Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glukozamina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mout
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Glukozamina

Co myślicie o glucozaminie , bolą mnie kolana, czy to pomoże mi je
szybko zregenerować. Chodzi mi głównie o wiązadła kolanowe.
...dzięki...

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...180kap-2,p.html


  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Właśnie kto coś wie na temat działania GLUKOZAMINY
czy regeneruje mocno uzywane stawy??
Jakie są efekty działania i czy nie szkodzi na nic
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Artykuły jakie można znaleźć w sieci (wystarczy wbić w wyszukiwarkę glucosamin lub glukozamina) mówią, że to doskonały środek na problemy z tkanką łączną i na stawy - szczególnie kolanowe.
Ja na razie biorę od miesiąca i efektów nie widzę, ale może trzeba dłuższego czasu. Badania mówiły zarówno o poprawie w okresach krótkiego stosowania jak i długiego, więc może należę do tej drugiej grupy :( .
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Niebieski! :roll:
Bądź tak dobry i przyznaj sie jakiej glucosaminy uzywasz?
Tej droższej czy krajowej "zdrovitu".
Właśnie cholera nie bardzo moge sie zdecydować. :?
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Proszę bardzo
Pierwsze opakowanie było zdrovitu, ale po kalkulacjach finansowych poszło opakowanie produkcji Hi Tec - kapsułka ma 500mg glukozaminy (uwaga bo na opakowaniu jest podane 1000 a to dotyczy całej kapsułki)

Teraz zaczynam opakowanie Trec Nutrition Glucosamine 900 - kapsułka zawiera 900mg gluikozaminy - wychodzi najekonomiczniej, bo kuracja na miesiąc za 29 PLN albo przy większym opakowaniu na dwa miesiące za 55 PLN,
ale nie ma dodatku vit. C a gdzieś mi się kołacze, że powinno się połączyć - tylko nie pamiętam gdzie taki artykuł był.

Poza tym Zdrovit jest z aspartamem i nie odpowiadał mi smakowo, wolę jednak łykać kapsułki.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Dzieki :-)
A powiedz jeszcze skad sie dowiedziałeś o glucosaminie?

Ja np. wyczytałem to w jakiejś gazecie z apteki jak kupowałem neo-angin
Jeszcze nie konsultowałem z lekarzem, co to jak i ile, a myślę ze warto.

Jak to sie mówi przezorny zawsze z odbezpieczonym. :P

A propos witamin i suplementów jako ciekawostkę przedstawiam nowy newsweek.
(najlepsze jest to że nie wiadomo kto mówi prawdę a komu zapłaciły koncerny :? )

A glucosaminkę zaraz pójde kupić :)
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Info gdzieś mi w oczy w internecie wpadło i dalej trafiałam już na artykuł również medyczne. Potem to już grzebanie w google - wpisywanie różnych wersji nazw.
Konsultacje z lekarzem mam w warunkach rodzinnych :D więc nie było dylematów czy pytać czy nie. jakoś nie widzę w przychodni miny lekarza pierwszego kontaktu pytanego o glukozaminę 8O
Mój znajomy lekarz powiedział, że warto spróbować.
Nie ma to jak zostać królikiem doświadczalnym :)
Mam nadzieję, że kręgosłup też po tym mi nowy wyrośnie.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Ze swojej strony dodam jedynie, ze glukozamina w plynie wchlania sie ZNACZNIE ( pare razy ) lepiej od tej w kapsulkach.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Biorę od ok. 7 dni artresan i jestem zaskoczony szybkoscią działania i skutecznością, nadgarstki mniej strzelają o ok 60%!!!, bark stara kontuzja z siłowni, zawsze pobolewał i strzelała, mniej boli - mniej strzela:).
Mam jakieś takie dziwne uczucie trudno to określić ale, jakby się zmniejszyły luzu w nadgarstkach:) tak to chyba można określić.
Jak wrócę na trening (aktualnie kontuzja kolana i łokcia - dlatego kupiłem) zobaczę czy od walenia w worek będzie jeszcze mnie bolał prawy nadgarstek (trochę za mocno uderzam ale trening zawsze na maxa i boli/bolał?)
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Też wiem o artresanie, ale powstrzymała cena. Niestety na razie mogę sobie pozwolić na tańsze nieco preparaty, ze świadomością,że mogą działać słabiej.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Artresan wcale nie jest drogim specyfikiem! 22,55 za 42 kaspułki 3x1 więc opakowanie starcza na 2 tygodnie, kuracja ma trwać od 6-8 tygodni. Chyba chodzi Tobie o Glucozaminę w saszetkach to cię chyba nazywa Arhril i to kosztuje ponad 90 zł:(((
adresik strony producenta artresanu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdrowionka
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
No faktycznie że miała miejsce pomyłka. Lecę poczytać o artresanie.
I znikam na dwa tygodnie - bo nadszedł wreszcie czas obozu :D :D :D
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
ja zapulilem 21 zeta za 42 kapsulki... mam nadzieje, ze wkrotce beda jakies pozytywne efekty. pozdrawiam
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
a czy laczyl ktos glukozamine z kolagenem??? moze daloby to lepsze efekty, bo na ulotce artesanu napisano, ze stymuluje synteze kolagenu...
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Właśnie skończył mi się dwutygodnowy obóz - trzy treningi dziennie.
Co prawda kolano strzela jak strzelało ale ani razu nie korzystałam ze ściągaczy, bandaży itp. A do tej pory na treningach tak było. Więzadła i ścięgna całkiem całkiem w formie. Więc kto wie może jednak to glucosamina bo nic innego nie brałam :D
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
zakonczylem dzisiaj kuracje glukozaminowa. 4 tygodnie... w prawdzie zalecaja 6 tygodni, ale chyba sie na to nie zdecyduje. nie zauwazylem prawie zadnych pozytywnych efektow. kolano boli jak bolalo. jedynym pozytywnym efektem jaki zauwazylem to to, ze bark, ktory kiedys mialem wybity nie strzela juz tak mocno. zapewne naleze do grupy ludzi, ktorym glukozamina nie pomaga. ale to juz kazdy musi sam zadecydowac.

pozdrawiam wszystkich i zycze szybkiego powrotu do zdrowia
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
W przypadku glukozaminy w tab/kaps - wiekszosc przyjmujacych zaczyna dostrzegac pozytywne zmiany dopiero po 4tyg leczenia. W przypadku glukozaminy w plynie, okres ten skraca sie do 1-2 tygodni.

Nie wiem, ktora brales ale moze warto jeszcze troche 'pociagnac'.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
No, ja wlasnie zaczelam brac artresan.. 6 -8 tyg..dlugo, zobaczymy jakie to efekty da
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Ja przed wakacjami przez 4 tygodnie bralem Arthryl (siarczan glukozaminy) rozpuszczany w wodzie. Nie powiem, kolana bolaly mnie troche mniej, mimo wszystko nie sadze aby ta kuracja wyleczyla wszystkie moje "kolanowe ulomnosci" nabyte przez pare lat. Jednak polecam, czuje ze skutkuje, ale jest troche drogie (100 zl za kuracje trwajaca 8 tygodni z tego co pamietam)
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
bralem artesan przez 4 tygodnie, jak wspominalem wczesniej efekty byly znikome... dodam, ze od dluzszego czasu biore leki przeciwzapalne. po prostu jestem trudnym przypadkiem. nie za bardzo (ze wzgledow finansowych) mam ochote na kontynuowanie kuracji artesanem. w przyszlym tygodniu planuje kolejna wizyte u ortopedy i mam nadzieje, ze w koncu bede cos konkretnego wiedzial, bo na razie nic nie pomaga. jest tylko gorzej. dodam, ze lecze kontuzje juz od dobrych paru miesiecy (od maja). bycmoze branie glukozaminy jest lepsze jako profilaktyka, sam juz nie wiem. zycze wszystkim pozytywnych efektow w stosowaniu glukozaminy...


pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024