Skocz do zawartości


[b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Powiem z doświadczenia (sporego), iż Jarek ma oczywiście całkowitą rację. A więc cło GENERALNIE 9% a VAT ZAWSZE 22%. Transport zależnie od wybranej firmy spedycyjnej (UPS, DHL itp.) to około $30 do $50 za paczkę do 1kg, ale radzę uważać, bo są też firmy które liczą DUŻO więcej (np. 1SKS.com liczy za international shipment $150 - link tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ). Z tego co wiem ostatnio celnicy ostro trzepią (oczywiście, że otwierają paczki) i doskonale znają pojęcie "sklep internetowy" więc może być różnie... niezależnie od ceny zadeklarowanej na zielonej naklejce. Tylko FAKTURA ZAKUPOWA jest niepodważalnym dowodem wartości sprzętu. Bo cła i vatu nie płaci się od sumy wpisanej na deklaracji... ale od wartości towaru. I jak będziecie mieli na deklaracji $25 a w paczce cztery Benchmade'y to i tak wam każą wypełnić deklarację dot. wartości sprowadzanego sprzętu (specjalny druk) i pouczą o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywej deklaracji. To tyle jeśli chodzi o przepisy i służby celne w Polsce.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Dzięki Piter, już byłem zdesperowany brakiem zrozumienia 8)
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
THX

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]

sam bym sobie tedy sprowadzał noże ale z pewnych względów musze do tego celu wykorzystywac "handlarzy ostrzy" oczywiście dając im zrabiac ok.20-30 procent co i tak jest małą kwotą w porównaniu do cen w sklepach.


Trzy pytania:
1. Jakie zalety ma kupowanie u "handlarzy ostrzy" w porownaniu z samodzielnym zamawianiem, skoro cena jest 20-30 % wyzsza.
2. Piszesz o 20-30 %, ale to jest 20-30% od ceny noza na stronach internetowych sklepu +clo +podatek VAT +transport ktore pewnie musial zaplacic handlarz, tak ? Bo w takim przypadku to gdybys zamawial samodzielnie i celnicy obciazyli przesylke Vatem i clem to i tak masz noz o 20-30 % tanszy.
3. Jakich znasz "handlarzy ostrzy" oprocz Pitera ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) i War'a ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Mam pytanie czy komu kiedykolwiek zdarzało się aby jego przysyłka zgineła podczas transportu?

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]

Trzy pytania:
1. Jakie zalety ma kupowanie u "handlarzy ostrzy" w porownaniu z samodzielnym zamawianiem, skoro cena jest 20-30 % wyzsza.
2. Piszesz o 20-30 %, ale to jest 20-30% od ceny noza na stronach internetowych sklepu +clo +podatek VAT +transport ktore pewnie musial zaplacic handlarz, tak ? Bo w takim przypadku to gdybys zamawial samodzielnie i celnicy obciazyli przesylke Vatem i clem to i tak masz noz o 20-30 % tanszy.
3. Jakich znasz "handlarzy ostrzy" oprocz Pitera ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) i War'a ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])

ad1.zaletą jesyt to że nie ma moich danych w sieci ani nigdzie indziej a to bardzo dla mnie ważne do tego stopnia, że nawet jak płace komus za nóż to nie z mojego konta a jak przychodzi przesyłka to nie na mój adres.

ad2. odpowiem pytaniem na pytanie : jak to sie dzieje, że kupując ostrze u któregoś z handlarzy nożami płace cene podaną w sieci i to po upustach sklepowych + 20-30 procent i on na tym zarabia skoro płaci podatek,ubezpieczenie,cło ? i pytanie drugie: jak to sie dzieje, że nóz u handlarza ostrzem jest o kilkadziesiąt prosent!! tańszy niż w sklepie ?
jak poznasz odpowiedzi na te dwa pytania to wtedy cos zrozumiesz.

ad3.nie widze związku z tematem który jest ogólny a nie dotyczy szczegółowych transakcji.

i od razu mówię: kupowanie noża w sklepie w polsce uważam za wyrzucanie pieniędzy w błoto.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
[quote name="Jarek"]Do ceny trzeba dorzucić w naszym przypadku - około 30 USD za transport. quote] :) na pewno dolarów amerykanskich ?nie pomięszało ci sie coś ?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
reasumując: mój nowo nabyty nóz kosztuje po upustach w sieci 40 dol
doliczam 9 procent cła,22 procent watu co daje nam :
160 zł + 15 zł + 35 zł = 210 zl
do tego dodaje:
koszt transportu 30 dol = 120 zł (ubezpieczenie do 1 kg)
oraz zarobek sprzedającego nóż importera powiedzmy 20 procent (żeby nie przesadzić) czyli 30 zł.
w sumie nożyk powinien kosztować UWAGA - 360 PLN !!!!
jakies błędy popełniłem ? no chyba tak bo ktos tu do mnie dopłaci...;)))
nawet jesli odejmę koszt transportu bo sie rozłozy na inne noże to zostaje 240 zł ! a ja i tak płace mniej...;)...czary ?
i tak jest z każdym nożem.
gdzie popełniłem błąd w obliczeniach ?

zresztą. to i tak nie jest ważne.myślę, że może tu odgrywają role tajne kontakty sprowadzających które umożliwiają im nabycie nozy po jeszcze niższych cenach :twisted:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]

Ja mam zamiar zamówić Buck Strider 880 SP i Eze-lap Diamond Sharpner (Fine Grit)

hub.a propos bucka stridera >> osobiście sprawdzałem jego cene w kanadzie i jest identyczna jak cena w polsce u Pitera czy u Wara.więc nie baw sie w zamawianie indywidualne tylko wal do któregos z nich.
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Buck Strider jest za 117 $ ,Eze- Lap za 8$ plus około 11 $ dolców za przesyłkę

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]

w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Buck Strider jest za 117 $ ,Eze- Lap za 8$ plus około 11 $ dolców za przesyłkę

no to by sie zgadzało z moimi wyliczeniami jesli chodzi o cenę ok.700 zł za nóż.
ja w kanadzie nie znalazłem tak taniego bucka.każdy wychodził mi ok.600-650 zł.;)
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Mam pytanko ile trzeba czekać na Stridera AR i czy wartogo kupić? Bo Mam połowę sumy i mogę teraz kupić Bucka czy poczekąc jeszcze i kupić Stridera AR.
Niewiem jak zdecydować, a to mnie dręczy i prawie nie daje spać po nocach :? .

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
ty się nie męcz.ty kupuj AR-a.ja już myśle o wymianie bucka na AR-a i to nastapi w pszyszłym roku.może mi się uda zajechać bucka na amen.
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Właśnie dostałem Bucka .Co za maszyna ,na zdjeciach wydaje się mały.Bedę musiał przeprowadzić na nim jakieś porządne testy :)

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]

Właśnie dostałem Bucka .Co za maszyna ,na zdjeciach wydaje się mały.Bedę musiał przeprowadzić na nim jakieś porządne testy :)

ttylko nie rzucaj nim o beton ;) ...igiełka na końcu czubka noża nie wytrzymuje takiego testu..
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Jak przyszedł do mnie to nie golił od razu , ale 30 sekund na Eze- lap (600 grit ) zrobiło swoje i teraz wszystko ładnie tnie .

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [b]Czy cło i podatek za nóż?[/b]
Bo raczej nie mial golic. Teraz jest ostrzejszy ale i ma bardziej lamliwe ostrze ktore sie szybciej bedzie tepic..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024