Skocz do zawartości


Zdjęcie

ranking -najgorsze filmy o MA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
wczoraj obejrzalem Matrix.. i tak jakos przypomniay mi sie te filmy made in HK.. szczegolnie podczas sceny walki Neo z ulimited copy Mr. agent Smith. Przeciez to nic innego jak ilm made in HK + duza kasa na efekty specjalne. To co do tej pory spece z HK robili za pomoca wlasnej sprawnosci fizycznej Wachowscy zrobili za pomoca kompa..
Waz zjadl swoj wlasny ogon.. i w pewnym sensie filmy z HK wyznaczyly standard wsrod filmow o MA.. smutne ,przerazajace ale prawdziwe.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Wydaje mi sie Aiki, ze nieco przesadzasz. Rozumiem, ze nie lubisz filmow z HK, ale nie rozumiem dlaczego przerazajace ma byc to, ze wywieraja one wplyw na filmy "zachodnie". Poza wszystkim nowego "Matrixa" oglada sie znakomicie i nie ma co sie przesadnie zastanawiac, czy przypadkiem nie wywarly nan "zgubnego" wplywu filmu z Hongkongu. W przypadku filmow akcji liczy sie przeciez glownie efekt wizualny (ja przynajmniej nie ogladam takich filmow, by przezyc katharsis). Ponadto domniemany wplyw filmow z Hongkongu widoczny jest wszak tylko w choreografii walk, ktora jest przeciez bez zarzutu. Poza ta sfera nie ma przeciez w Matriksie odwolan (przynajmniej jakichs bardzo istotnych) do azjatyckiego kina akcji, inna jest konwencja itd. A moze sie myle?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
mylisz sie. Nigdzie nei napisalem ,ze nie lubie. Są bo sa - tal samo jak telewizja Polsat. BTW jak Polsta powwstawal to prawie wszystcy sie z niego wysmiewali ,ze stacja holdująca najnizszymwymaganiom. Dzis prawie wszystkioe stacje telewizyjne przyjey model polsatpowy.
Podobnie bylo z HK.. najpiwer obsmiac.. a nagle HK zawedrowalo do Hollywood i juz nie ma sie co smiac. "Przyczajony tygrys.." w pewnym sensie dokonal swego rodzauj bojowego chrztu dla kina HK w Hollywood. Wczesniejsze proby , choc niesmiale byl traktowane jak jednorazowe wyskoki. np. "Mortal Kombat"
A co do Matrixa.. no.. co.. ? chala i juz.
Pierwsza czaesc , jeszcze jako niekonwencjonalne spojrzenie na jedno z dziel liteatury swiatowej - moglo sie podobac. W Reload hmm.. szkoda kasy na bilet.

Ponadto domniemany wplyw filmow z Hongkongu widoczny jest wszak tylko w choreografii walk

hehe tylko ? sceny akcji w niektorych filmach stanowia 605 budzetu filmu .. nadal to jest tylko ?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
mialo byc 60% budzetu
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
mialo byc 60% budzetu
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
mialo byc 60% budzetu
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Powtarzasz się, powtarzasz się powtarzasz sie....... :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
byl taki film z donem smokiem,gdzie koles sprowadzil na wyspe dona,judoke,komandosa,zapasnika itd. i mieli oni walczyc z kolesuiami po drugach wzmacniajacych ich organizmy- tam to byly jazdy,szczegolnie walka zapasnika.siedzial kolo i tylkomachal lapami :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Z ostatnich filmow o MA jakie widzialam nominuje The tuxido i Cradle to the grave. Co film to gorszy chlam. TRAGEEEDIA. Plakac sie chce...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

byl taki film z donem smokiem,gdzie koles sprowadzil na wyspe dona,judoke,komandosa,zapasnika itd. i mieli oni walczyc z kolesuiami po drugach wzmacniajacych ich organizmy- tam to byly jazdy,szczegolnie walka zapasnika.siedzial kolo i tylkomachal lapami :)


Może za duzo wziął - tych prochów. :)
  • 0

budo_konus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tutzing

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Ja natomiast proponuję obejrzeć pierwszą scenę walki w Matrix Reloaded (Neo vs. agenci) w zwolnionym tempie. Najwyrażniej im się nie chciało scen powtarzać... :)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
A teraz dla odmiany sypcie filmami które lubicie.

Mi bardzo podobają się dwie części (zapomniałem tytułów):( filmy opowiadają o walce drużynowej korei i u.s.a w taekwondo...
i ten nieśmiertelny tekst : "picie mleka z piersi jest zdrowe...ja to robię do teraz " :P
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Największa chała to chyba Mortal Kombat :D
Thanes ten film się nazywa "Najlepsi z najlepszych" i rzeczywiście jest spoko...
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Jednoręki Bokser

Amerykanin w Shaolin

3 Malolatów Ninja

Wojownicze Żółwie Ninja
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Thx Mustafa. Angielski tytuł to "The best of the best" ??
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Chyba tak...
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Czemu nikt nie napisał o "Znaku Smoka" :lol: (tytuł oryginalny : Double Dragon 8) ), przeciez, gdyby nie Dacascos to ten film moglby posluzyc do szkolenia przedszkolanek.

A ja np. lubie filmy z Van Dammem (wychowalem sie na nich, tak jak wczesniejsze pokolenia wychowywaly sie na Bruce'ie).
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

A ja np. lubie filmy z Van Dammem (wychowalem sie na nich, tak jak wczesniejsze pokolenia wychowywaly sie na Bruce'ie).


ja też :) .

Kiedyś oglądałem je z zapartym tchem.

Co do wcześniejszych wypowiedzi - pasjami uwielbiam większośc filmów z HK.
I to nie tylko te z Jackie Chanem, ale wszystko jak leci. Uwielbiam latanie w filmach, tajemne ciosy itd itd. Po prostu miło mi się to ogląda - dobro zazwyczaj zwycięża - ot takie bajki z morałem.

Rozczarowały mnie tylko oglądane ostatnio wcześniejsze filmy z Jet'em Li
(płatny zabójca, o którym jest w innym wątku) i Legenda Czerwonego Smoka. Ale to pewnie dlatego, że po Czarnej Masce, Romeo Must Die i The One oczekiwałem czegoś ciekawego, a nie zwykłej produkcji z przyspieszaniem scen walki i durnymi dialogami (które skądinąd lubię, ale gdy jestem na nie nastawiony).

No i ostatnia uwaga: Best of the best (Najlepsi z najlepszych) to ciekawy film, ale nad scenami walki mogli popracować, bo z walką sportową w taekwon-do ma to niewiele wspólnego.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Własnie widziałem na TV4 końcówke filmu "Śmiertelny pojedynek". Chiński miszcz walczył z tłumem Ninja latając nisko miedzy drzewami i kosząc ich na lewo i prawo. Gdy dopadł głownego Ninja stoczyli zaciekły pojedynek, w trakcie którego obciął mu rękę. Ale co tam jedna ręka- Ninja walczył dalej. Więc miszcz obciał mu głowę. Odcięta głowa wbiła się na jakąś gałązkę, po czym powiedziała "I tak nie zabijesz nas wszystkich" i z wielkim wdziekiem eksplodowała. Ja też eksplodowałem- salwą gromkiego śmiechu...

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
a co sądzicie o Kiss of the dragon ?? moge sobie załatwic i nie wiem czy warto :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024