Skocz do zawartości


Zdjęcie

Program WT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_azrael
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Program WT
cze :)

Pytanko - ma ktoś może pełny spis ćwiczeń przewidzianych w programie ćwiczeń WT Si Jo Leung Tinga na wszystkie stopnie :?: Widziałem coś takiego na stronie kanadyjskiej ale tam był tylko pobieżny opis ... :?

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o jakieś info..... :)

dzieki
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Program WT
Jeżeli nie ćwiczysz WT to opis ćwiczeń i wymagań na poszczególne stopnie nic Ci nie da.
Pokrótce wygląda to następująco:
12 stopni uczniowskich
1 – 4 Siu Nim Tau, jej zastosowania, różne cykle np. pak sau, sekcje lat sau, uczysz się jak rozpoznawać styl walki przeciwnika
6 – 8 Chum Kiu, jej zastosowania, różne cykle np. na łokcie, podstawy chi sau
9 – 12 sekcje chi sau od 1 do 4, zastosowanie w walce
Zastosowania praktyczne ćwiczy się zarówno z jednym przeciwnikiem jak i z kilkoma, początkowo atki są z większego dystansu i mniej skomplikowane, np. lewy prosty bokserski, później np. low kick z jednoczesnym wejściem łokciem.
Co do ćwiczeń dla osób od 1 stopnia mistrzowskiego, to mam tylko mgliste pojęcie (na razie jestem tylko uczniem).
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej to najlepiej przejdź się do najbliższego Klubu WT. Niestety nie wiem czy jest taki w Rzeszowie.

Pozdrawiam, edwin
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Program WT
zestaw "pytan" zależy też od egzaminującego i od organizacji, nie ma stałych kanonów - taka a taka aplikacji na ten stopień - ważne jest też to np. jak szybko załapiesz zupełnie nowe złożenie. oczywiście tak jak kolega wyżej przytoczył są pewne ramy egzaminacyjne których nie da się pominąć :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024