Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zablokować low kick?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Zablokować low kick?
Czesto sie zastanawiam, jak nazley sie bronic, kiedy przeciwwnik uparcie sstosuje low kicki. Zastawiac sie piszczelem? Uciekac noga? Wchodzic do przodu ? Probowac jakos schodzic z linii? A moze masochistycznie twardo przyjmowac? :twisted:

Jak wy sobie z tym radziocie, bo ja przyznam sie nic lepszegop niz zejscia i zaslanainia sie piszczelem nie wymysliem...
  • 0

budo_dizzy6969
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
jesli 'przesadza' z uzywaniem lowkicka to ja cofam noge i od razu robie kontre tez lowkickiem. po kilku udanych kontrach moze odechciec mu sie intensywnie kopac.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
generalnie:
1. skracać dystans (przód, 45' w przód, zejscia na boki)az do klinczu wlacznie (redukuje sile lowkicka)
2. cofac sie poza zasieg nogi kopiacej (jesli sie nie zdazy moze nas trafic w momencie "najwiekszej sily")
3. blokowac goleniem - (naezy uwazac na asekuracje nogi podporowej)
tylko tyle i az tyle...
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Mam dodatkowe pytanie, wynikajace ze sprzecznych opinii roznych trenujacych.
Otoz, jesli nie wyjdzie nic z tego, co opisal Kamikaze (bo np. za pozno zareagujesz), to czy skrecenie nogi atakowanej kolanem do wewnatrz w momencie kontaktu pomaga? (Cos jak przyjecie kopa na tylna czesc uda...)
Przyznaje, ze czasem tak robie bezwiednie i niby boli mniej, ale nie jestem pewny :wink:
Chodzi mi o ostatnia deske ratunku, a nie o stosowanie jako programowa technike obrony.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
To jest bardzo zlozony aspekt i nie da sie go nauczyc poprze opis. Bo np. to blokowanie goleniem, to nie jest do konca nadstawianie piszczela na piszczel, choc i to sie zdarza.
K_P
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Tak dokładnie, atak piszczel na piszczel słabo się czasami kończy w walce. Ktoryś to zawodnik kyokushin w K1 (jak mu było) złamał goleń w pięknym stylu.

Jest kilka metod przyjmowania lowka i jego blokowania. Np. co do blokowania inaczej wyglada blok kyokushin a zupełnie inaczej enshin. Trza przerobić nie da się inaczej :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Z pozoru najprościej to jest blokować,a jeszcze prościej przyjmować :)
Zejścia,uniki,jak pisał Kamikaze w razie spóźnienia mogą drogo kosztować :wink:
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
jezeli podoba mi sie wymiana to blok goleniem, lewy stopujacy, prawy poprzeczny i kontra prawy lowk, jezeli jest meczacy a walka staje sie nudna to wjazd i na glebe...
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Ktoryś to zawodnik kyokushin w K1 (jak mu było) złamał goleń w pięknym styl





To był Nikolas Pettas, fakt noge sobie złamł pierwszorzednie ...


Ja najczesciej przyjmuje ,albo odstawiam noge do tylu . Wychodze z załozenia ,ze walczac z ciezszym przeciwnikim podnoszac noge do bloku moze przebic ten blok i wtedy gleba... zreszta ja tak czesto robie ,ze jak przeciwnik ma juz noge w gorze to kopie tak ,zeby kopniecie doszło do jego nogi , na ktorej stoi a wtedy nie ma mocnych , zeby sie nie zgioł.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?

Otoz, jesli nie wyjdzie nic z tego, co opisal Kamikaze (bo np. za pozno zareagujesz), to czy skrecenie nogi atakowanej kolanem do wewnatrz w momencie kontaktu pomaga? (Cos jak przyjecie kopa na tylna czesc uda...)
.


moim zdaniem to najgorsze co mozna zrobic, wystarczajaco silny low w tylna czesc uda jest gorszy niz w przednia (po pierwsze slabsze tam miesnie,po drugie noga sie skreca i zgina nie sa wiec napiete). Silny low powoduje wiec ze zginajac kolano obracasz sie stajac bokiem na skierowanych do wewnatrz stopkach i absolutnie niczego z tej pozycji nie mozesz juz zrobic.

... zreszta ja tak czesto robie ,ze jak przeciwnik ma juz noge w gorze to kopie tak ,zeby kopniecie doszło do jego nogi , na ktorej stoi a wtedy nie ma mocnych , zeby sie nie zgioł.


to skutkuje ale tylko jesli przeciwnik (nie wiedziec czemu) stoi na jednej nodze przed twoim kopnieciem. Jesli natomiast podniesie noge niepostrzezenie, tzn w odpowiedzi na twoje kopniecie to nie ma obaw,bo przeciez nie jestes w stanie wczesniej ustalic sily z jaka powinienes kopnac, i nie wiesz jak silno zablokuje on ta noge. (kopniecie zawsze moze przejsc, ale wcale nie musi)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Przyjmując na tylną powierzchnię uda ryzykujesz, że facet wejdzie ci w pewne bolesne miejsce - o ile pamiętam w tamtym rejonie biegnie nerw kulszowy...bolesne... :(
Przyjmować można ograniczoną ilość razy i razej w przypadku przeciwnika lżejszego lub podobnego ci masą. W trakcie walki zwykle mam kłopoty z blokowaniem (długie, powolne nogi :( ), ale jestem wystarczający "nabuzowany" żeby poczuć ból dopiero po walce :wink:

Ucieczka noga polecana jest raczej dla szybkich i zwinnych zawodników- ci wolniejsi po prostu nie zdążą.

Jak mówiłem sam mam kłopoty z blokowaniem low kick. Jest to rzecz, która musz edopracować . Póki co w obronie przed tym kopnięciem musza mi wystarczać półśrodki, np. takie ustawienie się by przeciwnik nie mógł kopnąć low kick - sposób dość skuteczny nawet w przypadku większych przeciwników. Po prostu mocno skracam dystans lub poruszam się po okręgu tak, że cały czas uciekam przed noga zakroczną przeciwnika chowając sie za jego nogą wykroczną.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
to skutkuje ale tylko jesli przeciwnik (nie wiedziec czemu) stoi na jednej nodze przed twoim kopnieciem. Jesli natomiast podniesie noge niepostrzezenie, tzn w odpowiedzi na twoje kopniecie to nie ma obaw,bo przeciez nie jestes w stanie wczesniej ustalic sily z jaka powinienes kopnac, i nie wiesz jak silno zablokuje on ta noge. (kopniecie zawsze moze przejsc, ale wcale nie musi)




dlatego trzeba lowka kopac mocno i z pełna siła - wtedy nawet niepostrzenie podniesiona noga ,bedaca odpowiedzia na na moje kopniecie , nie jest w stanie zatrzymac kopniecia ... tak własnie walczył H.Kurosawa na MŚ'91 kosił przeciwnikow silnymi lowkikami i ni e wazne było czy blokoał czy nie .
  • 0

budo_thaiboxer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Jak widze ze nie zdaze zblokowac goleniem to raczej nie przyjmuje tego na bok uda, tylko skrecam biodro i na tyl.
mniej boli, a na nerw mi jeszcze nikt nie trafil
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?

Jak widze ze nie zdaze zblokowac goleniem to raczej nie przyjmuje tego na bok uda, tylko skrecam biodro i na tyl.
mniej boli, a na nerw mi jeszcze nikt nie trafil


a w jakiej kategorii walczysz? jesli w jakiejs niskiej to sproboj sobie zawalczyc z kolesiem +90, noge ma tak ciezka jak twoje dwie, moze wtedy Cie trafi w nerw.

inan sprawa to przyjmowanie mawaszy, mozna do pewnego stopnia. najlepiej lapac je na to miejsce gdzie ma sie najwiecej miesni na nodze.
i uwazac na czuly punkt nad kolanem, bo jak tam siadzie, to rece opadaja :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Własnie zgralem 2 zdjecia na edysk. Na 1 widac blokowanie, na 2 widac dysproporcje masy co wcale nieprzeszkadza w zblokowaniu.
user - PiTeR
pass- freebudo
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
ja zawsze staram się przyjąć low-kick na biodro bo tam najbezpieczniej, a że boli to trudno.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
Znaczy się jak? Czy jeśli idzie na udo to kucasz?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?

ja zawsze staram się przyjąć low-kick na biodro bo tam najbezpieczniej, a że boli to trudno.


A jak jest duza dysproporcja masy to terz przyjmujesz?
Po kilku takich przyjetych uderzeniach chodzic niemozna - a na udo - jeszcze bardziej boli i puzniej sie mozna zesrac z bulu.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?

ja zawsze staram się przyjąć low-kick na biodro bo tam najbezpieczniej, a że boli to trudno.


metoda szczerze powiedziawszy 'karkołomna' i nie wydaje mi sie zeby byla dobra przy czestym sparowaniu z lowkick- obtłuczenie kości jest gorsze niz miesnia
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zablokować low kick?
zmam tylko taką metodę, skracam dystans i przyjmuję na ciało, ewentualnie zbijam nogą, ciężko mi toi wytłumaczyć jak to się u nas ćwiczy, ale ma to skutek o czym mogą poświadczyć ludzie z innych sekcji. Co do przyjmowania na ciało, to można je wyrobić tak to nazwał, po za tym jak mam dostać to wolę żeby kulas przeciwnika nie mógł się zanadto rozpędzić bo mnie wtedy siła ciosu i ból z pewnością powali. :-) a tak mam szansę przytrzymać ból i walczyć dalej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024