Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycja więzienna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pozycja więzienna
Co sądzicie o walce w pozycji więziennej ? Jakie są waszym zdaniem jej zalety i wady ?
Ja osobiście coraz bardziej się do niej przekonuję. Wkurza mnie jednak dość krótki zasięg cięć. Próba przejścia w trakcie wykonywania wysokiego cięcia do pozycji szermierczej najczęściej kończy się zarobieniem cięcia po gardle, skroni lub „hiszpańskiego pocałunku”. Według mnie to jest dość poważna wada tej pozycji (tzn. na pewno robię coś żle, ach ten brak techniki)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
...ostro...ale ja osobiscie wole pozycje 69 (plynne skrocenie dystansu) :lol: .......
spuud
pozdrawia....
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna

Co sądzicie o walce w pozycji więziennej ? Jakie są waszym zdaniem jej zalety i wady ?
Ja osobiście coraz bardziej się do niej przekonuję. Wkurza mnie jednak dość krótki zasięg cięć. Próba przejścia w trakcie wykonywania wysokiego cięcia do pozycji szermierczej najczęściej kończy się zarobieniem cięcia po gardle, skroni lub „hiszpańskiego pocałunku”. Według mnie to jest dość poważna wada tej pozycji (tzn. na pewno robię coś żle, ach ten brak techniki)


Czekaj, znaczy przy wieziennej probujesz ciec ? 8O Ale po co, skoro jak slusznie zauwazyles masz krotszy zasieg ? I po co w tym momencie pozycje zmieniasz ? Nic nie rozumiem ...
Wojtek
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
Ja wlaczę tylko w więziennej, najbardziej mi leży. Ale nie wiem dlaczego, bo nigdy na poważnie tego nie trenowałem :) . Więzienna mi leży, bo podczas walki z lamerem łatwo kontrolować jego ruchy wolną ręką.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
Lord, no to powalcz sobie na "atrapy" Ty w wieziennej a przeciwnik w normalnej.
K_P
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
No walczyłem właśnie. I mi to pasuje, może dlatego, że nie walczyłem z żadnym profi...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
To nie kwestia profi, czy nie profi. Tylko tego, ze tylna reka masz dosyc ograniczony asortyment technik i zdecydowanie dluzsza droge do pokonania. A poza tym przeciwnik w normalnej pozycji ma wiecej latwych celow, zanim sam stanie celem.
Zatem wieziena tak, ale..
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
"Próba przejścia w trakcie wykonywania wysokiego cięcia do pozycji szermierczej najczęściej kończy się zarobieniem cięcia po gardle, skroni lub hiszpańskiego pocałunku - napsales Edwin. Jak slysze takie zwroty, to czuje sie zawsze skonfudowany - bo albo ja jestem taki kretyn-nieudacznik, ze sam nigy nikogo nie trafilem tak precyzyjnie w gardlo (sam tez nie dostalem, trzymam brode nisko, patrz boks). Albo ludzie sa tacy genialni i precyzyjni, a mnie biedakowi zostalo tylko ciac, czy pchnac w cokolwiek i szybko s...
K_P
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna

To nie kwestia profi, czy nie profi. Tylko tego, ze tylna reka masz dosyc ograniczony asortyment technik i zdecydowanie dluzsza droge do pokonania.


Ja podczas sparringu zwykle nie atakuję, tylko poluję na możliwośc kontry. I wtedy więzienna mi podchodzi.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna

"Próba przejścia w trakcie wykonywania wysokiego cięcia do pozycji szermierczej najczęściej kończy się zarobieniem cięcia po gardle, skroni lub hiszpańskiego pocałunku - napsales Edwin. Jak slysze takie zwroty, to czuje sie zawsze skonfudowany - bo albo ja jestem taki kretyn-nieudacznik, ze sam nigy nikogo nie trafilem tak precyzyjnie w gardlo (sam tez nie dostalem, trzymam brode nisko, patrz boks). Albo ludzie sa tacy genialni i precyzyjni, a mnie biedakowi zostalo tylko ciac, czy pchnac w cokolwiek i szybko s...
K_P

Mam wrażenie, że to w dużej mierze kwestia techniki. Uderzenie w gardło nożem nawet przy opuszczonej głowie jest możliwe, ponieważ nie jesteś w stanie opuszczoną głowa zasłonić całego gardła. Jeżeli z kolei opuścisz głowę, bardzo nisko jak niektórzy bokserzy to nienaturaknie napinasz barki i kark, a wieć nie wtrzymasz za długo w tej pozycji.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna

To nie kwestia profi, czy nie profi. Tylko tego, ze tylna reka masz dosyc ograniczony asortyment technik i zdecydowanie dluzsza droge do pokonania.


Ja podczas sparringu zwykle nie atakuję, tylko poluję na możliwośc kontry. I wtedy więzienna mi podchodzi.


Dokładnie tak. Również walczę z kontry i wtedy więzienna wychodzi.

Jest również możliwość wykonania cięcia we więziennej (najłatwiej po twarzy lub gardle) po zbiciu ataku przeciwnika – jeżeli nie będziemy wykonywać zmiany pozycji to raczej wychodzi. Raczej, bo mam na razie za małą wprawę.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna

eżeli z kolei opuścisz głowę, bardzo nisko jak niektórzy bokserzy to nienaturaknie napinasz barki i kark, a wieć nie wtrzymasz za długo w tej pozycji.

dokładnie! a że walki na noże mogą się ciągnąć godzinami to zdecydowanie nie poleca sie pochylania głowy ;)
-------------
a tak z innej beczki... widze że sie troche znacie :) to zapytam bo sam niewiele wiem na temat szermierki... zapewne wszyscy uznajecie zasadę atakowania przede wszystkim (dajmy na to 90%)uzbrojonej ręki przeciwnika jako najsensowniejszego i najbliższego zresztą celu na jego ciele... w takim razie czy podczas takiego pojedynku rola pchnięć nie ma marginalnego znaczenia? zastanawiam sie tak troszkę, i dochodzę do wniosku że mały i mobliny cel ( taki jakim jest ręka) zdecydowanie łątwiej razić jest cięciem jako bardziej zamaszystą techniką niż pchnięcie...
w takim razie jakie zastosowanie mają mieć pchnięcia...
gdybym miał atakować kogoś nieuzbrojonego lub też zachodzić od tyłu ( :twisted: ), a chodziłoby o szybkąeliminację z pewnościąnależałoby zastosowaćpchnięcie... ale w "honorowym" pojedynku? jakie sądokładnie sytuacje w których pchnięcia sąużyteczne w walce one on one dwóch profesjonalistów. i nie mówię o sparingu tylko o prawdziwej walce ostrymi narzędziami gdzie chodzi o ubicie tego drugiego...?
może używa sie przy skomplikowanych kontratakach, gdzie najpier następuje cięcie obezwładniające rękę uzbrojoną po czym kontrola swojąnieuzbrojoną reką ręki z nożem przeciwnika (już przyciętej) i wtedy dokońćzenie pchnięciem już we właściwe, witalne punkty na ciele ( coś jak na kasecie vounaka powiedzmy...)? jak to jest?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
Narcyz nie ludz sie, to tylko "teoretyzowanie" dyletantow. Zostales zaliczony do tego grona. Pomysl Narcyz widziales jak sie ustawiaja szermierze? I przemysl to w kontekscie kilku ostatnich wypowiedzi.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
Edwin to byla cierpka ironia. Nie sadze zebys kiedykolwiek w ten sposob kogolowiek trafil, chyba, ze np. jest to czlowiek:
a. o kulach
b. ma zaawansowany reaumatyzm
c. jedna, albo dwie nogi w gipsie.
K_P
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja więzienna
to inne pytanie...

czy któryś z was (tych co sparują) , trenowałkiedyś z kimś leworęcznym? jak to wogóle wyglądało? bo kiedy próbowaliśmy sobie troche z kumplem ( ćwiczy kalaki, zdaje sie ), to wyglądało to całkiem pokracznie, te cięcia i uniki były jakieś takie upośledzone :) trzeba by chyba osobny system wypracować, bo ciężko sie wogóle do czegoś zabrać podczas takiej walki... ale w sumie to jest to całkiem ciekawe...
łatwo to sobe wyobrazić patrząc na walki bokserskie w których jeden jest leworęczny albo zmienia gardę... wtedy walka jest zupłęnie kretyńska... tzn wykonywać trzeba takie "krzywe" uniki na których na ogół sie nie ćwiczy i wychodzi to średnio. cała taktytak sie zmienia... zresztą to pewna przewaga dla leworęcznego który jest przyzwyczajony...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024