Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zwiększać szybkość?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?

Pozdrawiam wszystkich


Krzysiu a ja pozdrawiam Ciebie :)
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?
moim skromnym zdaniem (nie jestem specjalistą, ale się udziele) powinieneś poćwiczyć refleks, np. ja na TKD mam taki trening:

Stajemy z kumplem naprzeciw siebie, linia nas oddziela, a my mamy sie lekko uderzać po nogach, rękach, bruchu itp. nawet lekko po twarzy :D nie przechodząc za tą linię i oczywiście mamy wybronić ciosy zadawane przez przeciwnika.

Takie ćwiczenie to fajna zabawa i dobrze refleks wyrabia, serio.

Albo zacznij sobie z kumplami robić sparringi, ja mam poobijane kolana i łydki :D ale jest fajnie :twisted:
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?
z tym refleksem to racja że da sie go bardzo wycwiczyc. Przypominam ze Ali doszedł do perfekcji, bo kazał w siebie rzucac kamieniami (autentyk). Na początku był trochę poobijany, ale szybko nabrał nieprawdopodobnej szybkości reakcji.

Tak wiec znacie jakies cwiczenia na refleks. Bo ja jedynie popularne "łapki". Czyli dlonie na dłonie i ten z dólu stara sie klasnąc w tego co ma rece nad nim. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi? :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?
Combat, teraz juz wiem dlaczego po kilku latach siadły ci kolana. Nie zakłada sie obciążników do kopnięć bocznych i okrężnych.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?
nie?
Ewentualne kontuzje to wina wielu czynników: masa obciążenia, szybkość i technika lub jej brak. I dlaczego kopnięcie do przodu ćwiczone niepoprawnie nie miałoby nic rozwalać?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?

nie?
Ewentualne kontuzje to wina wielu czynników: masa obciążenia, szybkość i technika lub jej brak. I dlaczego kopnięcie do przodu ćwiczone niepoprawnie nie miałoby nic rozwalać?


Nie. Słyszałem tylko o jednym przypadku kiedy nie wysiadły kolana, i widziałem całe mnóstwo kiedy skończyło się kontuzjami i rezygnacją z treningów. Kolano bardzo źle znosi obciążenia (nawet małe) z boku, a tak jest przy kopaniu z obciążeniem kopnięć bocznych i okrężnych. po szczegóły odsyłam do najbliższego ortopedy.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?
Z tymi kolanami, to nie do końca jest tak. Można mieć małe obciążnik (w okolicach stawu skokowego), powiedzmy do 0,5kg i przy poprawnej technice nic nam nie grozi. Dzięki temu nawet można w jakimś stopniu wzmocnić więzadła. Kontuzje najczęsciej sie pojawiają własnie z powodu braku techniki, jak np. przy braku skrętu na nodze podporowej i krzywdę mozna sobie zrobić nawet podczas bezmyślnego kopania w powietrze (jak np. karatecy w kihonie).

po szczegóły odsyłam do najbliższego ortopedy.

Najbliżsi ortopedzi z reguły w ogóle nie powinni nimi być, dlatego jak już to odsyłam do dobrego ortopedy, albo lekarza sportowego. Bo najbliższy ortopeda to Ci doradzi albo pływanie, albo szachy.

A ja tak dla ścisłości ponowie moje pytanie;). Czy znacie coś na ćwiczenie refleksu?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiększać szybkość?
Kumite, przy poprawnej technice (biorąc pod uwagę kopnięcie boczne i okrężne) wektor nacisku nie pokrywa się z kierunkiem zgięcia kolana i dlatego jest to niezdrowe. Jeżeli ktoś koniecznie chce sprawdzać proszę bardzo - kolana należą do niego :) .
Co do ortopedy wystarczy najbliższy, nie musi być sportowy. Tu nie ma wielkiej filozofii. Naprawdę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024