Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kickcenter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_arturek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Kickcenter
Mam prosbe do tych co trenuja na Wokalnej. Czy czlowiek calkowice nie rozciagniety poradzi sobie na treningach. Jak wygladaj treningi. W jakich godzinahc sa? Za wszelkie informacje z gory dzieki.
  • 0

budo_murinus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Wydaje mi sie ze sobie poradzisz, poniewaz ja chodze dopiero 2 mies. i nie rozciagalem sie wczesniej i jakos sobie radze. Zycze powodzenia w treningach;-)
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Zgadzam sie z Murim bo razem z nim chodze na treningi. Kazdy na cwiczeniach robi tyle ile moze i z czasem poprostu coraz lepiej idzie. To nie jest tak ze trener mowi ze taki rozkrok i wszyscy musza czy rozciagnieci czy nie. Roznica jest tylko taka ze jak bys byl rozciagniety to bys pewnie szybko sie dostal do starszej grupy. Przykladem jest moj kolega ktory przez pol roku takim sposobem przeskoczyl z grupy poczatkujacej do sredniej i ze sredniej do zaawansowanej. Ale zapisz sie napewno forme ladna zlapiesz. Najwazniejsze to pojsc na pierwszy trening i nie zniechecic sie po pierwszych 2 tygodniach. Potem juz jakos idzie :) Trzymaj sie i powodzenia. (moze kiedy sie spotkamy na zawodach jakis :) )
  • 0

budo_fazi123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Owszem, rozciagniecie nie jest najwazniejsze. Pamietaj ze w kicku jednak wazniejsze sa rece. I smiało mozesz nie moc kopnac na wysokosc glowy a byc swietnym kick-boxerem. Wystarczy ze bedziesz mocno kopał na korpus. Logicznym jest iz kopanie na wysokosc głowy jest przydatną rzecza, i fajnie wyglądającą, ale wiesz wiele dobrych kickerów nie kopie prawie w głowe. Popatrz na takeigo Marka Hunta wystepującego w K-1 przeciez jak wygrał on w 2001 to prawie nic nie kopał, bo on tego poprostu za dobrze nie potrafi, a wygrał... Wiem ze istnieje mit na temat kick-boxingu ze trzeba umiec szpagat zeby byc dobry kick-boxerem. A to nie jest prawda. Ja co prawda jestem nawet nawet rozciagnięty i na początku przyklądałem sie głównie do nóg przez co siałem postrach w ówczesnej początkującej grupie, lecz jak już byłem w lepszej grupie to na dobrych boksersko kick-boxerów to zbytnio nie działało. Wiec musiałem wzmocnić ręce, nad czym długo pracowałem ale co na szczeście przyniosło dobry skutek. Wsumie w kicku bardzo wazne jest dobre połaczenie rąk z nogami. W/g mnie jest to wlasciwei najwazniejsza rzecz aby sprawnie wykonywac kombinacje: np. Ręka-Ręka-Noga-Ręka, a gama takich kombiancji jest ogromna wiec kazdy znajdzie cos dla siebie. I to już chyba koniec mojego wywodu.
Pozdrawiam nara.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
ja sie przylaczam do prosby o informacje jak wygladaja treningi, jak czesto sa sparingi etc. Dzieki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Trening wyglada dojsc prosto (przynajmniej u mnie) na poaczatku zbioreczka no i rozgrzeweczka. Albo od biegu z roznymi urozmaiceniami (bieg przestawny itd) albo poprostu rozmieszczamy sie na hali i rozciaganie statyczne ogolnorozwojowki troche. Po jakies 20 minutach do postawy i walka z cieniem i trener dodaje nowe elemtny. Roznie to wyglada albo poprostu w miejscu albo ustawiamy sie pod sciana i np. unik w lewo z zaslona sierp lewy z doskoku i tylny porsty i takie seryjki rozne. W miedzy czasie daje oczywiscie trener mnostwo cwiczen rozcigajacych. Po czym zazwyczaj jest walka z cieniem z elementami poznanymi danego dnia. Po tym zakladamy sprzet czyli rekawice itd no i walka. Od cwiczen unikow po serje konczone kopnieciem okreznym. Zazwyczaj trenujemy na zmiane jeden atakuje drugi blokuje badz unika. Potem juz cale seryjki. Treningu z rekawicami jest sporo. Zalezy takze od trenera...raz mniej raz wiecej ale sa zawsze. Na koniec zdejmujemy i mamy zazwyczaj sporo biegu bokserskiego scyzoryki pompki cwiczenia silowe takie zeby nas troszke zemczyc na koniec. Bo podczas to by mialo taki sobie sens bo bysmy sily nie mieli na walke :) Sparingi sa po okolo pol roku z tego co mi kolega mowil. I w pelnym zabezpieczeniu (kask rekawice szczeka ochraniacze na nogi). To tak to mniej wiecej w streszczeniu wyglada. Czesto sa tez cwiczenia na reflex wytrzymalosc szybkosc i koordynacje ruchowa. Spokojnie po jakims czasie formy nabierzesz a to ile z tego wyniesiesz zalezy tylko od Ciebie. Ale jak sie przylozysz to napewno bedzie kozak :) powodzenia ALL
  • 0

budo_murinus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Kowal ciekawe bo u mnie treningi wygladaja identycznie :P :P:P

Pzdr
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Oz kurde no popatrz. A gdzie chodzisz na ten kick-boxing co? no nie mow ze na AWF Warszawski :)
  • 0

GośćGuest_budo_Thomas_85_*

Guest_budo_Thomas_85_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Witam
Zastanawiam sie od pewnego czasu nad zapisaniem sie na kickboxing (samą siłownią się nie obranie w razie potrzeby :wink: ) .Rozumiem ,że sekcje kb znajduja sie na AWF-ie i na Wokalnej.Są jeszcze, gdzieś dobre sekcje ? Zależy mi żeby treningi były cięzkie :twisted: i uczyły pożytecznych żeczy 8) .

P.S Ile płacicie za zajęcia i ile razy w tygodniu sie odbywają ??

Thx :)

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Na AWFie jest to 80 zeta +20 wpisowe przy zapisywaniu. Sa 2 treningi tygodniowo. Zazwyczaj lekkie one nie sa ale przyjdz i sie przekonaj. Ale jak serio jestes niezly to wez se zaloz kilowe obciazniki na lapy. U nas malo kto tak wytrzymuje wiec...zawsze wyzwanie bedziesz mial :)
  • 0

GośćGuest_budo_Thomas_85_*

Guest_budo_Thomas_85_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Hehe taki "kaban" to ja nie jestem.....tak sobie ćwiczyłem troszeczke :wink:
Tak mysle, że zaczne dopiero po wakacjach.....do wakacji pochodze na siłke, w wakacje praca i wyjazd, wiec PO.Zresztą zobaczymy...bo i tak sie musze przejśc i zobaczyc ten trening :-)

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Zapraszamy. Ale nie przesadzaj z silka...spowalnia ruchy i tez to nie jest dobre w nadmiarze. A trening to mozesz przyjsc albo w wtorek albo czwartek na 19:40 do grupy poczatkujacej albo na 21:00 i zobaczyc srednia :) albo no w pon. srode i piatek na 20 podajze do zaawansowanej. Zreszta wybor nalezy do Ciebie :) ja cwicze w tej poczatkujacej na 19:40 wiec jak cos wpadnij pierwsyz trneing zazwyczaj free wiec spoko. Jak cos to mow to Cie oprowadzimy :) Co do tych godzin to stronka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale no treningi nie sa takie latwe jeszcze zalezy od tego co trener wybierze. Ale powiedzmy ze pol roku wczesniej cwiczylem na chawirze tak regularnie i dalo mi to tyle ze zamiast miecha zakwasow mialem tylko 2 tygodnie zakwasow :) powodzonka i zapraszam
  • 0

GośćGuest_budo_Thomas_85_*

Guest_budo_Thomas_85_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Ja tam kocham zakwasy więc propozycja kusząca :)

budo_fazi123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Siema!!! Jesli nie pasują Ci godziny te ktore sa na AWF-ie, a chcesz aby Cie trenował ten sam trener(a naprawde warto) to mozesz jeszcze sprawdzic godziny grup poczatkujących na ul. Felińskiego. One są wczesniejsze, jest lepszy sprzet i warunki sa w ogule lepsze. Poza tym na sparingach międzysekcyjnych dowalamy najlepszej grupie z AWF-u czyli tej zaawansowanej. Wiec jak terminy na AWF-ie Ci nie pasują to zapraszam na Felińskiego(nie daleko Pl. Wilsona)
Pozdrawiam.
  • 0

GośćGuest_budo_Thomas_85_*

Guest_budo_Thomas_85_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Powiem Wam tak...oba te miejsca są bardzo daleko ode mnie :( (dzielnica włochy :wink: ) więc bede musiał sobie je odpuścić niestety :(

Natomiast znalazłem sekcje kb w klubie Aplauz na bemowie (yelonki :?: ) ok 2 skrzyzowania dalej od mojej siłowni :D .Słyszeliście coś o tej sekcji :?: :?:

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter

Poza tym na sparingach międzysekcyjnych dowalamy najlepszej grupie z AWF-u czyli tej zaawansowanej


:) :) poczekaj pare lat :)
  • 0

budo_fazi123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
Bardzo chetnie kowal, bardzo chetnie :) zreszta byc moze sie widzielsimy w czwartek, gdyz trener nas sciagnal na grupę sredniozaawansowana o godzinie 21 aby powalczyc tam z kilkoma gostkami w ramach rozgrzewki przed zbliżającymi sie mistrzostwami. Wiec jak ty jestes z poczatkujacej to moze sie widzielismy kto wie :)
Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickcenter
:) bardzo mozliwe. Ja to kozak nie jestem dopiero sie ucze. Wiec dlatego poczekaj pare lat :) A narazie powodzenia na mistrzostwach :) trzymaj sie :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024