Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje a tkd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
Z tym że u nas jest dużo sprzętu (worki, packi, tarcze itp.)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd

Z tym że u nas jest dużo sprzętu (worki, packi, tarcze itp.)


A swoja droga trening na worku daje 10x wiecej niz np. packi (tarcze) :) ) (mowimy oczywiscie o osobie ktora ma wycwiczoną precyzje i dokladnosc)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd

Z tym że u nas jest dużo sprzętu (worki, packi, tarcze itp.)


A swoja droga trening na worku daje 10x wiecej niz np. packi (tarcze) :) ) (mowimy oczywiscie o osobie ktora ma wycwiczoną precyzje i dokladnosc)


Taką własnie precyzje i dokładnosc w poczatkowej fazie treningu TKD wyrabia kopanie w powietrze. Własciwie w wiekszosci grup poczatkujacych kopie sie w próznie , dlatego by poprostu nauczyc prawidlowo , technicznie wykonywac kopniecia. Kazdy z nas zapewne sobie wyobraza jak poczatkujaca osoba potrafi kaleczyc techniki na tarczach. Jednakze niestety prawdą jest , iz u wielu zawodnikow pojawiaja sie klopoty z kolanami. Ja takze je mam.
pozdrawiam
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
jup

combat - skad ta wypowiedz?
to jest udokumentowane czy dziala w stylu: to przeciez oczywiste?
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd

jup

ja mysle ze tak jest zawsze w sporcie - jezeli robisz cos nieuwaznie to wychodza tego skutki - ja na przyklad nie uwazalem kiedys z silownia i teraz mam problemy z kolanami oraz kregoslupem - tylko przez mlodziencza glupote , gdyz zasadniczo silownia powinna kszaltowac miesnie i tak dalej by raczej zapobiegac tego rodzaju problemom.
mysle ze podobnie jest z bjj , tkd czy nawet aikido....


Faktycznie przykra sprawa z tą Twoja kobieta :( Ty tez sobie porozwalales troche...

W kazdej sztuce walki podstawa jest dobra rozgrzewka..i uwaga na to co sie robi.Sam pamietam jak mialem noge zalatwiona..na szczescie to bylo dawno i dzis jest ok.

Mysle ze zdrowko wroci Tobie i Twojej dziewczynie. :-)
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
jup

dzieki Francos.
zdrowie mi juz nie wroci - moge jedynie dbac o to co pozostalo.
nie jest w gruncie rzeczy tak zle - od tego semestru mam nadzieje znow pojsc na silke , powzmacniac miensnie , w gruncie rzeczy interesuje mnie tylko stan Moniki - dlatego zaczalem ten watek.
dzwonilem do niej niedawno , to mi mowi ze bedzie niedlugo znow chodzila na te TKD - to jej powiedzialem co o tym mysle , i przez co najmniej pol roku nigdzie nie bedzie chodzila. pojde z nia do jakiegos ortopedy czy kogos tam i porozmawiamy nad cwiczeniami rehabilitacyjnymi... mam nadzieje ze bedzie okej
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd

jup

combat - skad ta wypowiedz?
to jest udokumentowane czy dziala w stylu: to przeciez oczywiste?


Mowisz o wypowiedzi na temat worka i treningu?
Udokumentowane :) ) => tzn. sam sie o tym nieraz przekonalem praktycznie...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd

Taką własnie precyzje i dokładnosc w poczatkowej fazie treningu TKD wyrabia kopanie w powietrze.


Tak, a pozniej wlasnie wspomniane tarcze/packi.

Kazdy z nas zapewne sobie wyobraza jak poczatkujaca osoba potrafi kaleczyc techniki na tarczach


He he - nieraz to widzialem :) )
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd

jup

dzieki Francos.
zdrowie mi juz nie wroci - moge jedynie dbac o to co pozostalo.
nie jest w gruncie rzeczy tak zle - od tego semestru mam nadzieje znow pojsc na silke , powzmacniac miensnie , w gruncie rzeczy interesuje mnie tylko stan Moniki - dlatego zaczalem ten watek.
dzwonilem do niej niedawno , to mi mowi ze bedzie niedlugo znow chodzila na te TKD - to jej powiedzialem co o tym mysle , i przez co najmniej pol roku nigdzie nie bedzie chodzila. pojde z nia do jakiegos ortopedy czy kogos tam i porozmawiamy nad cwiczeniami rehabilitacyjnymi... mam nadzieje ze bedzie okej


Tak musisz uwazac na zdrowie aby kontuzje sie nie pogłebiały.

Z Monika musisz pojsc do Ortopedy on potem skieruje ja na rehabilitacje.Na rehabilitacje warto zapisac sie juz teraz bo dlugo sie czeka.Bynajmniej tak to wyglada w Gdansku a podejrzewam ze w innych miastach nie jest z tym lepiej..
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
a właśnie jakieś 8 miesięcy temu wpadłem na genialny pomysł by zrobić przed treningiem w sztani szpagaty bez rozgrzewki, efekt tego był taki że naciągnłąem ścięgno w prawej nodze, lekarz przepisał jakies maście, ale nie wiele pomagają wciąż czuje ból w tej nodze, jakie sa wasze doświadczenia, słyszałem opinie że może byc to już dożywotnia kontuzja, kurna oby nie....
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
nie, mozna wyleczyc (tak generalnie mowiac :wink: ).aczkolwiek ja dlugo dochodzilem do siebie.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
e tam na cale zycie , nie rozwiewaj moich planow o duzym naciagu :)
mi lekarz przypisal Fastum , kup sobie , pomaga.
do tego taki sciagacz na udo , nalezy w nim sie rosciagac , bedzie trzymal cieplo co zmniejszy bol , wg mnie zbedne :) tylko dodatkowy wydatek
  • 0

budo_sobol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kolbudy, Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje a tkd
To na ile wystarczą wasze kolana zależy także od was. Wiele osób niszczy sobie kolana kopiąc w sposób nadwyreżający ten aparat ruchu. Nie należy doprowadzać do takiej sytacji (przy kopaniu w powietrze) że noga prostuje się do końca z pełną szybkością, uderzająć w rzepke. Należy wychamowąć trochę technike. Druga rzecz to włożenie biodra do technik powoduje zwiększenie siły ale także odciąża (oszczędza) kolano (wiele osób tego nie robi a to błąd). Trzecia rzecz to techniki wyskokowe prawdą jest że skakanie na parkiecie nie jest zdrowe dla naszych stawów kolanowch, żeby je troche oszczędzić można wyskokówki robić z materaca albo maty (która amortyzuje) takie rozwiązanie jest o tyle korzystne że do wybicia trzeba więcej siły, przez co poprawiamy skoczność.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024