiek. Jest to zresztą często stosowana metoda.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
Instruktorzy powinni przechodzic badania i testy psychologiczne. Iluz to kretynöw z czarnymi pasami sie widzialo. Szczegölnie od karate. Ale to eine andere Geschichte.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
slaszysz , znowu spamujesz..
z kontekstu jasno wynika,ze jest to nawiazanie do agenta ubezpieczeniowego. Mauritus pisal o tym wyraznie. Jemu kazal pokazac papiery a mi nie. Normalna rzecza jest to ,ze sie placi.
albo cztaj uwaznie , albo nie pisz.. po co mam tlumaczyc rzeczy oczywiste.
nota bede -podejrzewam ,ze gdy ja i Mauritus uzeraslismy sie z formalnosciami to jeszcze pod stol na bacznosc wchodzies.. wiec po ch.. te złóśliwosci?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję
Aiki, wiesz co to spam?

BTW, Krynico Mądrości, przestań wreszcie być takim egocentrykiem i megalomanem. Nikt nie ma monopolu na prawdę.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: mieć sekcję

Mauritus pisal o tym wyraznie. Jemu kazal pokazac papiery a mi nie.


Ja to pisalem Aiki.... ja! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024