Skocz do zawartości


Zdjęcie

TEC-Lock


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

TEC-Lock
czy ktos uzywa tego czegoś ?...czy nóz za bardzo nie odstaje od ciała (np.pod koszulke czy sie nadaje?)...czy pasuje do KAŻDEJ pochwy z kydeksu (mini pit bull timerline szczególnie..) ? czy TO TYLKO na pas sie montuje czy można TO załozyć na sportowe spodenki bez pasa ?
jakies zdjęcia jak to się nosi ??

z góry dziekuje..
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
:multi: no dobra.. bo my obydwaj to zrobilismy a tez chce u wara nabyc go... dolaczam sie do prosby o oswiecenie :)
a tak przy okazji - czy ktos moze powiedzie jaka jest prawidlowa pisownia tego slowa ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
Są dwa rozmiary. Zakłada się to TYLKO na wszelkiego rodzaju pasy. Na spodenki itp. nie ma jak, bo zatrzaskuje się to DOOKOŁA paska. Można też to przypiąć na kamizelkę oraz np. na plecak. Generalnie kydex + TecLock to najlepszy sposób noszenia noża "tactical" ze stałą klingą i kropka. Świetnie się tak nosi większe neck-knife'y poziomo na pasku.

Aby założyć TecLock pochwa musi być kompatybilna z TecLockiem. A więc rozstaw otworów na krawędzi pochwy musi odpowiadać rozstawowi otworów w TecLocku. Na pewno kompatybilne są BM Nimravus, CUDA CQB-1 i CQB-2, MOD RazorBack, MT Medallion, MOD Scorpion, wszelkie Stridery z kydexową pochwą i wiele innych noży. Ale najlepiej zmierzyć rozstaw otworów. Dziś wieczorkiem mogę zmierzyć rozstaw w dużym i małym TecLock'u to podrzucę to na BUDO.

TecLock mały:
Dołączona grafika


TecLock duży:
Dołączona grafika
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
Dzieki PiterM. Podrzuc te wymiary na grupe. Niebawem mnie czeka zakup do mojego nozyka wiec bedzie jak znalazl :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
A ile kosztuje TekLock (raczej maly), powiedzmy do MOD Razorback?
K_P
PS. Masz jakies zdjecia TekLock z Razorback'iem? Mnie sie nadal wydaje, ze nawet tak niewielki noz jak MOD Razorback z TekLockiem, czy bez, ale umieszczony w poziomie na pasie, to musi wystawac. No chyba, ze ktos ma powyzej 90 cm w pasie...
K_P
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock

Mnie sie nadal wydaje, ze nawet tak niewielki noz jak MOD Razorback z TekLockiem, czy bez, ale umieszczony w poziomie na pasie, to musi wystawac. No chyba, ze ktos ma powyzej 90 cm w pasie...
K_P


Zalezy to nie od tego ile sie ma w pasie a raczej od stylu ubierania sie. U mnie sredniej wielkosci nozyk pod luzna i dluzsza koszula tylko troszeczke wystaje przy okreslonych pozycjach (schylanie sie). Jednak jesli zaloze na to luzna bluza to nie ma zadnego problemu...Podejrzewam ze w noszeniu na tylnej czesci paska Razorback nie przysporzy wiekszych problemow. I daleko mi do "powyzej 90 cm w pasie" ;)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
A ja mam pytanie:
czy można nosić nóż tak, że TecLock jest na pasku a nóż wewnątrz spodni (taki IWB z TecLockiem).
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
no tak..ale czym sie rózni mały tec-lock od dużego ??szerokkościa pasa ? czy duzy tec-lock pasuje do wężych pasów >>? czy mały tec - lock pasuje do pasa wojskowo-policyjnego ?
czy różnią sie ceną ??
no i czy pasuje do PIT BULLA ?????????????????????????????????

szkoda, że nie można go nosic na spodenkach...a może jak są cienkie to da się to-to zatrzasnąc jakoś ??
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
ponadto prosze o ceny (cenę?) i rozstawy tych dziurek w pochwie jakie miały by byc do mocowania....nozyk poziomo na pasku z tyłu to chyba najfajniejsze rozwiązanie...;)..
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
Nie widze sposobu noszenia noza wewnatrz spodni. Bog go stworzyl do paska i chyba tylko do paska...Co do roznych rozmiarow to lepiej niech PiterM wytlumaczy.

Moze zarzuce pare zdjec?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Acha...i wedle moich inf. poprawnie pisze sie Tek-lok
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
No jak nie.
Zapinasz Tek Loka na pasku a kabura ląduje między spodniami a gołym ciałem. Spodnie znajdują się między kaburą a Tek Lokiem.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
Ok...ale pytanie dotyczylo noza. Na upartego wszystko sie da tylko pamietaj ze noszenie ma byc wygodne. Jesli chodzi o ta kabure to nie wiem bo nie mam pojecia o sposobach noszenia broni palnej - na zdjeciu widac troche wolnej przestrzeni miedzy nia a Teklokiem ale wlasciwe pytanie brzmi - jak to sprawdzi sie w praktyce?
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
ile prawidlowa nazwa moze zdzialac :)
tutaj jest wyjasnione chyba wszytsko na ten temat
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
jescze to....

calkiem fajnie wyglada. a to taki drobiazg...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock

No jak nie.
Zapinasz Tek Loka na pasku a kabura ląduje między spodniami a gołym ciałem. Spodnie znajdują się między kaburą a Tek Lokiem.

jasne, że tak..ja tam nie mam wątpliwości , że to sie da zrobić :) ..tylko szczerze mówiąc wolałbym cos miekkszego niz kydex w spodniach..moje kabury wewnętrzne sa uszyte z miekiego materiału..
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
Rozstaw środków otworów:

Duży Tek-Lok
- prosto: 38mm między skrajnymi i 19mm między kolejnymi
- po skosie: 54mm między skrajnymi i 27,5mm między kolejnymi

Mały Tek-Lok
- prosto: 25mm między skrajnymi i 12,5mm między kolejnymi
- po skosie: 36mm między skrajnymi i 18mm między kolejnymi
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
A JAK TY TO MIERZYŁES? od środka dziurki do środka czy po krawedziach...bo mi sie nie zgadza o jakieś 2-3 mm i to chyba NIE PASUJE!!!...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
jeszcze jedno...jeśli nie pasuje do dziurek to czy mozna wywiercić w kydexie dziury do tego ustrojstwa ?
czy ktos zna odpowiedx na resztę pytań ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock

A JAK TY TO MIERZYŁES? od środka dziurki do środka czy po krawedziach. jeszcze jedno...jeśli nie pasuje do dziurek to czy mozna wywiercić w kydexie dziury do tego ustrojstwa ? czy ktos zna odpowiedx na resztę pytań ?


Od środka do środka. Dla ułatwienia - rozstaw skrajnych otworów w pionie i w poziomie (środek - środek) w większym to 1,50 cala a w małym to równo 1 cal. Otwory tworzą kwadrat więc można łatwo wyliczyć sobie resztę a nawet narysować taki układ.

Kydex można wiercić do bólu. Możesz sobie dodatkowy komplet otworów zrobić - no problem. W komplecie z Tek-Lok'iem są śruby mocujące i gumowe podkładki dystansowe.

Co do cen, to w USA stoją około 10 USD ale z uwagi na w sumie niską cenę w stosunku do ceny transportu z USA i uwzgledniając opłaty graniczne to w Polsce należałoby się spodziewać ceny nieco ponad dwa razy takiej jak w USA.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: TEC-Lock
przymierzam te wymiary do pochwy od pitt bulla i wychodzi mi, że to musi być ta wieksza..więc do czego jest mniejsza???..dla krasnoludków ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024