Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny film o karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_nomen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dziwny film o karate
Jakiś miesiąc temu na Polsacie 2 był emitowany serial o sztukach walki. Była w nim masa połamanych nóg, rąk i nosów na turniejach a także masa ostrzeżeń, jakie to Karate jest be. Na pewno wielu z was go oglądało. Co myślicie na temat takich filmów?
Pozdrowienia.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Niestety serialu nie widziałem,ale domyślam się,co za brednie tam puścili.W Polsce niestety wciąż pokutuje pogląd,że MA są be,be.A redakcjom sportowym nie przeszkadza to pokazywania co tydzień boksu zawodowego z Tysonami w rolach głównych...
Ciemnogród :evil:
  • 0

budo_barbara
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Mysle że te filmy mają dobrą strone : takie filmy to reklama dla klubów karate dzieciaki zobaczą zapiszą sie kilka z nich zostanie i od tej pory bedą oglądały Pszczółke Maje
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Przeciez w tym filmie była cała prawda :) :D :P
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Chyba na temat soke Murata tudzież senseia Tomasza O. :)
  • 0

budo_nomen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate

Niestety serialu nie widziałem,ale domyślam się,co za brednie tam puścili.W Polsce niestety wciąż pokutuje pogląd,że MA są be,be


I to bardziej, niż byś się spodziewał. Chodzi mi o to, że wiele scen było " wyrwanych z kontekstu" z różnych turniejów a później łączonych w jeden film. Dopiero na końcu ten fakt " objawiono" ale kto do końca czyta napisy końcowe filmu itp. Myślę, że takie, nazwijmy to, dydaktyczne filmy powinny być obiektywne. A może się mylę? :roll:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Oczywiście ,że się mylisz ,gdyż każdy na różne rzeczy patrzy inaczej i tak napewno było z autorem tego filmu.Nie wiem w czym problem ale ostatnio na euro sporcie jest dużo pokazów KYOKUSHIN i powtórek z Pucharu Europy w Paryżu
  • 0

budo_nomen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Ale mi nie chodzi o Kyokushin, tylko o Sztuki Walki w całości. Miałem z resztą po tym filmie taką sytuację, że pewna kobieta po treningu zaczęła ze mną dyskusję pt: Jak to w Karate się leją aż krew sika i że w ogóle to jesteśmy prymitywy itp, itd :D :D I kto nam w ogóle pozwala tak deprawować młodzież.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
O patologiach i emoralizacji niech pogadają sobie socjologowie.Co się obecnie dzieje z różnymi patologiami jakimi ma dozynienia młodzież,przemocprzestępczość,kradzieże,narkotyki,alkohol itp.Nie wspomonając juz o subkultorach młodziezowych czy sektach religijnych.Jakoś tego nikt nie zauważą ? Wine za taki stan rzeczy ponoszą nasi rodzice ,którzy nie intersują się dzieciakami czy dorastającą młodzieżą.Treningi karate są wspaniała metoda resocjalizacyjną i terapeutyczną dostosowana do naszych czasów. :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Nie chodzi tu o pokazy na Eurosporcie,które na pewno są opatrzone komentarzem i najzwyczajniejszą relacją sportową.Chodzi tu o nasze kochane polskie media,które w pogoni za sensacją jednocześnie cofnęły się do pierwszych Piastów :)
Puszczą takie coś na antenie i ludzie nie mający pojęcia o MA traktują to jako wykładnik wiedzy,mądrości i prawdy
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Media to już inna para kaloszy.Śmieszy mnie fakt ,że ludzie którzy kończą dziennikarstwo bardzo żadko pracują w zawodzie , a za dziennikarzy uważają się osoby nie mające pojęcia o tej pracy.Efektem tego jest to ,że media bardzo szybko moga z gamonia zrobić polityka wielkiego formatu , a pożądnego człowieka zniszczyc lub oznakować na załe zycie. :( :oops:
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Zgadza się.Poza tym np.dziennikarstwem wojskowym zajmują się nieraz osoby,które nigdy w życiu karabinu nie trzymały :(
A co tu powiedzieć o tak żałośnie traktowanych MA-ostatnią relacją z zawodów karate,którą widziałem w TVP był Puchar Świata w KT w 2001 roku :evil: Gościu tam nieraz takie gafy walił,że płakać się chciało...
No chyba,że przeoczyłem jakiś fachowy program :roll:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Tak samo jest z polska wersją na eurosporcie pokazów karate czy k1.Gośc nie wie co mówi i plecie takie głupoty,że asz uszy więdna. :)
  • 0

budo_nomen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate

O patologiach i emoralizacji niech pogadają sobie socjologowie...

Nareszcie w czymś się zgadzamy! poklon Jestem dokładnie tego samego zdania.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Cała przyjemnośc po kmołej stronie.

mam takie delikatne pytanie czy gdzieś w jakies wydanej autobiografi jest może podane kiedy i gdzie shihan Czapla zdwała na dany w seitedo ,skoro oprócz Polski i Hawajów gdzie to wymyslono nikt tego nie uprawia alebo poprostu nie zna 8)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Po tego typu filmach rozpętała się kampania pseudo peegogów i psychologów w szkołach. Pod przykrywką ogólnych zagrożeń jakie czychają na dzieci i młodzież wycierają sobie buzie sztukami walki, mówiąc, że rodzą taką agresję, że nie można jej opanować.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Na szczęście jest to opinia starych pedagogów ,którzy zostali wyłuczeni za komuny w ciemnocie.Nowe pokolenie czsami zwraca sie o pomoć i np u nas na zajęciach w świeltlicy terapeutycznej są prowadzone zajęcia samoobrony w oparciu o kyokushin. :D
  • 0

budo_nomen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
To ciekawe, co piszesz o zajęciach na świetlicy. A jakie są zasady prowadzenia takich zajęć i z jaką młodzieżą to prowadzicie? No bo jeżeli to jest świetlica terapeutyczna, to domyślam się, że to raczej różni ludzie?

A co do twojego delikatnego pytania, to wszystkie informacje masz przecież na naszej stronie. Kliknij na zdjęcie Shihana, to ujrzysz jego historię.
Pozdrawiam. :wink:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
Niestety profesjonalizm naszych redaktorów telewizyjnych powoduje wiele negatywnych sytuacji. A nie wiadomo dlaczego powoli w polskich mediach rozpętuje się nagonka na sztuki walki - czyżby panowie z PKOL-u policzyli że zarejestrowane sekcje karate w Polsce co liczebości przeraczają wszystkie inne razem wzięte? A w momencie gdy karate dostanie się na olimpiadę trzeba będzie wyłożyć kasę na ławę i dla "zasłużonych" działaczy zabraknie na wyjazd? Już taekwondo ma takie problemy.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny film o karate
A już totalną kpiną był brak jakichkolwiek informacji na temat przeprowadzonych 10 dni temu MP seniorów w WTF-ie.Wiecie,ja już nie wymagałem,żeby coś powiedzieli w TVP1 czy 2 (chociaż chrzanią o łucznictwie czy szachach)-ale w poznańskiej "trójce" kompletne echo! :evil: A najśmieszniejsze jest,że mówili o zawodach 11 letnich dzieci w pływaniu o pietruchę...A tu kurka dyscyplina olimpijska!W następnych dniach w gazetach-też totalnie NIC :!: To zakrawa na obłęd!
Jaka tego przyczyna?Albo najzwyklejsze ignoranctwo,albo lokalni działacze są skłóceni z TVP (co jest wielce prawdopodobne)...
Chociaż dlaczego ja narzekam?Podczas ostatniego makroregionu KK w Kaliszu dali 1,5 minuty relacji,wywiad z Drewniakiem.Ale nazwa już była zatrudna-jak to ujął sprawozdawca "kjukjokjusiknaj karate" :) W końcu tyle realcji wystarczy...Lepiej pokazywać kręgle albo rzutki...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024