Skocz do zawartości


Zdjęcie

ranking -najgorsze filmy o MA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_wektor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Ja jak zwykle spozniny, ale gdy zobaczylem temat nie moglem sie powstrzymac od wpisu. "Kung Pow: Enter the Fist" niesamowite kino akcji, szmira jakich malo, trzeba obejrzec!
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Pod koniec lat 80' ubiegłego stulecia, na fali popularności wywołanej "Wejściem Smoka", pojawiły się w polskich kinach filmy rodem z Chin i Hongkongu. Jedyną godną uwagi pozycją w owym czasie był film "Mnisi z klasztoru Shaolin" z Jet'em Lee. Natomiast chciałem przypomnieć tutuły pozycji, które w tym czasie gościły w Kinach:
"Hong Gil Dong karate mistrz" :rofl: :rofl: :rofl:
"Karatecy z kanionu Żółtej Rzeki"
więcej nie pamiętam, ale te, ze wskazaniem na pierwszy na trwałe wryły mi się w pamięć. Myślę, że w kategorii gniotów, znalazły by się w czołówce.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Ja tam nie oglądam takich szmatławców, więc dużo od siebie do tematu nie dorzucę, jednak z dumą :) mogę wymienić "Amerykanin w Shaolin" jako kolejne ścierwo.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

moja kultowa seria "amerykanski ninja" gdzie sa ninje biale czarne czerwone a nawet rozowe:) Dudikoff tez zawsze dobrze dawal rade:)


wczoraj ogladalem "amerykanski ninja V" nie bylo rozowych ale za to byly zielone ninja :wink: :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Witam

Czy moze ogladal ktos z was "TC 2000" z Billy'm Blanks'em i Bolo Yeung'iem? Jezeli tak, to wspolczuje ... jezeli nie - to powinniescie sie cieszyc. Gra aktorow to poziom van dammowskich serii (a nawet ponizej), kopniecia osiagnely szybkosc pomiedzy zolwia a slimaka... (nie liczac Bolo, on uzywal glownie rak). No i jeszcze nikt nie wspomnial o baaardzo realistycznym "przyczajony tygrys/ukryty smok" :wink:

Z fajnieszych filmow, ktore widzialem bardzo mi sie podobal "król kickboxerów", troche przesadzony, ale zapadl mi dobrze w pamiec na pewno nie jako szmira :)

pzdr CarpeDIem
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Może nikt nie wspomniał o "Przyczajonym tygrysie, ukrytym smoku" bo to bardzo dobry film 8) To jeden z moich ulubionych filmów...
Nie rozumiem czy film żeby był dobry musi być realistyczny? :roll:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

Może nikt nie wspomniał o "Przyczajonym tygrysie, ukrytym smoku" bo to bardzo dobry film 8) To jeden z moich ulubionych filmów...
Nie rozumiem czy film żeby był dobry musi być realistyczny? :roll:


Ooo, to przepraszam bardzo, na pewno nie chcialem nikogo obrazac :wink: , ale mnie osobiscie denerwuje takie latanie na filmie... w sumie o Matrixie dwojce tez nie mam najlepszego zdania. Wszystko jest dobre w odpowiednich proporcjach (sa wyjatki ktore potwierdzaja regule, ale pozycji "Przyczajony tygrys, ukryty smok" do nich nie zaliczam) :)

pzdr CarpeDIem
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
''Król kickboxerow '' -tak fajny film no i moj ulubiony kator Loren Avedon :wink:
Fajny tez jest ''Bez odwrotu 2 '' lub inny tytuł ''Szalejący piorun '' -tez Loren A.,jest tez milutka blondynka Cynthia Rothrock i chyba pierwszy występ na ekranie Matthasa Huessa(chyba tak to się pisze) :-)
Było jeszcze kilka fajnych filmikow ,obecnie podoba mi sie Jackie Chan i od niedawna Jet Li
a kicz to wszystkie filmy pod nazwą ''Dragon'' Wilson ,.David Carradine i tym podobne wynalazki
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

moja kultowa seria "amerykanski ninja" gdzie sa ninje biale czarne czerwone a nawet rozowe:) Dudikoff tez zawsze dobrze dawal rade:)


Yeah - ten film zajął honorowe miejsce na liście najcieńszych filmów... :lol:

Najlepsza była scena jak "ninja" nieporadnie okładali kijami herosa na plaży... :lol: :lol: :lol: :lol: :!:

Aktorów wzięli spod budki z piwem chyba ...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

moja kultowa seria "amerykanski ninja" gdzie sa ninje biale czarne czerwone a nawet rozowe:) Dudikoff tez zawsze dobrze dawal rade:)


Yeah - te filmy zajęły honorowe miejsce na liście najcieńszych :lol:

Najlepsza była scena w jednej z części, jak "ninja" nieporadnie okładali kijami herosa na plaży... :lol: :lol: :lol: :lol: :!:

Aktorów wzięli spod budki z piwem chyba ...
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Za grosz patroityzmu, moi drodzy.
Dla mnie najlepsze jest "Karate po polsku". Jest wszystko: sceny walki :) , półświatek przestępczy (vide Zbigniew Buczkowski), wątek romantyczny (tzn. momenty - z udziałem młodej wówczas Doroty Kamińskiej). :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
hmm Killka dni temui na TV4 " Duchy Chin" cz. 2 - wlos sie jeżyl.
zreszta TV4 od jakiegos czasu prezentuje chyba wsztstkie filmy z tego zakresu. Jeszcze do filmow z zakresu ninja fhight nie doszli - al wszystko przed nami
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

Po cholere sypac tytulami skoro 99% hong-kongskich filmow SW jest niedoogladniecia...

a ja te filmy po prostu uwielbiam :D maja swoj chory klimat... naprawde pelen czad :!:
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
No tv4 szaleje, coraz więcej takich produkcji daje.
Mój ulubiony badziew to pierwszy film z van damem chyba, nie pamietam tytulu bo to dawno ogladalem ale chodzi o to ze jakiegos goscia uczy walki duch bruca lee, i pod koniec filmu trzaska wszystkich.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Przypomnialem sobie jeszcze jeden: "Shaolin killer" (nikt nie wie, dlaczego Shaolin, bo w filmie o tym nic nie ma). W kazdym razie mamy zlego mistrza Lee, ktorego specjalnoscia jest wbijanie palcow w serce - cos a la corrida, mistrz stoi w pozycji zurawia zaslaniajac sie peleryna, przeciwnik na niego biegnie - a on myk, zabiera plaszcz i palcami w serce! To byl film...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Jak kiedyś hurtem oglądałem filmy o MA , to wpadł mi w ręce "Mafia kontra Ninja", "perełka", najlepsze sceny kiedy ninja chowają się pod pogniecionymi tekturowymi pudłami i zapieprzają po trawniku jak kosiarki do trawy najnowszej generacji. :)
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Raben- ten film to ''Karate Tiger'' lub inny tytuł ''Bez odwrotu ''
Chyba pierwszy film w ktorym gra Van damme ,fajny filmik i spoko sceny walk oraz niezawodny niesmiertelny Bruce :-)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

hmm Killka dni temui na TV4 " Duchy Chin" cz. 2 - wlos sie jeżyl.
zreszta TV4 od jakiegos czasu prezentuje chyba wsztstkie filmy z tego zakresu. Jeszcze do filmow z zakresu ninja fhight nie doszli - al wszystko przed nami


BTW film ten funkcjonuje takze jako "Chinskie duchy".

Zaraz, chwila, nalezy najpierw porozumiec sie co do tego, co tak naprawde jest "zlym filmem MA".
Problem z azjatyckimi filmami polega po pierwsze na tym, ze z reguly sa to produkcje niskobudzetowe (nie mowie tu o "The Hero" i podobnych, rzecz jasna), ktore sila rzeczy nie beda mialy dobrych efektow specjalnych i ktore operuja na pewnej nazwijmy to "granicy umownosci", po drugie zas sa to filmy o schematycznej akcji i sposobach jej obrazowania, co sprawia, ze ogromna role odgrywa w tych filmach konwencja oraz zasady okreslonego decorum. Mozna to lubic (ja osobiscie sto razy bardziej powazam trzy czesci "Chinskich duchow" niz wysokobudzetowe badziewia pokroju "Romeo must die" - to nic ze Jet Li... :twisted: ), a mozna tego nie cierpiec. Wydaje mi sie, ze kwalifikujac "Chinskie duchy" jako zly film, musielibysmy odrzucic caly olbrzymi gatunek, co jest, jak sie zdaje, krzywdzace.
I jeszcze jedno - gdyby nie te wyszydzane filmy, nigdy nie mielibysmy prawdopodobnie "Crouching Tiger, Hidden Dragon" ani wlasnie "The Hero".

Pozdrawiam
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA
Dokładnie tak, azjatyckie filmy są poprostu inne od zachodnich i można je albo kochać albo nienawidzić :wink: Ja uwielbiam filmy z Hongkongu, oglądam wszystkie jakie tylko dorwe, Chińskie Duchy oglądałem wszystkie 3 części po kilka razy :)
Chińskie filmy mają swój specyficzny klimat, podoba mi się chiński chumor, świetne walki, jest tam wiele gatunków, ja najbardziej uwielbiam wuxia czyli filmy o dawnych chińskich bohaterach, gdzie jest dużo walk, często z wykorzystaniem wire fu :wink: Są horrory (Chińskie Duchy, chyba bardziej komedia :wink: ), filmy policyjne (Policyjna opowieść), komedie (Shaolin Soccer), fantasy (The Legend of Zu), wuxia (Iron Monkey, Dawno temu w Chinach, Hero, CTHD) itd.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ranking -najgorsze filmy o MA

Dokładnie tak, azjatyckie filmy są poprostu inne od zachodnich i można je albo kochać albo nienawidzić :wink:

dokladnie :D

Ja uwielbiam filmy z Hongkongu, oglądam wszystkie jakie tylko dorwe,

to tak jak ja :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024