Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK Boxing W realnym starciu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_mout
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

KICK Boxing W realnym starciu
Mam pytanie do znawców kicku, czy jest skuteczny np. na ulicy.
Podoba mi się, ja chodzę na kravkę a tam wiecie jakie są techniki.
Ciosy w jaja oczy itp.
NIe chcę zrobić większej krzywdy przeciwnikowi więc już dwa razy ich
nie użyłem kiedy trafiłem na niby "kozaka". Planuję przenieść się na kick
boxing. Proszę o komentarze na temat kicku i jego skuteczności :idea:
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
bardzo skuteczny ,techniki bokserskie posiada ,najskuteczniejsze techniki nozne ,podciecia i rzuty jeden z najbardziej realnych styli uderzanych
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Techniki kickboxingu sa dosc latwe do opanowanie i bardzo skuteczne na ulicy. Ciezko mi powiedziec, jak to sie ma do kravki, bo za krotka ja trenowalam, ale calkiem mozliwe, ze jest mniejsze prawdopodobienstwo zabicia kogos :) Nie ma uderzen w splot etc, da capo powtarza sie za to utarte techniki, ktory wymienione sa w temacie powyzej.
Jest to dynamiczny sport z elementami boxu i efektywnymi kopnieciami.
Polacam. Na pewno daje poczucie wiekszego bezpieczenstwa i mysle, ze mozna sobie niezle radzic w realnej walce znajac podstawowe jego techniki, oczywiscie jesli zostaly dobzre opanowane :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Zdecydowanie skuteczny. Dodatkowym atutem jest to, że relatywnie szybko osiągasz poziom wyszkolenia pozwalający realnie się bronić. Między innymi dzięki sparingom. Kiedyś już gdzieś pisałem, że po roku nauki, adept ju-jitsu jest jeszcze bardzo zielony, a bokser i kickbokser mogą już stanowić potencjalne zagrożenie. A kravka to nic innego jak ju-jitsu.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
po roku czasu trenigu to juz sie na zawody jezdzi (w boksie lub w kicku) :)
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Ja uwazam ze kick jest swietny na ulice. Wyrobisz se odruchy ktore Ci sie bardzo przydadza w realnej walce. Znam to na swoim przykladzie. Nie chodze dlugo ale naprawde nieraz trudno zapanowac. Dzis se takie smiechy robilismy z kolega i on mnie kopnal w noge (tajski boks cwiczy :) ) no i sie wkurzylem i dla jaj chcialem mu oddac ale jednak przyzwyczajenie zapanowalo i tak moj kolega dostal okreznym w twarz :P no coz...:) nie pogniewal sie ale to przyklad chyba skutecznosci kicka ;) a szczegolnie tych odruchow
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu

po roku czasu trenigu to juz sie na zawody jezdzi (w boksie lub w kicku) :)

Wiem, trenowałem u Jurka Biniasia w Kraksporcie. :)
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu

A kravka to nic innego jak ju-jitsu.


bez komentarza :roll:

Moim zdaniem kickboxing mógłby dobrze uzupełniać krav maga.
Kick to styl, który przyzwyczaja do sytuacji walki i uczy zachowań tam przydatnych: wyczucie dystansu, momentu ataku itd.
Dzięki takim treningom łatwiej byłoby wprowadzać techniki kravy do użytku. Chyba, że w sekcjach kravy też tego uczš np.odpowiednie sparingi. Ale słyszałem, że wiele osób wcišgniętych na kravmagę na to narzeka.
Dodam jeszcze, że litowanie się nad przeciwnikiem w "realnej walce" raczej nie popłaca.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Moim zdaniem kickboxing mógłby dobrze uzupełniać krav maga.

a moim zdaniem kravka moze byc dobrym uzupelnieniem kicka
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu

A kravka to nic innego jak ju-jitsu.

bez komentarza :roll:


To znaczy? Zadam proste pytanie:
proszę o wskazanie techniki z arsenału kravki, której nie ma w ju-jitsu. Wtedy pogadamy o komentowaniu.
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu

Moim zdaniem kickboxing mógłby dobrze uzupełniać krav maga.

a moim zdaniem kravka moze byc dobrym uzupelnieniem kicka


Zgadzam sie z Aklaw. Nie znam sie bardzo na Kravce ale jesli sugerujac sie strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to na Kravce jest pomijane wiekszosc cwiczen rozciagajacych i nauka ogolnych umiejetnosci technicznych. Cos przed kravka jak np. Kick Boxing jest bardzo zalecane.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Moim zdaniem kick dobrze trenowany moze byc bardzo skuteczny natomiast z tego co slyszalem w niektorych sekcjach kolesie robia skoki z obrotami itp. w tedy kick jest do dupy.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
sa takie sekcje nie warto sobie takimi gowy zawracac najlepsze sekcje sa u starych bokserow ludzi ktorzy wiekszy nacisk klada na rece niz na nogi
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu

To znaczy? Zadam proste pytanie:
proszę o wskazanie techniki z arsenału kravki, której nie ma w ju-jitsu. Wtedy pogadamy o komentowaniu.

troche nie zkleilem. Np nie ma w bjj (o to chodzi czy ogolnie o wszystkie style jujitsu?-bo wtedy to moze byc ciezko...) uderzen palcami na oczy co w kravce podobno jest.

A jesli chodzilo ci o to ze kravka ma wszystkie techniki co jujitsu +swoje dodatkowe. To jest takie przyslowe "jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego"
jak tu sie mowi o kicku to jest on zajebisty dlatego ze nie zawiera mega dzwigni wielokrotnych, obron przed samolotem itd. tylko jest relatywnie prosty i jak postoisz pol roku i pocwiczysz dobra garde plus jedna kombinacje to juz mozesz z tym na ulicy namieszac.
A potem sobie mozna poszerac asortyment ale moim zdaniem tez nie za bardzo. Jedna dobra kombinacja z rak, jedna silna pewna technika nozna, chocby dobry lok i jakies minimum jj zeby sie nie dac zaskoczyc i rzadzisz.
  • 0

budo_mout
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
dzięki za odpowiedzi
  • 0

budo_orka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Sam boks na ulicę jest już bardzo skuteczny. Jeżeli dodać do tego kopnięcia, to wedlug mnie jest to tylko dodatkowy plus. Jak juz wspomnial ktoś wyżej, dobrze jest mieć trenera wywodzącego się ze "starych bokserów", tych co przykladają duzą wagę do technik ręcznych.

Dla jasności - wypowiadam się oczywiscie o zastosowaniu tych umiejętności w samoobronie. Jak powiedział mój trener - " Boks jest sportem typowo obronnym, a uderzamy bo musimy..." :wink:
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Jasne, że to raczej combaty nadają się do uzupełniania innych stylów niż na odwrót, ale o tym była już mowa. Chodziło mi raczej o to, że osoby ćwiczące np. tylko kravę powinny uzupełnić swoje umiejętności np. trenując dodatkowo kicka, boks, judo, zapasy, tkd lub coś w tym stylu.

Jeżeli chodzi o różnicę między KM a jj to jest przede wszystkim taka, że KM jest stosunkowo niezbyt starym militarnym systemem bojowym o konkretnym przeznaczeniu, a ju jutsu pełną i spójną sztuką walki i samoobrony o wielosetletniej tradycji. Rozważania na temat różnic między sztukami walk, a systemami militarnymi były już szeroko rozpatrywane głównie w dziale COMBAT.

Krav maga cały czas ulega modyfikacjom i posiada techniki zaczerpnięte z innych systemów (założyciel systemu ćwiczył zapasy, boks i wiele innych rzeczy). Rzeczywiście to prawda, że wiele z nich pokrywa się z jujutsu:duszenia, dźwignie, atemi(to wszystko już było). No dobra, ale np. sama technika uderzenia i kopnięcia(boks, karate). Poza tym jest jeszcze walka nożem, bagnetem, kajdankowanie, przeszukiwanie, techniki negocjacji itp. Z resztą są różne odmiany metodyki szkoleniowej KM(cywilna,policyjna, wojskowa, "specjalna wojskowa").
Chodziło mi o to. :wink:
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Jak rozumiem "specjalna wojskowa" to jakis extremalny rodzaj. Czym wyjatkowym rozni sie od innych rodzajow?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Życie nie postawiło mnie jeszcze w takiej sytuacji, w której musiałbym użyć tego, czego nauczyłem się na treningach kickboxingu (i dobrze). Mój młodszy brat natomiast, który lat ma 15 i trenuje od 7 miesięcy, został jakiś czas temu zaatakowany przez pijaczka. Facet krzyczał coś do niego brat go zignorował, tamten podskoczył, złapał go za ramię i, robiąc duży (za duży :twisted: ) zamach, chciał go uderzyć w twarz. Brat zrobił unik rotacyjny, uderzył sierpem w bok, pchnął go barkiem, przewrócił i uciekł. Jestem z niego dumny. Gdyby nie te 7 miesięcy, pewnie nie skończyło by się to tak ładnie :) .
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK Boxing W realnym starciu
Pozdrow brata :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024