Skocz do zawartości


Zdjęcie

Michalczewski chce pobic rekord


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
^Hast^ mow tam sobie co chcesz, dla mnie to wiocha :D
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord

No jeszcze 2 walki i mamy pięćdziesiątke na koncie :wink:


my? :wink:

Swietna walka, najpierw Harmon pokazal ze na prawde umie boksowac, a potem Darek pokazal kto tu jest mistrzem. :twisted:
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord

poezja i tyle.


Bez przesady, nie wiem czy poezją w boksie można nazwać lewy prawy lewy... ale coż zwyciestwo zasłużone.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
zalezy kto co lubi.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord

my? :wink:

ehem...
No jeszcze 2 wygrane walki i mamy pięćdziesiątke na koncie zwycięstw Tigera :wink: :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Harmon po walce porównywał Jonesa z Michalczewskim (z obydwoma walczył i przegrał) i powiedział, że Jones to atleta a Tiger to mocarz, że nie spodziewał się że Tiger będzie tak dobry.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
A mnie wkurza styl boksowania Tygrysa, przypomina mi styl Rockiego Balboa ( seria filmów ze Stallone), ile nerwów kosztują mnie jego walki.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
mnie tez to kosztuje duzo nerwow ale podziwiam go za zimna krew i konsekwentne dzialania.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Joasiu chyba zbyt huaroptymistycznie ocenisz te walke i mozliwosci Tigera. Niczego mu nie ujmujac - to naprawde twardy facet, wybitny piesciarz, ale... nie najwybitniejszy... Wg mnie ma fatalny styl - mnostwo inakasuje w glowe, tkze korpus.
Zauwaz jak wygladala twarz murzyna, a jak Tigera? Joasia napisalas, ze Tiger "lubi" sobie przeczekac pierwsze rundy. Bardzo to lubil - po prostu nie mogl trafic oponenta! Pozniej widac bylo, ze bambo traci sily - widac bylo - zrzucanie wagi dalo o sobie znac.
W sumie bambo jest wybitniejszym technicznie bokserem - balans, uderzenia pod roznymi katami i poziomami etc. Ale... przegral...
Dariusz Michalczewski to wysmienity sportowiec, zrobil absolutnie wszystko co bylo w zasiegu jego mozliwosci wrodzonych, nabytych etc.
Wg mnie powinien juz przymieszac sie do zejscia z ringu, bo juz jest na fali opadajacej. Zauwazylem... Zmienia sie juz u niego procent miesni, wobec procentu tkanki tluszczowej. Jeszcze niedawno przy tej samej wadze - mial imponujaca rzezbe, teraz juz (np. boki) zaczyna miec obtluszczone. Po prostu starzeje sie chyba na codzien nie zyje "sportowo", ale jako zawodowiec, potrafi jeszcze poprawic swoja wydolnosc w okresie przygotowawcym.

I niech juz nie mierzy sie z zadnymi rekordami - szkoda jego glowy, byc moze nie jest elokwentnym, ale za to nie glupim facetem. Mysle, ze teraz moze swietnie promowac Polske wlasnie juz ta "glowa". A za to co juz zrobil - serdeczne dzieki! Przeszedl do historii sportu! Takze swiatowego!
K_P
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord

Joasiu chyba zbyt huaroptymistycznie ocenisz te walke i mozliwosci Tigera. Niczego mu nie ujmujac - to naprawde twardy facet, wybitny piesciarz, ale... nie najwybitniejszy... Wg mnie ma fatalny styl - mnostwo inakasuje w glowe, tkze korpus.
Zauwaz jak wygladala twarz murzyna, a jak Tigera? Joasia napisalas, ze Tiger "lubi" sobie przeczekac pierwsze rundy. Bardzo to lubil - po prostu nie mogl trafic oponenta! Pozniej widac bylo, ze bambo traci sily - widac bylo - zrzucanie wagi dalo o sobie znac.
K_P


A co powiesz na to:

Cztery dni przed walką rozchorowałem się. Nikt nic nie wiedział, nawet trener. Wracałem po długiej przerwie do Hamburga, wszystkie miejsca zostały wyprzedane. Nie mogłem nie walczyć. Wypiłem wiadra syropów, ale i tak na ring wyszedłem z 38-stopniową gorączką. W szatni tuż przed pojedynkiem miałem dreszcze, grypa połamała mnie dokumentnie. Sam nie wiedziałem, czy mam walczyć, czy nie. Choć byłem przygotowany jak nigdy w karierze, czułem się fatalnie. Nie jestem z siebie zadowolony. Nie myślałem o taktyce, nie podejmowałem ryzyka, brakowało mi „oczka”. Waliłem tylko żeby to skończyć, a Harmon był trudnym rywalem. Nawet nie chcę wracać do tego co działo się w sobotę. Mimo, że moi kibice byli zachwyceni, a fachowcy ocenili, że nie wypadłem najgorzej.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Raczej malo prawdopodobne zeby teraz zakonczyl kariere kiedy brakuje mu jedynie 2 walk do rekordu :wink:
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Zgadzam sie z Toba Kubus, ze Harmon byl lepszy technicznie.
Ale wydaje mi sie, ze Tygrys ma taki styl walki, ze woli przeczekac, az przeciwnik sie zmeczy, potem bardziej atakuje.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Moim zdaniem Harmon nie byl lepszy technicznie. Mial po prostu zupelnie inny styl walki. Bylby to styl znakomity gdyby jeszcze do tego mial silny cios ale nie mozna miec wszystkiego prawda :wink:
Michalczewski najzwyczajniej w swiecie go "zameczyl", a ze poza kondycja gorowal nad nim wlasnie sila, nic dziwnego ze z rundy na runde Harmon nie robil juz tak pieknych ruchow.
Fajnie ze balansowal, uderzal w roznych plaszczyznach, zchodzil z linii i zwodzil... tyle ze to za malo na poziomie walki o mistrzostwo swiata. Tam trzeba miec "Power".
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Harmon walczyl inaczej. Liczyl na swoja szybkosc, zwinnosc, prawdopodobnie planowal 'zameczyc' Tygrysa. Ten natomiast byl troche pospinany w pierwszych rundach, nie unikał ciosow, dostawal w twarz, czaił sie na nokaut. Harmon to twardy zawodnik, oberwal konkretnie, ale sie nie poddawal walczyl dokad mogl, a po kilku seriach Tygrysa mogl juz niewiele, jednak to byla bardzo ladna i emocjonujaca walka.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Słyszeliście że Michalczewski podczas walki złamał prawy kciuk? 8O Ciekawe w którym momencie i jak długo walczył ze złamanym palcem, a co więcej wygrał przez KO :twisted:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Właśnie na TVN był reportaż o Michalczewskim i powiedzieli że ten palec złamał pod koniec 4 rundy 8O Czyli jeszcze 5 rund walczył ze złamaniem i znokautował Harmona. Respect poklon
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Nie wiem jak to jest z tym złamanym kciukiem.
Widziałem wywiad z Darkiem niedługo po walce, ubierał się samodzielnie w szatni jednocześnie rozmawiając. Nie było widać żeby miał niesprawny kciuk. Nawet dokładnie pokazano, jak zakłada skarpetki. :D
  • 0

budo_tonny
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Ja natomiast słyszałem, że miał Darek miał problemy z nadgarstkiem. W każdym bądź razie, szacunek dla niego za to, że nie poddał się!
  • 0

budo_pączek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Michalczewski chce pobic rekord
Mistrz świata w boksie w wadze półciężkiej Dariusz Michalczewski opłacił sobotnie zwycięstwo nad Amerykaninem Derrickiem Harmonem ciężką kontuzją.
"Wykonane dwa dni po walce zdjęcie rentgenowskie wykazało ciężką kontuzję dłoni" - podała w poniedziałek agencja DPA. Prawy kciuk boksera jest złamany i musi być operowany. Ręka jest jednak tak spuchnięta, że zabieg można będzie wykonać dopiero za dwa tygodnie.

"Opuchnięcie jest bardzo duże, Tygrys ma ogromną łapę" -powiedział lekarz Peter Benckendorf. "Po założeniu gipsu na cztery do sześciu tygodni ręka ponownie będzie mogła znosić obciążenia - tak że Dariusz będzie mógł kontynuować karierę. Nie będzie miał kłopotów z boksowaniem" - dodał.

Operację przeprowadzi w jednym z hamburskich szpitali Bernd Dietmar Partecke - jeden z najlepszych chirurgów w Europie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024