Skocz do zawartości


Zdjęcie

1 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan
No ale z drugiej strony dzieciaki nie moga robic pewnych rzeczy ze wzgledu na ich mlody wiek np niektore dzwignie. No i wtedy trzeba jakos inaczej ich egzaminowac.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan

A czy je sie denerwuje? to mnie niezmiernie smieszy, i tyle. Swiadomy? wymagasz swiadomosci od kogos kto ma 15 lat?


pisalem o swiadomosci doroslych aikidokow, a takowa POWINNA byc

Nadawanie dzieciakom takich stopni
(ciach)


te wszystkie argumenty mozesz spokojnie odniesc do 1/2 aikidockiego yudansha, bez wiekszych problemow, dzieci - shodanow jest promil wsrod wszystkich, nie sa zadnym problemem - ten pasek ich po prostu wyroznia sposrod calej masy dzieci, tacy zazwyczaj sa naprawde duuuzo lepsi.

To co piszesz dalej to jest problem naszego srodowiska -> dawanie stopni za nic. Sam piszesz nie ma sparingow, to skad mam wiedziec ze jakis 16letni dan nie wpieprzy ci jak bedziesz stal pod budka z piwem? Nie mieszajmy poprosze. Znamy zasady, to po co macic wode tymi sparami. Pare takich textow wiecej i zleca sie tu inni jak sepy i beda nam wirtualnie udowadniac wiadomo co.

Prawdopodobnie myslisz Szczepan o jakims 12 latku z hakama... Takich raczej nie ma, wyrozniani sa ci starsi. W aikido czarny pasek juz dawno przestal oznaczac 'mistrza', taraz mowi tylko o ilosci zdanych egzaminow, nawet nie mowi o ilosci lat na macie...
Jak sie sam nie kontrolujesz to wychodza potem takie dany, ze jak im zakladasz kontrole to krzycza "chcesz mnie uszkodzic!!!???". To jest ta swiadomosc o ktorej pisalem.
A za dany dzieci odpowiadaja w pelni ich instruktorzy, przynajmniej powinni.

jak sa nedzne dany dorosle to moga byc 'nieswiadome' dany dzieciece, ja jednych i drugich szerokim lukiem na seminariach omijam...
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan

No ale z drugiej strony dzieciaki nie moga robic pewnych rzeczy ze wzgledu na ich mlody wiek np niektore dzwignie. No i wtedy trzeba jakos inaczej ich egzaminowac.


Jesli tori nie jest w stanie sprostac egzaminowi na Shodan to nie jest gotowy na ten stopień...

Zgadzam się z Łukaszem że dzieciaki Yudansha są ponad normę i przeciętność.
To że widzimy gołym okiem ze jedni sa lepsi a inni gorsi to tylko nasza wina..
Amen.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan
A może dziecko shihan :) :) :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan

Pytam sie bo w Polsce z tego co widzialem duzo jest dzieci z 2, 1 kyu.
Jestem ciekaw czy beda mogly predko otrzymac 1 dan czy beda musialy poczekac do 18.



Człowieku czy ty masz jakiś kompleks niedorosłego w kwesti tych dziecięcych stopni.
Czy nie zauważasz podstawowych różnic między, choćby samym treningiem u dzieciaków a u dorosłych.???
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan
Proponuje zamiast hakamy, czarnego pampersa u wtajemniczonych dzieci, tak, zeby nie bylo juz zadnych spiec... :wink:
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024