Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wazniejsze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_chwila
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co wazniejsze
siema mam maly problem co jest wazniejsze w zapasach sila czy technika

na moich treningach trenuje sie tylko technike czy to dobrze czy zle czy powinny byc tez treningi silowe aha mam 14 lat i mam pare osiagniec

wiec co jest wedlug was wazniejsze aha czy trenowanie na silowni moze zrobic tak ze stane sie bardziej klocowaty i sztywny??
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
W zapasach ważna jest i technika i siła, jak również wytrzymałość czy szybkość.

Napewno łatwiej jest wyrobić siłe niż technike na którą się pracuje wiele lat.
Poza tym siłe możesz robić indywidualnie, po treningu czy też w inny dzień.
A napewno nie zrobisz się odrazu sztywny i klockowaty, z większą siłą bedzie Ci łatwiej wykonywać chwyty.
Wiec trenuj na macie i pakuj na siłowni :wink: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
A ja tam sie nie zgadzam z Pietrasem.Kiedys rowniez uwazalem ze silę powinno wyrabiac sie w silowni dopoki trener nie uswiadomil mi ze powinienem tego unikac i robic inne cwiczenia.
Na sile polecam przedewszystkim line (mysle ze chyba masz ja w klubie).Inne super cwiczenie:kładziesz sie płasko na brzuchu i dwiema rękoma łapiesz kolege za noge (ktory ma nogi wycofane i broni je na maxa) probując wstac.Cwiczenie ciężkie ale wtedy wyrabiasz sile potrzebna do zapasów (plecy, rece).Można robić gumy.Przysiady z partnerem.Albo np. bierzesz kolege na jaxa i wstajesz z nim nastepnie wykonujesz sklony do przodu nie załamując przy tym kolan.
Tego rodzaju cwiczen jest bardzo wiele i nie chce mi sie wszystkich opisywac (zreszta czasami niektore cwiczenia jest ciezko wytlumaczyc :) ).
Zreszta masz dopiero 14 lat wiec sily napewno zdazysz zlapac.

Wniosek mamy taki ze nie wiem juz kiedy dotykalem sztange :)

Aha no i jeszcze jedno.Oczywiscie Pietrass bedzie sie upierał przy swoim wiec najlepiej zapytaj trenera i niech on ci powie co najlepiej wybrac papieros
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
A ja się nie zgodze z przedmówcą. :)
Bo zasadniczo siłę powinno się robić oddzielnie niż trening zapaśniczy, bo mięśnie są wypoczęte i co za tym idze lepiej się rozwijają i trening zawsze jest troche mniej monotonny.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
WITAM PANÓW.
ZGADZAM SIĘ Z TYM ZE ZAPASY SĄ SPORTEM GDZIE ISTOTNE SĄ WSZYSTKIE CECHY MOTORYCZNE I CHARAKTER GDZIE NIEJEDNOKROTNIE JEST ON DECYDUJĄCY.
JEDNO JEST PEWNE JESTEŚ JESZCZE ZA MŁODY ABY SKUPIAĆ SIĘ NA SILE, W TWOIM WIEKU ( A MNIEMAM ŻE DO TEGO NIE TRENENUJESZ DŁUGO) NALEŻY SKUPIĆ SIĘ NA PRAWIDŁOWEJ TECHNICE. TAK JAK JEDEN Z KOLEGÓW POWIEDZIAL SIŁA PRZYJDZIE WRAZ Z TWOIM ROZWOJEM FIZYCZNYM.
DORADZAM CWICZENIA Z PARTNEREM. NAJLEPIEJ JAK JUZ BEDZIESZ MIAŁ WYSTARCZAJĄCO OPANOWANA TECHNIKE DANEGO ELEMENTU NP. BIODRO SZKOLNE STARAJ SIE JE WYKONAĆ NA 80%, PÓŹNIEJ 100% Z OPOREM PARTNERA. POZWOLI CI TO NA ZDOBYCIE SIŁY NAJBARDZIEJ OPTYMALNEJ, TAKIEJ JAKA POWINIENES WYKONAĆ PODCZAS TEGO RZUTU.
TAK A PROPO, GDZIE TRENUJESZ?
POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
  • 0

budo_maki1000
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
Sory chłopaki ale jest taki pytanie:
czy chcesz juz traz robic wyniki czy bardziej zalezy ci na wynikach w juniorach czy seniorach?

Jesli juz chcesz robic wyniki w kadetach to mysle ze wystarczy ci naturalna sila i dobra technika ( no i talent ). Ale to wystarczy tylko na polske!
Bo jak kiedys zobaczylem turka co mial 15 lat to sie przestraszylem. ( wygladal jak kulturysta )
Siła jest tez ogromnie potrzebna.
Weźmy taki klub jak Orzeł Namysłów tam trening trwa prawie 3 godziny w tym jest zawsze godzina siły przed samym treningiem zapaśniczym!
Może to dziwie wygląda i dziwnie się trenuje z takimi spuchnietymi lapami ale nazwiska mowia same za siebie: Brzozowski, Wiechna, Marcinkiewicz, Pawlak itd.
Oni w twoim co dzien pakowali na silowni godzine a potem wchodzili na mate.
Oczywiście większosc sily w tym wieku robili na linie, podciaganiu, uginaniu, kierownicy wszystko z odwarznikami na nogach ale nie odpuszczali tez wyciskania na sztandze czy przysiadowz odwarznikiem!

Jest to napewno niedobre dla tak młodego organizmu ale musisz zdecydowac czy chcesz sie poswiecic dla sportu i dla wynikow czy nie. ( bo na pieniadze z tego nie masz co liczyc :D

POZDRAWAIM
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
To ciekawe treningi tam maja.Tylko nie wspomniales jeszcze o jednym istotnym spekcie.Ale pomine go :)
To moze teraz skrót treningu na Włókniarzu.Rozgrzewka (czasami piłka) a później walki zadaniowe.Rozciąganie, lina, dziekuje do domu.I tak trenuje miedzy innymi Mazan.Wiec jak widac mozna w rozne strony ukierunkowywac treningi.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze

Oni w twoim co dzien pakowali na silowni godzine a potem wchodzili na mate.


Ciekawe te treningi.
Ale dopiero czas pokaże co za jakiś czas będą prezentowali w seniorach.
To jakiś nowatorski sposób treningu czy jeszcze gdzieś w szerokim świecie tak trenują?
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
Po co leszczy kasowales te posty?Niech inni tez poczytaja.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze

Po co leszczy kasowales te posty?Niech inni tez poczytaja.


Nie wiem czy były to posty leszczy ale:

Ale spam na forum jest kasowany.
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
To po co spamowałeś?Adminie.Wykrety jak w szkole.
  • 0

budo_maki1000
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze


Oni w twoim co dzien pakowali na silowni godzine a potem wchodzili na mate.


Ciekawe te treningi.
Ale dopiero czas pokaże co za jakiś czas będą prezentowali w seniorach.
To jakiś nowatorski sposób treningu czy jeszcze gdzieś w szerokim świecie tak trenują?


Jak widzisz pietras czas juz pokazal Brzozowski jedzie na olimpiade a ja korwa mam operacje za operacja i gdzie tu sprawiedliwosc? Trenowalem w namyslowie z Brzozowskim i Marcinkiewiczem przez 2 lata na poczatku bylo ok a potem sie posypalem.
  • 0

budo_maki1000
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze

To ciekawe treningi tam maja. walki zadaniowe.Rozciąganie, lina, dziekuje do domu.I tak trenuje miedzy innymi Mazan.Wiec jak widac mozna w rozne strony ukierunkowywac treningi.


Zgadzam sie z toba. chcialem tylko pokazac z kad sie biora takie wyniki w namyslowie nie wiem jak jest teraz!

Ja trenowalem w paru klubach w polsce:
Rzeszów ( razem z Dankiem czyli z Mazanem ale on jeszcze nie mial dobrych wynikow )
Kraśnik ( porazka )
I Namyslow - za nim sie przyzwyczailem do tamtejszych treningow to po kazdym zygalem ze zmeczenia !!!
Jak ja poszedlem do namyslowa to Danek poszedl do bydgoszczy zaczely sie juz wyniki a pozniej do was czyli do lodzi.

PS Pozdrow Danka od Sebastiana ostatnio jak przyjechal do rzeszowa to bylismy na zajebistej imprezie ! A i na trening razem poszlismy tylko ze ja wogole nie trenuje ale dla niego poszedlem sie poszarpac. Taki jestem teraz cienki ze myslalem ze mi nogi z dupy powyrywa choc jestem teraz 20 kg ciezszy od niego !! hihi :oops:
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wazniejsze
byc moze nie bedzie to wypowiedz miesiaca ale..

w kazdym sporcie potrzebna jest sila....w wiekszym lub mniejszym stopniu
tak jak w kazdym zawodowym sporcie trenuje lub powinno trenowac sie na silowni...
aczkolwiek treing robiony typowo pod katem zapasow mysle ze byl by lepszy.(dla zapasiora) :D ..(chwytasz kolesia na jaxa i ogien)
mimo wszytsko silka tez powinna sie znalesc na rozkladzie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024