Skocz do zawartości


Zdjęcie

bokken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
Dla mnie prace bokkenem można podzielić na dwie odzielne części:
1. to same suburi - dla mnie jest to doskonała metoda zamanowania nad własnym ciałem i umiejętnego kontrolowania rozluźnienia. Co przez to rozumiem - otórz gdy tne bokkenem wpadam w pewien stan , w którym nie ma dla mnie znaczenia ilość i czas, a nieraz nawet szybkość cięć. Jest podniesienie, cięcie z kiai.
2. to już ćwiczenie z bokkenem. Cóż tutaj poza samą frajdą - bo bardzo lubie broń :) najważniejszy jest przekaz emocjonalny w czasie pracy oraz jej szczerość. W mieczu nie można jak w aikido oszukiwać - tutaj widać i wiadomo, kiedy ktoś zrobił coś źle. Poza tym tworzy się pewien rodzaj napięcia pomiędzy ćwiczącymi - bo tak naprawdę każdy atak, który dojdzie celu, a osoba broniąca nie zrobi odpowiedniego ruchu może zrobić krzywde - czy to rozbić głowe, czy połamać palce. Tutaj w trosce o własne bezpieczeństwo musimy się skoncentrować i zmusić do postawienia sprawy na tzw. końcu noża.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
fakt to mi sie tez podoba.. nie da sie tu oszukiwac
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
Wallace, w aikido tez sie nie da oszukiwac. Od razu widac jak ktos jest obludny. :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
a po czym to widać :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
Po czym to widac? Po tym jak sie zachowuje. Po latach wyrabiasz sobie takie cos, ze spojrzysz na goscia, on nic nie musi mowic i juz widzisz jego dusze jak na dloni.
Ostatnio zaczal u nas cwiczyc jeden gosciu z Maroka. Bialy pas, ikkyo nie umie porzadnie zalozyc, a w glowie - no Miszcz, niemalze O sensei.... Zmanierowany kompletnie.
Jak go zaczalem ciut ciezej atakowac no to mu sie wszystko posypalo.....oooooo zdziwil sie....technika nie wychodzi..... :roll: Ale jak to kazdy miszcz, wytlumaczyl sobie pewnie ze to moja wina....A jak juz zobaczyl ze w kokyu ho przeszlismy z jednym gosciem do walki w parterze to zbaranial i wykrzyknal na cale dojo A Co Wy Wyrabiacie!!!! Bijecie Sie Czy Coooooo??? Przeciez To NIe Jest Aikido!!!!!!!
Cos ostatnio przestalem go widywac na treningach dla zaawansowanych :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
marcion to swego rodzaju chyba dar. albo umiejetnosc otrzymywana z czasem. Ja na ulicy potrafie w tumie okreslic dobr czy zlo Czasem mi to przeszkadza. Z jedenej strony pomaga ale i przeszkadza..
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

a po czym to widać :?

Po tym , że tylko mówi że działa technika a technika nie działa . Po tym , że każe ktoś Tobie wierzyć w coś czego nie potrafi udowodnić . Po tym że pisze fajne książki i kręci fajne filmy jak się bronić a sam dostaje w łeb .
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

Po tym że pisze fajne książki i kręci fajne filmy jak się bronić a sam dostaje w łeb .


Kogo masz na myśli?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
daj spokoj.. znow sie zacznie bajka o rowerze.. soma jest jak zepsuty gramofon
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
nie aiki - on jest jak zepsuta plyta... igla mocno go zorala... i teraz piszczy...

kiedys moze zrozumie...
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

nie aiki - on jest jak zepsuta plyta... igla mocno go zorala... i teraz piszczy...

kiedys moze zrozumie...


Jeśli to miało być do mnie to nie rozumiem dlaczego. Czyzbys Smail miał coś do mnie?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
mieszkam w Szczecinie od urodzenia i może teraz o tej nurtującej was sprawie - JW dostał łomot na ulicy Arkońskiej ( Szczecin Niebuszewo ), stracił kilka zębów i rower, po czym poszedł na policję ( panowie z AT do dziś się z tego podsmiewują jak popiją ), tak się również składa ze znam brata jednego z tych co mu wlali- tam sie wszyscy znają, więc cała dzielnica wiedziała że JW oberwał. Piszecie że soma kłamie ( to wynika z kontekstu rozmowy), a ja tymczasem dowiedziałem się że aikido wymyślił niejaki Kobayashi a Sawegnago Seagal, JW oraz paru innych było jego uczniami - ciekawe samo w sobie. Jeżeli ktoś tak gada to trudno wymagać od niego prawdomówności, no i człowiek jak posłucha takich bzdur to ma pojecie o wiarygodności rozmówcy. Moi kumple ( chyba z 10 !!!! ) odeszli z aikido własnie z tego powodu że JW żałował na ZUS dla tych co prowadzili treningi i robił obciny na kasie, dlatego mówili mu cześć, parę osób ćwiczy bjj, reszta różnie. Wkurzało ich gadulstwo, chrzanienie o samoobronie i skuteczności itp.... Tutaj w Szczecinie wiele osób zna sprawę i nie jest to jakąś tajemnicą, tyle ze uczniowie Jw wolą o tym nie gadać bo wtedy z egzaminów na kolejne paski nici. Lepiej nie wywlekac paru innych rzeczy na wierzcz bo to wstyd dla środowiska budo.


Po czym to widac? Po tym jak sie zachowuje. Po latach wyrabiasz sobie takie cos, ze spojrzysz na goscia, on nic nie musi mowic i juz widzisz jego dusze jak na dloni.
Ostatnio zaczal u nas cwiczyc jeden gosciu z Maroka. Bialy pas, ikkyo nie umie porzadnie zalozyc, a w glowie - no Miszcz, niemalze O sensei.... Zmanierowany kompletnie.



też tak uwarzam, puierwsze wrażenie jakie któs robi na Tobie jest bardzo ważne, potem zawsze możesz pogląd o gosciu zweryfikować.

marcion to swego rodzaju chyba dar. albo umiejetnosc otrzymywana z czasem. Ja na ulicy potrafie w tumie okreslic dobr czy zlo Czasem mi to przeszkadza. Z jedenej strony pomaga ale i przeszkadza..


o jakie dobro czy zło ci chodzi Aiki ? ja też nieraz widzę że ktoś jest taki a taki ale nie oceniam po wyglądzie ( ocenianie ofiary napadu - ocenianie racjonalne czy dam mu rade itp), ale staram się spojrzec na typa pod kątem emocjonalnym ( co w tej chwili czuje itp)


Dla mnie prace bokkenem można podzielić na dwie odzielne części:
1. to same suburi - dla mnie jest to doskonała metoda zamanowania nad własnym ciałem i umiejętnego kontrolowania rozluźnienia. Co przez to rozumiem - otórz gdy tne bokkenem wpadam w pewien stan , w którym nie ma dla mnie znaczenia ilość i czas, a nieraz nawet szybkość cięć. Jest podniesienie, cięcie z kiai.
2. to już ćwiczenie z bokkenem. Cóż tutaj poza samą frajdą - bo bardzo lubie broń najważniejszy jest przekaz emocjonalny w czasie pracy oraz jej szczerość. W mieczu nie można jak w aikido oszukiwać - tutaj widać i wiadomo, kiedy ktoś zrobił coś źle. Poza tym tworzy się pewien rodzaj napięcia pomiędzy ćwiczącymi - bo tak naprawdę każdy atak, który dojdzie celu, a osoba broniąca nie zrobi odpowiedniego ruchu może zrobić krzywde - czy to rozbić głowe, czy połamać palce. Tutaj w trosce o własne bezpieczeństwo musimy się skoncentrować i zmusić do postawienia sprawy na tzw. końcu noża.



masz wdużej mierze rację ale ja ćwicze bokkenem tylko z partnerem, suburi robię już iaito, żeby nie machać drewnem ale już jakąś namiastką broni - bokkenem cwiczy się na początku drogi ale jak nasz nauczyciel każe robic kata bokkenem to nie ma gadania, robimy je bokkenem i czasami zauważa się podczas takiego treningu coś nowego.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
z tą historią to jest tak - słyszałem ją już kilka razy, dlatego że znam jednego z tych którzy spuszczali łomot temu komus, i dlatego że mieszkałem wówczas w tej mało ciekawej okolicy, tam się wszyscy znają, nawet na policji w szczecinie wiedzą o co chodzi i czasami panowie z AT podśmiewują się z tego typa. Dlatego przestancie pisać że to nie miało miejsca bo miało i tyle - problem tkwi gdzie indziej, osoba poszkodowana nic nie zrozumiała z tego życiowego przekazu jakim było to zajście i dalej robi swoje, chwała bogu jej za to ale jak ide ne trening i mam słuchać że aikido wymyślił niejaki Kobayashi, a Seagal, w/w osoba ai paru innych to byli jego uczniowie, to dochodze do wniosku że ta osoba za dużo w życiu kłamie, pewnie mi powiecie ze to co teraz mówię to blef itp. To ja Was zapytam dlaczego z aikido ludzie w szczecinie rezygnują, szczególnie ci którzy cwiczą już czas dłuższy
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

nie aiki - on jest jak zepsuta plyta... igla mocno go zorala... i teraz piszczy...

kiedys moze zrozumie...


Jeśli to miało być do mnie to nie rozumiem dlaczego. Czyzbys Smail miał coś do mnie?


Nie przyjacielu to nie do ciebie, aiki tez nie pisal do ciebie - badz spokojy i spij blogim snem :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

To ja Was zapytam dlaczego z aikido ludzie w szczecinie rezygnują, szczególnie ci którzy cwiczą już czas dłuższy


Nie bede sie ustsunkowwal do reszty, ale na to pytanie Ci powiem - nie tylko w szczecinie odchodza, a zwlaszcza ci co juz cwicza dluzszy czas...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

Nie bede sie ustsunkowwal do reszty, ale na to pytanie Ci powiem - nie tylko w szczecinie odchodza, a zwlaszcza ci co juz cwicza dluzszy czas...


ale w szczecini naprawde wykruszyła się wielka ekipa, dzisiaj z tej grupy zostały jakies niedobitki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
A wiesz jaka ekipa wykruszyla sie w Opolu (u mojego 1 nauczyciela)....
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

o jakie dobro czy zło ci chodzi Aiki ?

nie chcialem tego piac ale jak sie powiedzialo A.. no coz..
kilka dni temu wedrowalem soebie po starowce.. ulica Piwna.. dreptam na Koniec Świata, dookola ludzi.. jak to w sloneczny dzien na Starowce.. Za sobla slycze jakies belkotliwe glowy okolicznych zuli.. nagle poczulem cos co nazywam obecnoscia zla.. nie bylo to poczucie zagrozenia ale poczucie tego ,ze jest cos zlego w okolicy .Co dziwniejsze dla mnie poczulem sie jak po dobrej rozgrzewce na treniengu.. nie wiem czemu ale juz sie do tego przyzwyczailem. Oderwalem wiec wzrok od trotuaru i sprobowalem znalezc źrodlo tego uczucia. I nagle wszystko minelo.. Az mnie to wrylo w ziemie.. Pierwszy raz w życiu taka reakcja.. i nagle zopbaczylem mijajacy mnie radiowoz.. Po prostu widok policji spacyfikowal idacych za mna żuli..
Moze ktos sie bedzie smial.. ale tak mam.. czasem to pomaga czasem przeszkadza.. nie wiem z czego to wynika.. tak jest.. i musze z tym zyc.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken
Z tego co wiem, to owszem w Szczecinie ekipa się wykruszyła, ale część tej ekipy nadal ćwiczyz tylko, ze nie u J.W.
Tu chyba Garry może coś powiedzieć........

S.
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken

Nie przyjacielu to nie do ciebie, aiki tez nie pisal do ciebie - badz spokojy i spij blogim snem :)


A to przepraszam za moją podejrzliwosc :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024