Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zablokować low kick?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Jak ktoś z lowkickami jedie za ostro to trzeba go ekoma po buzi popieścić. Często przy lowach ludzie głowę odsłaniają. Druga rzecz kórą lubię robić to mae geri z nogi wykrocznej, bardzo częto ludzie kopiący lowkicka lądują na glebie po utracie stabilności.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
z tym pieszczeniem rączkami po twarzy to masz rację :-) :D
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Moja recepta na low kick to przede wszystkim dobra praca nog i kontry rekami albo (w walce nie sportowej) destrukcja piszczela przeciwnika za pomoca kolana, czywiscie maksymalnie zgietej nogi - rodem z Pananjakman (Filipiny). To drugie jednak wymaga troche wprawy zeby nie zrobic sobie "kuku". Jednak jesli dobrze wyjdzie to :twisted:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
ja uwazam ze sprawe low kickow i obrony miedzy nimi nalezy rozpatrzyc w dwoch aspektach...sportowym( znaczy takim gdzie sie walczy w ochraniaczach): tu napewno low kicki to potezna bron a obrona przed nimi to glownie skracanie dystansu , "przyklejenie " sie do przeciwnika i lub przyjmowanie ( ale nie na tył uda ze skretem -niby tego ucza ale raczej w walce tego nie widziałem)...i realnym( zawody bez ochraniaczy i realna walka): no tu z low kickami trzeba juz troche bardziej uwazac ( to oczywiscie moje zdanie)
dlaczego? no przedewszystkim jak ktos cwiczy w ochraniaczach a takich ludzi jest duzo( chwala im za to bo zdrowie trzeba szanowac) to fajnie sie kopie ale jak sie nie ma nic na nodze procz buta to moze byc bubu ( czytaj bol) no oczywiscie mozna jakos sie probowac przezwyczaic do tego bolu ( aczkolwiek nie polecam metody rodem z filmu "kickboxer" czyli kopania w betonowy filar jak to robił Tong Po no chyba ze ktos bardzo chce miec piszczel skrecany na sruby z tytanowa wstawka i kilka lat rehabilitacji) i podobnie jest z obrona piszczelem ( tez bubu)...a zreszta low kick to fajna technika ale bez przesady...kiedys ktos na jakims forum napisal na temat vale tudo ze zawodnicy tam walczacy sa cieniasy i jego trener od muay thai by wszystkich zalatwil dwoma porzadnymi low kickami ( z tego co mi sie zdaje to chyba nikt np. w pride czy ufc nie zabrania startowac thai boxerom i kopac low kickow a jakos nie przoduja tam - no moze procz Vanderleja Silvy :) )
p.s. sory za moj osobliwy podzial na walke sportowa i realna ale inaczej byloby mi trudno wytlumaczyc o co mi chodzi
  • 0

budo_tyszanin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
z tego co wiem to mozna zablokować low kick kolanem o kolano przeciwnika. Wywołuje sie wtedy dzwignie.My też troche ucierpimy ale przeciwnik dużo bardziej :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
.:pitman:. - zgadzam się, we wcześniejszych postach też dużo mądrych informacji :)

Realnie - oczywiście, skrót dystansu+ ręce, ale też łokcie, klincz, tubowanie, łokieć, kolanko, kolanko... A jak ma się twardsze golenie (np. twardy worek i kilka lat ostrych treningów) niż przeciwnik, to jemu robi się przykro - gdy się "nadzieje"!

Do tego: chwyt za łeb, dźwignia, duszenie, parter ( Jarek - OK!! :peace: )

( lub narzędzia -dobra bo wybiegam poza temat :)

A sportowo to opisano :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024