Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzone noze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Uszkodzone noze...
Panowie! (pań nie podejżewam o takie zboczenia:) Co robicie ze swoimi uszkodzonymi(złamanymi wyszczerbionymi itp. ) zabaweczkami? Wiem że jeśli są dobrej marki (a o takie mi chodzi) to sie z nimi nieźle pieścicie :) Ale jęsli komus nieszczęśliwie przydażył sie wypadek... Co z nimi robicie w takiej sytuacji? Może ktoś zechciał by takiego odstąpić :D ? Może coś bym jeszcze z niego wykrzesał :) Pmóżcie młodemu! :)
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Hmmm no to jesli nikogo nie ma to ja cos skrobne 'z zycia wziete'. Jestem szczesliwym posiadaczem Cold Steel-a SRK. Kiedys daaaawno temu postanowilem 'pokazac sie' przed kumplami ;) i zaczelem rozbijac szyjki od butelek po winach (wiem wiem do tego sa kamienie a nie noze ale trudno-stalo sie) ale myslelem: 'skoro carbon V jest taka super-extra to da sobie bez problemu rade'. po 4 butelce :twisted: dopiero spoglanelem na nozyk i co widze: ma kilka glebokich odpryskow stali na grzbiecie i ulamane z 1,5mmm czubka :shocked!: . Dobrze, ze cos mnie tknelo wczesniej i rozbijalem grzbietem, a nie ostrzem bo byloby znacznie drastyczniej. Z czubkiem sobie poradzilem (jakas godzinka z pilniczkiem diamentowym i wyglada calkiem calkiem) ale na odpryski na grzbiecie nie mam zadnego pomyslu, narazie tylko grubo je smaruje zeby nie chwycila rdza. Tylko nie drzyjcie sie na debila teraz juz strasznie dbam o noze, a i tak na wakacje zrobie jakis super-test SRK z fotami itp i zamieszcze tutaj ;) POzdr
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Zajeb.. Fajny pomysł! Gdześ widziałem stronke ze zdemolowanymi SOGami XrayVision i X42Recondo. Nie namawiam żeby jak tam niszczyć noże tylko dla testu i to zresztą niezbyt miarodajnego. Ale można by zamieszczać zdjęcia z różnych przygód wraz z ich opisem :D
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Na zlocie zobaczycie jak wyglada teraz ten skatowany SRK (3 tyg w lesie) :D i po 'zjedzeniu' przez niego jakis 6puszek ;D Pozdr
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Dołączona grafika

A tu macie caly artykul...
Tak apropo niszczenia nozy.

Marchew
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
'Tu' czyli gdzie?? :lol: Pozdr
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Damn... Ucieklo....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Za duzo rzeczy naraz:D

Marchew
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
O właśnie o tej stronce mówiłem!!!
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Co za debil tak skatował Stridera?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...

Co za debil tak skatował Stridera?


Poczytaj te artykuły... to bardzo głęboka analiza tematu i wynika z niej jasno, iż Strider, Busse itp. to coś więcej niż po prostu "nóż". Ale oczywiście, KAŻDY nóż można zakatować np. waląc nim bez opamiętania w blok hartowanej stali lub łamiąc w imadle założywszy na rękojeść metrową rurę aby zwiększyć dźwignię...
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
A moze bylby ktos tak uczynny i przepuscilby ten text przez jakiegos translatorka, bo temat bardzo mnie ciaekawi. Z gory dzieki. Pozdr
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...

Co za debil tak skatował Stridera?


Poczytaj te artykuły... to bardzo głęboka analiza tematu i wynika z niej jasno, iż Strider, Busse itp. to coś więcej niż po prostu "nóż". Ale oczywiście, KAŻDY nóż można zakatować np. waląc nim bez opamiętania w blok hartowanej stali lub łamiąc w imadle założywszy na rękojeść metrową rurę aby zwiększyć dźwignię...


Piter masz w 100 % racje tylko dodam ze stridery raczej przechodza testy rozpruwania szafek i walenia w imadlo ale niewytrzymaja testu na wygiecie o 90 stopni zato noze testowe ABS (American Bladesmith Society) na "stopien" JOURNEYMAN musza przejsc ten test bez pekniecia wiekszego niz 2/3 szerokosci ostrza ale skolei nieprzeszly by pruby z imadlem.
Kazdy noz jest zaprojektowany dla okreslonych celow i nieprzejdzie kazdego testu.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
I o to mi chodzi, to nóż nie młot, czy mesel.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...
Wiem, że będą padać b.głębokie uzasadnienia tych testów, ale prawda jest taka, że przy tej twardości stali wynik był przewidywalny( dla mnie i tak strider pokazał klasę).
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone noze...

Wiem, że będą padać b.głębokie uzasadnienia tych testów, ale prawda jest taka, że przy tej twardości stali wynik był przewidywalny( dla mnie i tak strider pokazał klasę).


Na szczęście Strider czy Busse są hartowane dyferencjalnie... bez tego wynik byłby taki jak w SOG'u X42. Jest tam gdzieś porównanie. A w zasadzie test pokazujący brak jakiegokolwiek sensu takiego porównania :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024