Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specnaz knife


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Specnaz knife
no nie wiem czy ja jesten wynaturzony , ale na ile to co pokazuje ten chlopak , ma wspolnego z specnazem ( Syrin....???)
Najbardzije mi sie podoba ,jak sie odwraca tylem i atakuje z odwrotnej
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
ojjj..link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
nowy link, wiec post napisale na zywo.Teraz troszke wiecej
Popow , ma uwazam , znakomita prace mog , wyczucie dystansu , tylko ten "pakal".......
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
Po jaką cholerę on robi te zwroty z przeskokiem?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
<>

Laikiem jestem, znaczy sie nie wiem. Ale zgaduje, ze taki przeskok moze sie przydac np gdy chce cie zabic 2 lub 3 ludkow. Uciekajac przed jednym z nich mozesz sie obracac i dziabnac innego z takiego obrotu, na ten przyklad. A podskok moze sie przydac, by przedłuzyc krok, tzn szybciej uciekac jak najdalej od niespodziewanego ataku.

Podobne ruchy widzialem kiedys w formie pochadzacej z wietnamskiej sztuki walki z prowincji Binh Dinh - podobne uderzenia nozem trzymanym ostrzem w dol zadawane do tyłu z obu stron tułowia, albo np. od dołu do gory w gardło. Obroty tez tam były. A zanim sie zasmiejecie szyderczo, zwazcie ze te techniki jednak pochodza z jakichs doswiadczen z pola walki.

Zreszta to tylko klipy wybrane z filmu na pewno dlatego, ze maja najbardziej "efekciarski" wyglad - gosciu wykonuje jakas forme albo odstawia taniec bojowy - wiec sytuacja jak najbardziej sprzyjajaca do zaprezentowania najdzikszych wygibasow obecnych w systemie.

Na moj dyletancki gust wyglada to bardzo rozsadnie: w miare naturalne, swobodne ruchy, serie roznorodnych uderzen we wszelkich płaszczyznach, ataki skierowane w rozne strony. Taki system moze sie lepiej sprawic w sytuacji wielu na jednego niz "rozsadny"system, w ktorym nie cwiczy sie odwracania plecami do nikogo. Gosc z filmu tez nie pokazal jak odwraca sie plecami do jednego przeciwnika, wiec moze nie oskarzajmy go o to, ze w walce z jednym przeciwnikiem by tak robil.
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
w walce nozem to ja nie mam doswiadczen ale jakos zdazylo sie cwiczyc walke szabla kung-fu , kijem a i piescia. zawsze pamietam o mowil moj trener - forma ma byc szlachetna - walka skuteczna. Wiec ten gostek pokazywal forme z elementami walki. Mysle ze w praktyce bojowej to jest znacznie krotsza technika. Co nie zmienia faktu ze dosc widowiskowo to wyglada :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
Ja to się nie mogłem oprzeć wrażeniu że gość tak poskacze jeszcze pół minutki i umrze na zawał albo coś takiego. Na moje oko techniki były straszliwymi "pożeraczami energii".
Jak by to powiedział Kuba Wojewódzki, czy jakiś inny...

Nie przekonał mnie pan, następny proszę.

Kasety sobie nie kupię, w ślady tego pana nie pójdę.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife

Na moje oko techniki były straszliwymi "pożeraczami energii".


Eee, wcale nie wiekszymi niz np wygibasy Vounaka.

A skutecznosc goscia mozna by sprawdzic tylko stajac z nim do walki treningowej. Co pewnie dalo by sie zrobic, bo zapewne jakies seminaria organizuja. Tyle, ze to droga impreza moze byc.

Jestem gotow sie zalozyc, ze gosciu dlugo tak brykac moze bez narazania sie na zawal. Poza tym jestem gotow sie zalozyc, ze przeciwnik jego w walce do podobnego brykania w przod-tyl i na boki zostalby zmuszony, wiec energie tez by tracil. Zakladam tez, ze facet w walce brykow bezsensownych nie bedzie wykonywal, a jedynie bryki taktycznie usprawiedliwione.

No, niech sie odezwa ludzie, co z praktyki znaja ruskie techniki walki nozem... Bo my sie zaczynamy klocic na podstawie filmiku pokazujacego dwa podskoki...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife

Podobne ruchy widzialem kiedys w formie pochadzacej z wietnamskiej sztuki walki z prowincji Binh Dinh - podobne uderzenia nozem trzymanym ostrzem w dol zadawane do tyłu z obu stron tułowia, albo np. od dołu do gory w gardło. Obroty tez tam były.


A ja coś podobne na kasecie deAlby (Hwarang do). To znaczy, takie mini kata, dla ćwiczeń. Za to w sparingach deAlba juz normalnie ciął.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife

uderzenia nozem trzymanym ostrzem w dol zadawane do tyłu z obu stron tułowia


A ja coś podobne na kasecie deAlby (Hwarang do). To znaczy, takie mini kata, dla ćwiczeń. Za to w sparingach deAlba juz normalnie ciął.


Bo takie techniki sie chyba wykonuje w okreslonych sytuacjach - np. zamykasz samochod, ktos cie probuje z tylu przycisnac do karoserii albo przytrzymac, to wyrywasz noz zza paska i uderzasz do tylu (i to wielokrotnie).

Albo walczysz z kims z przodu jak czlowiek, a tu z tylu ktos znienacka atakuje - uderzasz do tylu bo nie ma czasu na manewry calym tulowiem.

Albo zolnierz walczy w ciemnosciach a go ktos z tylu za kolnierz lapie, druga reka za krawedz chelmu i za chwile kark mu skreci...

Tak to sobie wybrazam. A podczas sparringu, gdy przeciwnik jest z przodu, nie ma sensu odwracanie sie do niego tylem.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na nożach za bardzo się nie znam, ale sądząc po tym co koleś pokazuje na filmikach o walce wręcz, cała ta strona to farmazon i naciągactwo, a techniki mają ze specnazem tyle wspólnego, co ja z lotami kosmicznymi. A jeżeli to naprawdę są techniki specnazu, to niech nas ruskie atakują. Sam im dokopię. :)
  • 0

budo_syrin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
Witam!
Dla zolnieza umiejetnosc poslugiwac sie sprzetem bojowym, orientowac sie w terenie albo celnie strzelac jest o wiele bardziej potrzebna, niz bicie cegly wlasna glowa :-) Wiec walka wrecz w wojsku jest od dawna traktowana po macoszemu - wystarczy obejrzec podreczniki wojskowe, by sie o tym przekonac . Armia rosyjska szkolona wedlug Podrecznika wychowania fizycznego i sportu, ostatni z ktorych wydano pare lat temu. Zawiera on techniki walki wrecz, ktore sa jednakowe dla wszystkich rodzajow wojsk ladowych, lacznie ze Specnazem, gdzie maja tylko troche bardziej rozszerzony zestaw tych technik. Jesli ktos chce zobaczyc prawdziwa walke wrecz rosyjskiego Specnazu-oto strona: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest to podrecznik, napisany na podstawie wojennego doswiadczenia, i na razie nic lepszego jeszcze nie spotkalem - mowia tak tez fachowcy od wywiadu wojskowego na rosyjskich forumach. Co dotyczy tego pana, co tak ladnie skacze na lace, to mi sie wydaje, ze cwiczyl cos azjatyckiego (moze Niat Nam wjetnamski czy cos w tym stylu), i wykorzystuje logo Specnazu jako chwyt marketingowy :-) ) Biedacy z Zachodu kupia wszystko - to przeciez jest takie slodkie :-) )
Mam pare przyjaciol ze Specnazu, ale zaden z nich nie bawil sie w takie pierdoly, oni trenowali w szkole Kadocznikowa, albo normalny miks boksu, sambo i podobne.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
Specjalista od walki to ja nie jestem .. ale to co ow czlek pokazuje wyglada mi nieco na "spastie". Przeskoki z obrotem .. to moze dodac jeszcze kucanie i wyrzuty nogi z piesnia "Kalinka" na ustach i maly kazaczok i i mamy Zespol Reprezentacyjny Wojska Rosyjskiego. :)
Jedyne co warte bylo spojrzenia to ciosy w tyl ...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Specnaz knife
Dzieki Syrin , rzeczywiscie porownujac to nawet z jedyna szkola ktora mialem mozliwasc poznac czyli Vassilievem , wyglada to dziwnie.
Jednak patrzac na samego czlowieka , nadal uwazam , ze dobrze sie porusza , i ma dobry timing , a technika no coz np. Kali tez nie jest bez wad.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024