Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kondycja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Kondycja.
Jako iż na Forum ostatnio zastój jakiś jest, postanowiłem coś napisać.


Temat jest dość ogólny, dlatego proponuję najpierw skupić się na codziennym treningu. Czyli co robicie każdego dnia aby nie wypaść z formy? Jakieś poranne ćwiczenia, rozciągania? Ile na to czasu poświęcacie?
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
a czy wypowiedzi nie tkd'okow mile widziane? :)

pozdro
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
U nas zawsze wszyscy mile widziani.

Pozdrówka.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
jeżeli o mnie chodzi to temat celowo jest umieszczony w Tkd, ponieważ interesuje mnie utrzymywanie formy przez tkdolów generalnie, ale np. dla porównania.... ja jestem za :o
  • 0

budo_f0rge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
Ja jestem leniwy i raczej poza treningami nei trenuje, wiec kondycja slaba :P
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
skoro na obecne wypowiedzi nima przeciw to sie wypowiem :)
kondycja? 4treningi tygodniowo (2x2h +2x1,5h) plus domowe.
w domciu/podworko: baaaardzo duzo rowerku (nie lubie biegac), czasem biore kumpele na rolkach i do tego ja ciagne a pod gorke to nie zawsze wygodne :wink:
w dni wolne od treningow rozgrzeweczka i rozciaganko lekkie siakies
brzuszki :) kocham robic brzuszki :) 50 na pobudke, ok 100 na dobranoc, zdarza sie w dzien :) (potem zameczam grupe poczatkujaca na treningach :) )
obecnie pracuje nad pompkami :? zawsze cos mi chrupalo w lokciu i olewalam a teraz trzeba to naprawic :wink:
jak sobie cus przypomnie to dopisze :)
pozdro
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
3-4 razy tkd, 2 razy shidokan, 1 raz koszykówka (lub inna gra zespołowa) - tyle treningów w tygodniu, wszystkie po 1,5 godziny.
Do tego codziennie rowerek (tylko teraz pogoda się zrąbała :evil: ), jak się ociepli to w planach jest jeszcze cotygodniowy trening na plaży :)
No i jeszcze jak jest czas i chęci to od czasu do czasu (staram się co 2-3 dni) rozciąganie i ćwiczenie siły (drążek, atlas, ciężarki, pompki, brzuszki itp.) w domu.
Jeszcze nie jestem do końca zadowolony ze swojej kondycji (szczególnie na sparingach :roll: ) ale jest coraz lepiej :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
no ja moze nie bede pisal co i ile razy :wink:
jezeli chodzi o cwiczenia we wlasnym zakresie-
robie sobie czesto takie serie: drazek, ekspander, hantle (ciosy), worek- to w domu, na soiwerzym pwietrzu- 6km biegu- czasami bardoz lekkiego czasmi ze zmienna intensywnoscia ze sprontami wlacznie, na sowjej trasie robie 2 przystanki na cwiczenia- 1 to taka dogrzewka, troche rozciagania, 2 wiecej ciwczen silowych, intensywniejsze rozciaganie 8) ale przyznam ze dawno tego nie robilem... a wszytko prezz kolana :( chociaz i tak nie ma co przsadzac :!: cwiczyc trzeba z umiarem :idea:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.

brzuszki :) kocham robic brzuszki :) 50 na pobudke, ok 100 na dobranoc, zdarza sie w dzien :)


jakie brzuszki - takie klasyczne - z pełnym podnoszeniem pleców do lekko zgiętych kolan (słyszałem ze są nizdrowe) czy takie w których ruch plecami wykonuje się tylko w pionie (pieruńsko trudne ale nie psują plecków)

6km biegu- czasami bardoz lekkiego czasmi ze zmienna intensywnoscia ze sprontami wlacznie, na sowjej trasie robie 2 przystanki na cwiczenia- 1 to taka dogrzewka


gdzie konkretnie biegasz (plaża?)? tak między ludźmi czy gdzieś sobie upatrzyłeś miejsce? :)


ale przyznam ze dawno tego nie robilem... a wszytko prezz kolana

Weź [rzestan narzekać, bo jeszcze stanie ci się to co mi i dopiero bedziesz miał przerąbane :cry:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
A jak tam wygląda rozciąganie? Ktoś się dodatkowo rozciąga (moze jakieś konkretne ćwiczenia, przyrządy(!) ?).

Czy wprawiony tkd-oka odczuwa ból przy np. wykonywaniu ap-chagi (ból powoiązany z naciąganiem mięśni/scięgien), czy taki ból poprzez ćwiczenia mozna wyeliminować??
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
Ból przy ap chagi? 8O Ap chagi kopać najlepiej na wysokość pasa, więc gdzie tam ból? Chyba że kolan, albo po wykonaniu kilkudziesięciu końcówek :wink:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
zreszta jak jestes dobrze rosciagniety to nie czujesz bolu przy kopnieciach , no chyba , ze siadaja ci np. kolana :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
Charly - nie trenujesz juz Capoeira ? cwiczysz Shidokan ???
btw. jak Ci sie trenuje te 2 style (tkd i shido ??)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
Tak zmienłem capo na shido :)
Shidokan bardzo mi się podoba bo jest parter i jest bardzo kontaktowe (czego nie można powiedzieć o capo :wink: )
Myśle że kopnięcia z tkd połączone z shidokanem to dobre połączenie :twisted:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.

zreszta jak jestes dobrze rosciagniety to nie czujesz bolu przy kopnieciach , no chyba , ze siadaja ci np. kolana :)


Czyli da się usunąć ból przy wykonywaniu technik wymagających maxymalnego rozciągnięcia.

Podałem przykład ap-chagi, bo wydawało mi sie ze wykonuje sie je na wysokosc głowy...
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.
Moj obecny tryb bycia nie pozwala mi na codzienne treningi w celu utrzymywania kondycji na odpowiednio wysokim poziomie. Jednakze co jakiś czas robie sobie swoiste "zrywy" i przez kilka dni z rzędu "zajezdzam" sie maksymalnie ,po czym mam nagły wzrost kondycji , która powoli opada a jak opadnie do poziomu ktory mnie zaczyna irytować powtarzam "procedure" :-)
Zrywy polegaja na tym ze zacynam chodzic na maksymalnie dużą ilośc treningow i bardzo duzo biegam. Robie sobie interwały i trening szybkosciowy tak jakbym zbijał wage (grubo ubrany, odpowiednie obciazenie)
Teraz obserwuje dotychczasowo najwyzszą forme w moim zyciu. Zwiekszoną tolerancje na ból , wytrzymałosc , szybkosc , detreminacja. staram sie wykorzystywać ten czas na wszelkie mozliwe sposoby ;-)
Zajmuje sie graplingiem , wlkami ful kontaktowymi...zawodami roznego typu...od Kempo po kicka i shidokan.
pozdrawiam
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja.

Zajmuje sie graplingiem , wlkami ful kontaktowymi...zawodami roznego typu...od Kempo po kicka i shidokan.
pozdrawiam


Wszechstronny niczym człowiek renesansu :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024