Skocz do zawartości


Zdjęcie

shidokan i vale tudo PL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Ha, skoro tak to moze to byc pod regulami np Pride i wszyscy powinni byc zadowoleni.
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL

Ha, skoro tak to moze to byc pod regulami np Pride i wszyscy powinni byc zadowoleni.

Ta dyskusja zaczyna już mnie wk...wiać. Dążenie do tego, żeby wyjechać do Japonii, zarabiać porządną kasę, mieć za sobą całe zaplecze medyczne i osiągnąć międzynarodowy prestiż jest do dupy - lepiej się ponapierdalać w Polsce i jeszcze do tego dopłacić, ale ale... na zasadach PRIDE! To przecież zmienia całą postać rzeczy.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
cos Ci sliver latwo puszczaja nerwy - to zly znak dla karatekow :twisted:

ponapierdalac jak to zgrabnie ujales mozna sie np na

- meczu miedzyklubowym
- zawodach MMA zorganizowanych przez shido (mam nadzieje ze jesli takowe w polsce shido zorganizuje to beda to zawody otwarte??? No chyba ze polityka bedzie np nie tylko nie jezdzic na zawody vt ale i nie wpuszczac zawodnikow vt i nhb do siebie)
- zawodach MMA/VT/łotewer kak gawariet francuzy zorganizowanych przez kogos innego (ciekawe czy liga bjj ma cos takiego w planach?)

Brat Pit
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL

cos Ci sliver latwo puszczaja nerwy - to zly znak dla karatekow :twisted:

A co mnie obchodzą karatecy i ich znaki?

Zadajesz pytania, ale nie czytasz odpowiedzi. EOT.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Sliver

Jesli nie trenujesz karate - to tyle co mnie :) tak przy okazji gdzie trenujesz?

ok, jeszcze raz napisze jak to widze:

jest cus takiego jak MMA/NHB/Vale Tudo/Pankration - jakkolwiek tego nie nazwiesz zawsze jest to mix tych samych technik - boks, judo, zapasy, bjj, sambo, muay thai. Startuja ludziska tym sie palajacy w roznych zawodach, czasem odbywaja sie w klatkach, czasem na ringu, czasem pewne techniki sa dozwolone a czasem nie ale nikt o to wielkiego rabanu nie robi, a przynajmniej nie powinien. Zostawmy to poletko roznym "tradycyjnym" niech sie martwia czy maly palec lewej reki powinien byc zgiety o 30 czy moze 35 stopni :) i czy zaliczyc te technike bez okrzyku :) :) :)

Boli mnie natomiast to, ze w Polsce jest tendencja do zaszywania sie w swoim grajdole - i prosze, zaczyna dotykac to nawet MMA/Vale Tudo!

Tak naprawde w porownaniu ze stylami "baletowymi" mamy malo klubow zajmujacych sie tym tematem. Zawodow poki co jest jeszcze mniej. Tym bardziej wspolpraca w tym zakresie jest jak najbardziej wskazana.

Wymaganie niewiadomo jakich nagrod pienieznych jest nieporozumieniem przy braku sponsorow - a ci pojawia sie tylko wtedy kiedy bedzie rozwinieta rywalizacja i wyzszy poziom - a stanie sie tak kiedy bedziemy ze soba walczyc.

Marza mi sie zawody na ktorych beda ludzie z Shido, Pankrationu, vale tudo wawa, Berserkersi i bjj polska. Ale to zdaje sie abstrakcja.

Nieporozumieniem sa IMHO proby tworzenia scentralizowanych organizacji - przyszlosc to silne, niezaleznie dzialajace profesjonalne kluby ktore wspolpracuja ze soba przy organizacji zawodow i seminariow.

jeszcze do tych zawodow - piszesz o tym ze to zadna frajda ponapierdalac sie za friko... no to co my wszyscy robimy na terningach? Jeszcze za to placimy.

Sek w tym ze zawodnicy wyokiej klasy nie pojada walczyc o zapalki, ale takich w polsce poki co nie mamy. Zebysmy ich mieli to musza sie wylonic poprzez konkurencje.

Dobra - tutaj pytania do MRada:

1. Czy zamierza zorganizowac otwarty dla wszystkich turniej MMA w Polsce?

2. Czy zamierza wysylac swoich zawodnikow na turnieje organizowane przez inne kluby w Polsce? Tylko prosze nie pisac ze jak beda wysokie nagrody pieniezne - podejrzewam ze zawsze znajda sie maniacy ktorzy po prostu to lubia i beda walczyc za nieco mniej.

4. Co tak naprawde jest nie tak z ta klatka :wink:

pzdr

Brat Pit
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Kurcze czekam i czekam i juz zaczynam watpic zebym sie doczekal na jakis odzew...

pzdr...

Brat swojej siostry Pit...
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL

Jesli nie trenujesz karate - to tyle co mnie :) tak przy okazji gdzie trenujesz?

Gdzie? U siebie na strychu :)

Boli mnie natomiast to, ze w Polsce jest tendencja do zaszywania sie w swoim grajdole - i prosze, zaczyna dotykac to nawet MMA/Vale Tudo!

Nie wiem czy można to nazwać zaszywaniem... czy zagraniczni zawodnicy są lepsi od naszych, że należy broń boże nigdzie się nie pchać poza Polskę dopóki tutaj nie zmierzy się każdy z każdym?
W Polsce były podziały i będą. Jedni robią zamknięte zawody inni otwarte, każdy ma prawo robić to co mu sie podoba. Każdy ma prawo do nie robienia interesów z ludźmi, którzy mu nie odpowiadają.
A w Polsce może za mało mamy dobrych zawodników na stworzenie gali czy turnieju z prawdziwego zdarzenia? Można oczywiście gdzieś na sali gimnastycznej, ale po co? Żeby podnieść poziom? A walcząć na Litwie się poziomu nie podniesie?

Wymaganie niewiadomo jakich nagrod pienieznych jest nieporozumieniem przy braku sponsorow - a ci pojawia sie tylko wtedy kiedy bedzie rozwinieta rywalizacja i wyzszy poziom - a stanie sie tak kiedy bedziemy ze soba walczyc.

Czyli umiemy walczyć z Niemcami, Litwinami czy Rosjanami, ale ze sobą nie potrafimy? Nie sądzę, żeby brakowało sytuacji do konfrontacji - zawodów jednak trochę w europie jest, gorzej z zawodnikami. Ale jak na razie poza promocją stylu w kraju nie widzę ŻADNYCH powodów aby wybrać Polski turniej zamiast zagranicznego.
A może po prostu sami zawodnicy jak już mają dostać w dupe to wolą od kogoś zza granicy niż od swojego :) Tak jakoś na sumieniu chyba lepiej, nie wiem.

Marza mi sie zawody na ktorych beda ludzie z Shido, Pankrationu, vale tudo wawa, Berserkersi i bjj polska. Ale to zdaje sie abstrakcja.

Żeby potem było 10 razy więcej walk na necie jak to my wam zlaliśmy dupy, i jak to on złamał temu rękę bo 100 lat temu wasz styl wyśmiał nasz i pan gienio z waszej sekcji przezwał pana staszka z naszej? Podejrzewam, że więcej z tego byłoby nieszczęścia niż pożytku. Póki co na razie nam to nie grozi z wiadomych powodów.

Kurcze czekam i czekam i juz zaczynam watpic zebym sie doczekal na jakis odzew...

Sorry z mojej strony - jakoś mnie się przeoczyły te pytania do mnie.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
hej silver

A może po prostu sami zawodnicy jak już mają dostać w dupe to wolą od kogoś zza granicy niż od swojego Tak jakoś na sumieniu chyba lepiej, nie wiem.


niestety masz duzo racji i o tym samym sobie pomyslalem, chociaz przyznam szczeze ze bardziej o takie myslenie podejrzewalbym "naczalstwa" wszelakich organizacji - boja sie ze ich zawodnicy dostana w dupe od krajowej konkurencji a co za tym idzie cwiczacy wybiora sie do niej wlasnie.

Żeby potem było 10 razy więcej walk na necie jak to my wam zlaliśmy dupy, i jak to on złamał temu rękę bo 100 lat temu wasz styl wyśmiał nasz i pan gienio z waszej sekcji przezwał pana staszka z naszej? Podejrzewam, że więcej z tego byłoby nieszczęścia niż pożytku. Póki co na razie nam to nie grozi z wiadomych powodów.


mysle ze walki na necie to sa wlasnie dlatego ze nie ma ich w realu - cale to gdybanie bierze sie stad ze nie doszlo do konfrontacji i potem sa "a ja na zdjeciach to widzialem ze wy to zle robicie i w walce to my bysmy wam tak wtedy..." itp itd. Wlasnie w NHB nie powinno czegosc takiego byc, bo regula jest uniwersalna i startowac moze nawet cwiczacy styl pijanego winniczka chociaz inaczej ukladaja nadgarstek niz wschodniomeksykanscy ninja.

aha, jeszcze co do turniejow zagranicznych i polskich - kwestia weryfikacji. No bo jak mamy reportaz z zagranicy to mozna to pieknie ubarwic i w ogole ale u nas zawsze bedzie ktos niezalezny kto napisze jak bylo z 3.4 czy 5 punktu widzenia i czar pryska co do np poziomu imprezy, walk, czy tez ich przebiegu. A tak to dowiadujemy sie przewaznie od tych ktorym zalezy zeby bylo pieknie. to jak z fota - nawet badziewne miejsce mozna tak uwiecznic zeby kazdy chcial tam jechac

dzieki za odpowiedz!

Brat Pit

ps w dalszym ciagu czekam na odpowiedzi ze strony MRada
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Czlowieku po co na sile chesz aby zawodnicy shidokanu przyjezdzali na zawody w klatce - masz z tego kase za namawianie ????

Jakos zawodnicy Organizatora nie jezdza na inne zawody poza organizowanymi przez BJJ Polska :) i nikt ich sie tak nie czepia :)
Jakos i zawodnicy shidokanyu jak chca to sie pojawiaja innych zawodach patrz np Liga BJJ i jest OK

Dopoki BJJ Warszawa nie beda jezdzic i walczyc na innych zawodach to i inni beda olewac po prostu imprezy przez nich organizowane taka jest kolej rzeczy 8)
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Czytasz uważnie Martius? Zebys nie musial szukac przypomne ze przede wszystkim zapytalem o to czy shidokan zamierza organizowac otwarte zawody mma w Polsce. Wczesniej zasugerowalem mozliwosc meczu, niekoniecznie w klatce - coś tam zdaje się było o ringu i zasadach Pride prawda?

Czlowieku po co na sile chesz aby zawodnicy shidokanu przyjezdzali na zawody w klatce - masz z tego kase za namawianie ????

8O

jasne, dzięki moim podatkom z tego tytułu Grzesio W zlikwiduje całkowicie deficyt budżetowy :twisted:

czekajacy na odpowiedz MRada

Brat Pit
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Mialem na mysli oczywiscie Grzesia K :twisted:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan i vale tudo PL
Jeżeli mnie drogi Kolego pytasz o zdanie to wróć do moich postów na początku tematu. Napisałem tam wszystko co miałem Wam do powiedzenia w tym temacie. Mój punkt widzenia prezentuję także artykule o MMA w majowym numerze magazynu "Samuraj".
Nie oczekuj, że obcej osobie będę zwierzał się z ważnych planów, zamiarów, wizji naszej działalności - o takich sprawach rozmawia się w innym gronie i mam nadzieję, że to rozumiesz.
Jak każdy inny fan czekaj po prostu cierpliwie na efekty naszej działalności.


Może jednak kilka rzeczy wyjaśnię:

Shidokan to Shidokan. Polskie Stowarzyszenie Shidokan Karate przede wszystkim propaguje ten styl walki i organizuje głównie zawody (amatorskie póki co) Shidokan. Gdy jest okazja pojechać na ciekawe zawody, które organizują osoby z nami współpracujące to jedziemy (vide zawody Polskiej Ligi BJJ).
Powszechne sportowe turnieje amatorskie to jedno, a profesjonalne MMA to drugie.
MMA to MMA. Po to stworzyliśmy osobną strukturę - Polską Federację Bushido aby promować mieszane sztuki walki. Oczywiście organizacja Shidokan miała na powstanie Federacji znaczący wpływ ale zadaniem Federacji jest ponadstylowe skupienie klubów wokół ruchu MMA. Przyłączyć się do nas ma szansę każdy, bez względu na przynależność stylową czy organizacyjną. Ideą tą już zainteresowały się różne kluby sztuk walki, więc pomysł się sprawdza i przyjmuje dobrze.
Cała działalność mojej osoby (dotycząca spraw MMA), zespołu Shido Team Poland, zawodników Shidokan startujących w MMA, skupia się w strukturze Federacji.
Pod egidą Federacji będą organizowane turnieje i gale MMA.

Faktem jest, że działalność jej jest w fazie początkującej i nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na ten temat, niebawem jednak zostanie uruchomiony serwis na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie wielu rzeczy o naszej działalności będzie się można dowiedzieć.

Polecam więc śledzić z zainteresowaniem artykuły, które piszę na forum oraz nasz nowy serwis i z nich czerpać swoją wiedzę na temat naszej działalności w MMA.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024