Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szpagat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_andy_hug
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat

A mistrz Lee(nie ten z Poznania :D )mówił,że od szpagatu taekwondo się zaczyna...teoria jest taka:damski(tzn.ten na "jedną nogę")jest w stanie zrobić każdy,po wielu ćwiczeniach oczywiście :wink: ,natomiast budowa miednicy i ułożenie pewnych kości tylko niektórym umożliwia zrobienie szpagatu męskiego(tzn.tureckiego)
Jeśli chcesz nauczyć się szpagatu damskiego,to wystarczy robić ćwiczenia rozciągające w czasie rozgrzewki na tkd,no i uważać na sporty skracające mięśnie(tzn.je wzmacniające),np.po koniach wzmacniają się przywodziciele i ze szpagatem kiepściutko...Mi to zajęło 6 miesięcy(ale się specjalnie nie spieszyłam :wink: )
Polecam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] fajne i fachowe w dodatku porady na temat rozciągania,kopnięć itd.


bzdury. budowa miednicy w 90% przypadków umozliwia zrobienie bocznego.
to kwestia mięsni. idź na operacje (jako obser) i zobacz, co dzieje się ze zwiotczałym ciałem. szpagaty w każdą stronę :wink:
czy znasz jakieś mięśnie biegnące z jednej nogi do drugiej?
nie wywołujcie w kółko tych samych upiorów ignorancji...
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat
Brutalnie powiedzane ....ale zgadzam sie w 100%.
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat
Dziś dorwałem w swoje rączki aparat cyfrowy...niestety bez lampy błyskowej :(


Dołączona grafika

Sorry za jakość ale jak mówiłem brak lampy no i operator kamerki ma 8 lat :) ...wiec nie wymagajmy za wiele.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024