Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Chun we wczesnym UFC (video)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

Mnie zastanawia coś innego - w walce dwóch czołowych (?) reprezentatów stylu STOJĄCEGO, a walka odbyła się bodaj w 1986, lata świetlne przed UFC, etc., goście po kilku sekundach wylądowali w parterze! Parteru raczej nie znajdzie się w żadnej z form Wing Chun. Dopiero po UFC Boztepe i LT wymyślili coś takiego jak antygrappling. Ciekawe....


Cześć!

Nie jestem pewien czy chwytam idee... Chodzi Tobie o to ,że mimo bezpośredniego zdarzenia w 86 roku dopiero po UFC coś im zaświtało?
Czy , to że powinni wojowac w stójce?

Spróbuję odpowiedzieć...
Jest faktem , że to zadymka zakończyła sie w parterze czyli w takiej sferze walki w której wing chun nie działa :cry: Podobno Boztepe miał coś wspólnego z zapasami , ale nie jestem pewien... Może dla tego ten parter tam wjechal nie wiem na pewno.Minęły faktycznie wieki od tago zajścia...

Co do antygraplingu wymyślonego przez LT i Boztepe nie miałem okazji go nigdy ogladać... Nie wiem co to jest.

Moim zdaniem w większości systemów jest juz "antygrapling". Uderzacze muszą po prosu popracować nad graplerskimi sposobami ataku, nastawić na nie (jak Gracie na uderzaczy) i ćwiczyć! Czasem sie uda a czasem nie pewnie ale tak zdaje sie wiekszośćludzi juz robi. Ty sam ćwiczysz MMA, a to najlepszy dowód na to co się staje powszechne. Narażając się na drwinę powiem ,że chyba pierwszym słynnym kamyczkiem tej lawiny ewolucyjnej był Bruce Lee (mam nadzieję , że o nim słyszałeś). Można popatrzeć co robią Dżitkundowcy i widać gołym okiem , że jest tam wszystkiego az do przesady.. parter również i to z różnych źródeł (BJJ, Shootwrestling)

Co do wing chun jest to po prostu jedna z odmian sztuk uderzających. Można do niego dodawać różne inne koncepcje ponieważ system był pomyślany jako prosty. Jest więc tam miejsce na różne "pomysły"...
To wszystko nie jest złe do momentu jak ktos zacznie twierdzić np. po powrocie z kilkumiesięcznej,czy kilkuletniej nauki bjj gdzieś tam..."w wingchunie to parter już w shaolinie był!" :lol: :? :oops:
Po co ludziom głupoty opowiadać! Tak jakby nagle bokserzy mieli odkryć, że powrót ręki po ciosie to obrona przed dżwigniom w parterze jest i że w boksie to parter juz dawno był!!!! :P

Jeśli człowiek wie DLA CZEGO coś ćwiczy, czyli zna słabe i mocne strony swojego systemu to nie musi się tak miotać w bajerach....

Od czasu UFC parter w przeróżnych odmianach wylazł na wierzch, udowodnił że jest potrzebny i niech każdy z nim robi co chce.
Chcesz to tylko go ćwiczysz , możesz go zmiksować i możesz tylko próbować ukierunkować swój trening rownież na obrone przed nim. "Wolnoć Tomku w swoim..." Takie jest moje skromne zdanie...

Niezmiennie mocno kochający Wing Chun obalonego Cheunga
DarSit :wink:
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
powiem szczerze ze gosc dostal wpier....l ale mimo wszystko podobami sie wing chun
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
...no ale chociarz ambitny był... :roll: Żałosne.
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
czy po obejrzeniu tej walki nadal wam sie chce cwiczyc WC??
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

czy po obejrzeniu tej walki nadal wam sie chce cwiczyc WC??

heh po tym co piszesz wnosze ze cierpisz na schizofrenie paranoidalna i wszedzie oraz wszystkich bierzez za potencjalnie niebezpiecnzych a takze zachowujesz takie srodki ostroznosci by natychmiast i skutecznie odpwiedziec na KAZDY atak.
Sam walki nie widzialem a Cheung podczas seminaruim jakos nie mial ochoty sie na tentemat wypowiadac jednakze ......
Ze zrodel do ktorych dotarlem wygladalo to mniej wiecej tak
Normalne seminarium wszystko bez jakiej kolwiek dziwnej sytuacji (chyba nuie trzeba nikomu mowic ze na sem nie przychodzi nikt kogo nie interesuje to co beedzie tam omawiane - no chyba ze jest drugim terrorysta Boztepe heheh) No wiec wszystko szlo tak jak na kazdym sem az do momentu kiedyto Cheung przechodzil kolo Boztepe ktory to niespodziewanie (ponoc nawet od tylu) zaatakowal Cheunga przewrocil go ..... a reszte juz kamera zalapala i chybazainteresowani widzieli. Nie bronie tu Cheunga ale chcialbym zobaczyc ciebie w podobnej sytuacji - ach tak ta mania maniakalno depresyjna :) of course nie dopuscilbys do podobnej sytuacji. Swja droga Cheung mial na sem inne zadanie nich chodzic wsrod cwiczacych i wypatrywac ewentualnego napastnika zupelnie jak VIP - od tego jest ochrona a skoro taki kozak byl z Boztepe czemuz nie wyzwal Cheunga na oficjalny pojedynek lub dal jakiej kolwiek szansy na przygotowanie sie ?? t a zaatakowal niespodziewanie iod tyłu czy z boku ??
jak dl amnie EOT ale takie wypowiedzi mnie po prostu ciekawia - a jesli wolno wiedziec co ty cwiczysz i jak dlugo ??

John Doe
  • 0

budo_lal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
Do Chrisa,
Chyba nie przeczytałeś dokładnie mojego postu, historia tamtej walki mnie nie obchodzi, ciekawe jest tylko to, że dwaj przodujący Wingchunowcy skończyli po paru sekundach w parterze. I nieważne jest, że jeden ćwiczył kiedyś zapasy, drugi skoro jest mistrzem nie powinien dać się sprowadzić do parteru. A skoro się dał sprowadzić a pierwszy nawet nie próbował walki w stójce to coś ze stylem przez nich uprawianym jest nie tak.


Narażając się na drwinę powiem ,że chyba pierwszym słynnym kamyczkiem tej lawiny ewolucyjnej był Bruce Lee (mam nadzieję , że o nim słyszałeś).


To ten mały chiński sprzedawczyk, który zdradził za $$$$$ najsekretniejsze tajemnice chińskich miszczów?
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

Do Chrisa,
Chyba nie przeczytałeś dokładnie mojego postu, historia tamtej walki mnie nie obchodzi, ciekawe jest tylko to, że dwaj przodujący Wingchunowcy skończyli po paru sekundach w parterze.


A co Cie w ogole obchodzi Wing Chun, skoro trenujesz cos innego?

I co w tym takiego ciekawego, ze skonczyli w parterze?
Skonczyli w partrze, bo Boztepe trenowal kiedys zapasy i czul sie w tym dobrze.

Ja na ten przyklad - pizgnalbym Cheungowi i tez byloby po walce i nie byloby gadki o "konczeniu w parterze". A potem paru neofitow wrzeszczaloby pewnie wszem i wobec, ze "kickboxing jest lepszy od Wing Chun".

Tylko ze ja jestem czlekiem kulturalnym i jesli jade na jakies seminarium (nie Wing Chun, bo mnie to nie interesuje) to po to, zeby sie uczyc, a nie robic zadymy. Nie podoba mi sie - wychodze.

Bralem udzial juz w paru seminariach w zyciu. - Zajebac prowadzacego, mozna zawsze (na szczescie wiekszosc ludzi jest jednak normalna i tego nie robi.)

Gdyby wszyscy byli tacy pojebani jak Boztepe, to nie byloby juz seminariow, bo "docenci" musieliby jezdzic z bodyguardami.

Ciao
Chris
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

Tylko ze ja jestem czlekiem kulturalnym i jesli jade na jakies seminarium (nie Wing Chun, bo mnie to nie interesuje) to po to, zeby sie uczyc, a nie robic zadymy.

heh ciekawe co na to Darek :) ale chyba nie masz awersji do wing chun po lap sao czy jut sao ?? Chyba ze zniechecilaes sie - pamietam jak cie rece bolaly hehehe
it's me :wink:
John Doe
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)


Tylko ze ja jestem czlekiem kulturalnym i jesli jade na jakies seminarium (nie Wing Chun, bo mnie to nie interesuje) to po to, zeby sie uczyc, a nie robic zadymy.

heh ciekawe co na to Darek :) ale chyba nie masz awersji do wing chun po lap sao czy jut sao ?? Chyba ze zniechecilaes sie - pamietam jak cie rece bolaly hehehe
it's me :wink:
John Doe


Ahhh Johnny... Du abgefucktes Stück Scheisse :wink:

W "drills" sie juz z Wingchunowcami nie wdaje, bo me rence bolom :wink:

A co Do Cheunga... mann - ten czlowiek mial wtedy (zadyma z kanakiem Boztepe) 46 lat i od dluzszego czasu tylko "wykladal" sam nie cwiczyl.

Ja w tym samym czasie mialem 26 lat, biegalem 7 razy w tygodniu i trenowalem 6 x w tyg boks/kickboxing... Spytaj sie Darka na kogo by wtedy postawil :P

Ciao
Chris
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

I nieważne jest, że jeden ćwiczył kiedyś zapasy, drugi skoro jest mistrzem nie powinien dać się sprowadzić do parteru. A skoro się dał sprowadzić a pierwszy nawet nie próbował walki w stójce to coś ze stylem przez nich uprawianym jest nie tak.


Lal myślałem , ze mam do czynienia z gościem rozsądnym... rozczarowales mnie nieco...z toba jest coś nie tak.
Co to za teksty "nie powinien dać sie sprowadzić"???
Przekonasz się w swoim radosnym życiu , ze jeszcze pare razy ludzie zrobia z toba to czego nie powinni... wspomnisz te slowa...
Cheung ma wiedzę a o nia wingchunistom chodzi nie o jego sukcesy w naperdzielaniu ludzi...Mistrz to gośc który zna odpowiedzi na nurtujące pytania. Ty możesz chodzic do swego mistrzunia, który bedie ci sprawial manto.. proszę bardzo! Niektorym to dobrze robi...

A co Do Cheunga... mann - ten czlowiek mial wtedy (zadyma z kanakiem Boztepe) 46 lat i od dluzszego czasu tylko "wykladal" sam nie cwiczyl.

Ja w tym samym czasie mialem 26 lat, biegalem 7 razy w tygodniu i trenowalem 6 x w tyg boks/kickboxing... Spytaj sie Darka na kogo by wtedy postawil


Cześć Chris!
czasem to mnie meczy gadanie z mlodzieżą co chce świat do gory dupą wywalić...a siebie nie rozumie o innych nie wspominając...
Drodzy koledzy czytający ten tekst... widzialem wiele ofiar Chrisa i razem zdarzalo nam się walczyć o sprawiedliwość na świecię :wink: :D
Teraz obaj na to sramy z wysokiej góry...
Mr Doe ja na Chrisa bym postawil ZAWSZE ostatnie dziesiec tysięcy...
a w latach osiemdziesiatych nawet ostatni grosik...
Kur... czy wy nie czytacie Gorinkan Forum... komu wy fikacie ludzie??!
Lepiej uklońcie sie i zamknijcie gęby...


Konćze dysputy , ktore uwlaczaja mojej inteligencji... :P

Jak będziecie mieli rzeczowe pytania to sluże pomocą na szczeniackie nie odpowiadam bo szkoda czasu.

DarSit
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
Hi Darek,

czasem to mnie meczy gadanie z mlodzieza co chce swiat do gory dupa wywalic...a siebie nie rozumie o innych nie wspominajac...


Ahhh... a ja juz Cie tak podziwialem za cierpliwosc :-P

Mr Doe ja na Chrisa bym postawil ZAWSZE ostatnie dziesiec tysiecy...
a w latach osiemdziesiatych nawet ostatni grosik...


Logo ;-) Zreszta - John Doe tez, nie? (Jesli mu przeciag resztek mozgu nie wywial)
Aaa... Johnny - wyjatki od reguly oczywiscie wkalkulowane - w prawdziwej walce rozne rzeczy sie zdarzaja (np duzo lepszy, mlodszy, nie trzymajacy sie zasad fairplay ;-) przeciwnik)

Kur... czy wy nie czytacie Gorinkan Forum... komu wy fikacie ludzie??!


Wlasnie, chcecie dostac bana? :-P

Ciao
Chris
  • 0

budo_lal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

A co Cie w ogole obchodzi Wing Chun, skoro trenujesz cos innego?


Kiedyś to trenowałem (ale nie LTWT), więc mam chyba prawo do wyrażenia swojego, choćby krytycznego zdania, z którym inni mogą się niezgadzać - ich prawo.


Gdyby wszyscy byli tacy pojebani jak Boztepe


z tym to chyba się większość zgodzi i to nie tylko ze względu na tamte zdarzenie.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
Sorry ze zapytam Chris ale co ty cwiczysz w tym Braunschweig?
W sumie mam niedaleko, 2h pociagiem moze bym sie przejechal...
jesli wolisz na priva: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bo tu w Berlinie to porzadnych szkol jak na lekarstwo...
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

Sorry ze zapytam Chris ale co ty cwiczysz w tym Braunschweig?
W sumie mam niedaleko, 2h pociagiem moze bym sie przejechal...
jesli wolisz na priva: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bo tu w Berlinie to porzadnych szkol jak na lekarstwo...


Hi Ukyo,

tu znajdziesz odpowiedz: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:

A w Berlinie kupa dobrych szkol chyba jest? JKD, kickboxing...

Ciao
Chris
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
No pewnie jest kupa dobrych, ale ja chlopak z malego miasta jestem gdzie jak szukales szkoly to szedles do sklepu na rynku i tam ogloszenia wisialy wszystkie, i powiedzmy jak chciales tae-bo-jujitsu i tam nie bylo czyli nie ma...a tu sobie kupilem jakies pismo mowie przejrze cos wynajde moze ale gdzie tam, albo Ving Tsuny poubierane we wszystkie kolory teczy, jak szukalem sensownego taichi (to nie jest pojecie wew. sprzeczne) to jacys kolesie w pizamach rozowych, albo kolesie co to niby thai a wygladaja jak na jakies Tajlandzkie swieto ludowe...
jednym slowem schwul na schwulu
Ale sie chyba skonczy tak ze kupie se worek powiesze na trzepaku i bede tlukl w ten worek- ale wiadomo z dantiana :D
pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
Kurna fajne to forum co to nie mozna pisac jakie...dawno nie bylem a tam nawet ruch jakby wzmorzony. Trzeba chyba na 2 fronty z lekka...
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

Kurna fajne to forum co to nie mozna pisac jakie...dawno nie bylem a tam nawet ruch jakby wzmorzony. Trzeba chyba na 2 fronty z lekka...


Ahhh Ukyo...

Co tam - nie mozna? Mozna!

Patrz:
GORINKAN FORUM - BEST OF ENTERTAINMENT! HOUSE OF CHAMPIONS! CZYNNE 24 GODZINY NA DOBE! [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;-)

Ciao
Chris
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)
Ano, nie doczytalem regulaminu...

HOUSE OF CHAMPIONS!

wiadomo :D
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun we wczesnym UFC (video)

do kursu mozesz przystąpic po 10 st uczniowskim czyli min 3 lata treningu
ja ćwiczę od 93 roku/ 5 razy w tygodniu a ty ? kto jest twoim sifu ? czy prowadzisz klub ? na ile jesteś wykwalifikowany aby się tu udzielać ? niewypełniony profil niewiele mówi- boisz się czegoś ?


Przepraszam, ze pytam, ale mieliscie kiedys swoj oddzial w Opolu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024