Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podciaganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Podciaganie
Wiadomo, ze podciagnie najlepiej cwiczyc na drazku, ale w sumie nie zawsze sie da. Znacie jakies inne cwiczenia odpowiedzialne za hmm 'ruch podciagajacy' :D . Najlepsze bylyby jakies domowe, bo na silowni to nie trudno cos wymyslic.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Można się podciągać np. na klamce. Pod warunkiem że jest mocna :wink:
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Kladziesz sie na brzuchu na podlodze, wyciagasz rece do przodu i tak jakby trzymajac sie podlogi "podciagasz" cale cialo do rak. Tylko dobrze zawiaz gacie, bo obtarcia klejnotow sa bolesne :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
mozna sie podciagac na framudze drzwi na ten przyklad ale wymaga to silnych palcow...jak mieszkasz w bloku to tam sa atkie spoko wystajace framugi, nic tylko sie podciagac. A framuge to chyba kazdy ma 8O
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Taki prost drążek na framuge kosztuje jakieś 30 zł - to chyba niewielki wydatek zamiast kombinować coś zamiast :wink:
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
No framuge kazdy ma. Ale niektore moga sie oberwac :) jak ktos jest ciezki albo framuga tandetna... 8)
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Mozna tez robic pompki stojąc na rekach.
A co do drązka to chyba obciażalnośc to do 110kg ale moge sie mylic bo mi gdzies instrukcja obsługi znikła :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Ehh drazek to ja mam :D Pytalem o inne cwiczenia :P
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Świetnie działa wielokrotne, szybkie podciąganie spodni. Wyrabia najszerszy grzbietu i na ekstremalne numerki przydaje się jak znalazł. :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
To jak masz drazek to nie pojmuje na cholere szukasz czego innego? :> Ruch podciagania to ruch podciagania, podobny wykonasz moim zdaniem jedynie sciagajac drazek na wyciagu a tak to nic za bardzo tak nie dziala.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Mi się wydaje że problem tkwi w tym że jak się podciaga to wadzi głową - ja dlatego nie moge trenować podciągania w domu :( tylko w szkole czasami...
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
zdenerwowała mie jedna wypowiedź. jak można ćwiczyć ruch podciągany, robiąc pompki na rękach. za ten pierwszy odpowiada biceps a za dróbi triceps. specem nie jestem ale to chyba coś innego...
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie

Świetnie działa wielokrotne, szybkie podciąganie spodni. Wyrabia najszerszy grzbietu i na ekstremalne numerki przydaje się jak znalazł. :)


Eee.. tego.. Sloniak: ja nie chce sie klocic z Toba z moja nikczemna znajomoscia anatomii, ale chyba raczej gorna czesc plecow, "kaptur" oraz ew. miesnie naramienne.. ? Gdzie tam "motyl" pracuje przy podciaganiu gatek.. ? 8O :wink: :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
Najszerszy grzbietu (latissimus dorsi) nazywaany bywa i to od wieków, zwyczajowo oczywiście< "dupodrapaczem". Ułatwia to zapamiętanie jego funkcji. A jest nią, przede wszystkim, zgięcie ramienia do tyłu czyli cofanie. Jest to podstawowy ruch przy podciąganiu spodni trzymanych w pobliżu szwów bocznych. Zwłaszcza przy nogach ugiętych w biodrach, czyli np. przy wstawaniu z tymi spodniami z łóżka. Uwierz, najszersze mi się od tego wyrobiły :) . Oczywiście jak większość ruchów naturalnych (a nie sztucznie wypracowanych na potrzeby kulturystów) tak i ten angażuje kilka mięśni jednocześnie. W tym akurat naramienny stosunkowo mało (chyba że są to spodnie na szelkach).
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie

zdenerwowała mie jedna wypowiedź. jak można ćwiczyć ruch podciągany, robiąc pompki na rękach.



Chciałbym serdecznie przeprosić kolege za nieumyślne zdenerowowanie :oops:

a co do tego który mięsień pracuje przy podciąganiu to chyba zależy o drodzaju chwytu. No ale ja specem również nie jestem :) , pomimo że troche życia na drążku spędziłem :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie
szczerze mówiąc ja też ostatnio zyje na drążku i masz racje. co innego ćwiczy przy innym złapaniu drążka(ciekawie to zabrzmiało :-) ) ale gdzieś mi sie obiło o uszy, że biceps to nie jest tylko jeden mięsień, tylko dwa albo trzy (już nie pamiętam). ale jak powiedziałem wcześnie specem nie jestem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024