Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jet Li vs MMA guys !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Jet Li vs MMA guys !!
Mowa o filmie: CRADLE 2 THE GRAVE
Jest w nim scena jak Jet Li jest w klatce sam na sam z kilkoma, znanymi z walk w UFC, panami. Oczywiscie w filmie rozklada ich wszystkich na lopatki.
Jestem ciekaw jak to wyjdzie.
Dołączona grafika
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Klasycznie - jak w Matrixie znaczy sie :)

Ja bardziej bylbym ciekawy jakiegos wywiadu z krecenia i tego, jak sie panowie "klatkowi" wypowiadaja o sprawnosci Jeta.

K.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Wiadomo, że Jet wygra.To nie byłby film jakby było inaczej.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Wszyscy co pracowali z Jetem mówią że jest niesamowicie szybki i ma świetną technike :) Ale wushu (gdzie nawet nie ma sparingów) na zawodników mma? 8O Ciekawe jak to wyjdzie!
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Nie czytałem dokładnie postu, popatrzyłem na zdjęcie i myslałem, że to są aktorzy. Dopiero jak obejrzałem sobie wczoraj Ultimate Figthing Hits 1 i UFC 13, rozpoznałem tą pierwszą postać z prawej, to Randy Couture - bardzo dobry zapaśnik, który wygrał walkę z Vitorem Belfortem. Druga postać od prawej też wyglada mi znajomo, kto to?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
zaloze sie ze zrobia klasyczny blad i zaatakuja go pojedynczo. zawsze tak robia patalachy :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
obok po prawej stoi "iceman", wiadomo. Byloby fajnie gdyby ta scenke zrobili tak w konwencji mma bardziej a nie ze chlopaki robia na niego nabiegi z piacha a on kazdemu po jednym ciosie sprzedaje. a widzieliscie ta scene w kiss of the dragon na sali z karatekami? po prostu choreograficznie jest to perelka. Jet dla mnie lepszy niz wszystkie van dammy jest.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
bo van damm ssie. proste. cala choreografia to zwalnianie obrotowego z wyskoku na gebe ( w kazdym filmie) a jego gra aktorska wola o pomste do nieba. zwlaszcza jak mu zalatwia kogos bliskiego (prawie kazdy film) i chodzi z ta mina skopanego spaniela...van dammy sa chyba dla dziewczyn...
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych scen w filmie powstała wskutek fascynacji reżysera i producenta stylem Ultimate Fighting – nieznającym żadnych ograniczeń sportem, w którym doskonale wyszkoleni wojownicy korzystają z dowolnych sztuk walki. – W normalnych filmach kung fu nigdy nie zobaczycie mistrza sztuk walki, takiego jak Jet, walczącego z kilkoma zawodnikami Ultimate Fighting. Wszyscy oni są więksi, silniejsi i prawdopodobnie bardziej wytrzymali od niego – zauważa Silver.

Realizacja bitwy, w jakiej Li walczy przeciwko piętnastu przeciwnikom, reprezentującym różne szkoły walki, trwała dziesięć dni. Kierownik produkcji David Klassen stworzył plan przedstawiający nielegalny klub walki – nie mogło w nim zabraknąć ściany, która zawali się na tłum obserwatorów. Plan powstał w podziemiach wielkiego parkingu na przedmieściach Los Angeles.

- W początkowej wersji scenariusza miałem walczyć w klatce z czterema czy pięcioma przeciwnikami, ale Joel chciał nieco podnieść stawkę, dodał więc kilku przeciwników – przypomina sobie Li. – Przypuszczam, że w prawdziwej walce zabiliby mnie po paru sekundach, ale w filmie grany przeze mnie bohater wychodzi cało z tej opresji – doskonale wie, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

- Znalezienie piętnastu facetów, którzy będą mogli walczyć z Jetem i prezentują wysoki, zbliżony do niego poziom, było trudnym zadaniem – mówi koordynator kaskaderów Bradley. – Przeprowadziliśmy naprawdę duży casting, by znaleźć najlepszych kandydatów do tych ról.

Trzech z wojowników, z którymi walczy Su, to prawdziwi czempioni Ultimate Fighting: dwukrotny czempion wagi ciężkiej Randy „The Natural” Coture; obecny czempion wagi lekkociężkiej Tito Ortiz i obecny wicemistrz wagi lekkociężkiej Chuck Liddell.

Doradca do spraw sztuk walki, Stephen „The Fight Professor” Quadros, jeden z największych autorytetów jeśli chodzi o sporty walki i znany komentator rozmaitych walk sportowych na całym świecie, zajmował się koordynacją i nadzorem nad przeprowadzeniem walki pomiędzy Tito Otizem, Chuckiem Liddellem i pozostałymi sportowcami. – Główna różnica pomiędzy sztuką walki, taką jak Ultimate Fighting, a walką filmową, polega na tym, że walcząc naprawdę nie chcesz pokazać ani bólu, ani emocji, natomiast przed kamerą musisz działać dokładnie w przeciwny sposób – zauważa Quadros. - Ci faceci to prawdziwi wojownicy, walczą w stylu full contact, innymi słowy walczą naprawdę – podkreśla Silver. – Kiedy patrzy się na ich walkę, czasami bywa to dość przerażające. Podczas filmowania powiedzieliśmy im, że mogą się oszczędzać, musimy przecież nakręcić sporo powtórek. Odpowiedzieli nam, że im to nie przeszkadza, są zawodowcami i wiedzą, na co mogą sobie pozwolić. Wobec tego zaczęliśmy znowu kręcić, a tu parę ciosów i znowu widać krew. Podczas opracowywania choreografii tej trudnej technicznie sceny, Corey Yuen wysłuchał wielu uwag i propozycji wysuniętych przez zawodników. – Ci faceci naprawdę chcieli, żeby ciosy zadawać bez markowania, ale Jet nie chciał ich tak uderzać – mówi Yuen. – Sztuki walki, zwłaszcza te widoczne na ekranie, polegają w dużej mierze na doskonale opracowanej choreografii, inaczej jest w przypadku walki w stylu takim, jak Ultimate Fightning. Na szczęście nasi zawodnicy szybko do tego przywykli, doskonale poradzili sobie ze swoimi obowiązkami.

- Corey przeszedł samego siebie opracowując choreografię tej walki, kiedy ją zobaczycie, przekonacie się jak jest wspaniała – o walce Li z mistrzami Ultimate Fightning mówi producent Silver. – To jedna z najlepszych scen walki w całym filmie.

Intensywność wrażeń podczas walk w nielegalnym klubie przewyższyła tylko sekwencja końcowa, w której Su, walczący w końcu oboma rękoma, mierzy się ze swoim byłym partnerem, Lingiem. W czasie walki otacza ich krąg z płomieni o wysokości trzech metrów.

Krąg ognia stworzono budując sztuczną nawierzchnię nad systemem rur, ukrytych pod podłogą. Zespół do spraw efektów specjalnych monitorował ciśnienie gazu, wtłaczanego w rury, podpalając kolejne wyloty zgodnie z wymogami scenariusza i wskazówkami operatora. Początkowo reżyser chciał nakręcić całe ujęcie z aktorami całkowicie otoczonymi ogniem, jednak okazało się, że temperatura wewnątrz kręgu była tak wysoka, że stała się niebezpieczna dla aktorów i filmowców. Wobec tego zdecydowano, że brakujące fragmenty kręgu ognia dodane zostaną w postprodukcji przez ludzi z zespołu do spraw efektów wizualnych, nadzorowanego przez Boyda Shermana. Walka pomiędzy Su i Lingiem kręcona była w trakcie kilku kolejnych nocy. Podczas jej realizacji w bardzo niewielkim stopniu wykorzystywano uprzęże i kable. – W całej scenie jest kilka ujęć, przy których musieliśmy uciec się do pomocy kabli, ale w zdecydowanej większości to walka pięść przeciwko pięści, stopa przeciwko stopie – dokładnie taka, jaką lubię – mówi Dacascos. – W trakcie kręcenia zdjęć obaj dostaliśmy po parę niezłych ciosów.

Zacięta walka Su i Linga rozgrywa się zaraz po scenie rozbicia się śmigłowca, nad którą pracował zespół z grupy efektów specjalnych, kierowany przez Mike’a Meinardusa. Kiedy Ling próbuje uciec śmigłowcem, zostaje zestrzelony przez ludzi Faita, jego maszyna w potężnym wybuchu rozbija się o ścianę, uszkadzając rury z wodą. Kiedy Su i jego przeciwnik walczą w kręgu płomieni, zalewają ich setki litrów wody.

Przygotowując się do realizacji tej sceny, Meinardus i jego ludzie zamontowali jeden śmigłowiec na szynach, wbudowanych w podłoże, dzięki nim mogli kontrolować jego ruchy. Drugi śmigłowiec umocowano do wielkiego dźwigu. Wisiał 10 metrów nad ziemię, służył do nakręcenia początku sceny wybuchu maszyny.

Pod koniec filmu Fait spotyka się w końcu ze swoją porwaną córeczką Vanessą i walczy z pilnującym jej bandytą. – Pcha do mnie Vanessę, a kiedy sięgam chcąc ją złapać, kopniakiem wytrąca mi broń z ręki. Muszę więc walczyć z nim wręcz, a moja córeczka trzyma się mnie wtedy kurczowo, bojąc się o własne życie – mówi X. – Podczas kręcenia tej sceny uzmysłowiłem sobie, jak czułbym się, gdyby ktoś naprawdę rzucił tak we mnie moim dzieckiem. Myślę, że widać to na ekranie.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
no , film juz jest. jak wrazenia? bo wedlug mnie slabiutko niestety...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Jak to już jest? 8O Premiera dopiero 27 czerwca czyli w piątek, chyba że masz na myśli że już jest na necie :wink:
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
NO własnie...ja sobie poczekam do piątku i pójde do kina:)I okaże sie czy jest słabiutko czy nie...jak na razie Bartkowiak robił całkiem niezłe kino akcji, a nazwiska - Li i Dacascos zasługują na obejrzenie :twisted:
Więc jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam

El Primo
  • 0

budo_deberr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:włocławek - kurwidołek

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
od 6 czerwca jest juz xvid, ale radze isc do kina bo cradle 2 the grave to niezłe kino akcji, pozatym ma bardzo dobra muze, jest moze kilka przesadzonych momentow, ale generalnie na tle dzisiejszego kina akcji film dobry
  • 0

budo_szatan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!

zaloze sie ze zrobia klasyczny blad i zaatakuja go pojedynczo. zawsze tak robia patalachy :)


Mówisz - masz :lol: Cóż tak to już w filmach jest... nawet go zbytnio nie dotkneli :lol:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Ogladalem! Ogladalem!
Szczerze mowiac poszedlem na ten film glownie po to zeby obejrzec Ortiza i Icemana. Co ciekawe, Jet wcale nie wygrywa ze wszystkimi...
Film taki sobie, mozna obejrzec, ale bez emocji.

Marchew

Ps.Fajnie musielismy wygladac w kinie, jak Jet z takim grubaskiem przechodza obok klatki i widac jak Tito walczy z Chuckiem. Nagle 3 typow siedzacych w przednich rzedach podnosi rece do gory i krzyczy na pol sali: TITO! (w tej roli oczywiscie ja i moi kumple :D :D :D )
  • 0

budo_gog0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Zawiodłem się straszliwie.Ja wiem , że wszyscy wzorują się na matrixe , ale jak koleś dostaje kopa na szyje i otrząsa się po 2 sekundach to sorry
A scena , która miała nakręcać ten film (czyli Jet Li vs panowie z UFC itd) była jedną z najsłabszych scen w filmie :(
Deh...przynajmniej muza była fajna.
Ja chce stare , dobre filmy gdzie się nawalają po pyskach ,a nie robią jakieś chore tricki i takie pierdoły :evil:
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
eeee, wcale nie fajny film. Fajna byla kwestia tylko, wrong kid, and deinetly wrong father :> A walka z kolesiami z UFC? Usmialem sie niezle :> Parodia parodi komedi na podstawie ruskiego westernu :D
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Mnie rozbila scena podczas napisow kiedy uzgadniaja chlopaki jaki film nakreca, o scenie z czolgiem nie wspominam. Ale to takie perelki w tym sredniawym filmidle.
A podrywanie straznika? :P

Marchew
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
Taaaaak...ogólnie film sredni - oto moje spostrzeżenia:
- Marc Dacascos( za mało wykorzystany moim zdaniem...oczekiwałem większej ilości scen walki z tym panem....najlepiej gdyby zagrał zamiast DMX :) :) )
- tempo akcji - bardzo przyzwoite
- panowie z UFC - ZA MAŁO!!!!
- elementy komediowe - bardzo dobre
- muza - co kto lubi dla mnie była EKSTRA 8)

W sumie przyzwoite kino akcji z paroma wpadkami...no ale film z Jetem zawsze może liczyc na moją wyrozumiałość :twisted:

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_hey lan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jet Li vs MMA guys !!
film... no był zabawny. lubię Jeta Li i Dacascosa (Crying Freeman na ten przykład) i dla nich sobie ten filmik obejrzałam. no i dla Bartkowiaka ;-), nawet nasz Peter J. Lucas się objawił ;-) na parę sekund. muzyka i owszem fajna była, ale jakoś czarne wątki mnie chyba nie przekonują. choć rozumiem, że niezbędne. elementy komediowe zaś były fajne. ale ogólnie przyjemna rozrywka na nudne popołudnie. coś jak "Romeo must die", tam zamiast Dacascosa Wong i wystarczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024