Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak robicie randori w aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?
Np tori nie uzywa atemi, a wg Dziadka aikido to 90% atemi i 10% irimi.

No, to inaczej niż, u ciebie Szczepciu, dla przypomnienia -
"U nas 99% technik opiera sie na dzwigniach (...)W ogole nie cwiczymy technik gdzie nie ma kontroli za pomoca dzwigni. "

Mistrzu, powiedz mi wreszcie jak mam ćwiczyć, bo ja głupieje, najsamprzod mówisz dzwignie, potem cytujesz dziadka i tu jest atemi i irimi, jak jeszcze napiszesz, o jakiś rzutach, to ja zwariuje

Mistrzu litości :) :) :)

Jeżyk
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?

Np tori nie uzywa atemi, a wg Dziadka aikido to 90% atemi i 10% irimi.

No, to inaczej niż, u ciebie Szczepciu, dla przypomnienia -
"U nas 99% technik opiera sie na dzwigniach (...)W ogole nie cwiczymy technik gdzie nie ma kontroli za pomoca dzwigni. "

Mistrzu, powiedz mi wreszcie jak mam ćwiczyć, bo ja głupieje, najsamprzod mówisz dzwignie, potem cytujesz dziadka i tu jest atemi i irimi, jak jeszcze napiszesz, o jakiś rzutach, to ja zwariuje

Mistrzu litości :) :) :)

Jeżyk


Rozumiem twoje pomieszanie, ale pociesz sie, nie jestes sam! Rozejrzyj sie powoli dookola siebie.....widzisz????........ooooooooo! ci wszyscy co cwicza sa rownie zagubieni jak ty :lol: a niektorzy moze nawet bardziej (choc to prawie juz niemozliwe :wink: )

U nas rzuca sie uke przy pomocy dzwigni, po to zreszta te dzwignie robimy. Czesto uke laduje z zalozona ciagle dzwignia, to ulatwia kontrole w parterze.

Co do atemi, to jest z tym maly problem. Uzywanie powaznego atemi(w odroznieniu od typowego machniecia dlonia przed nosem uke, jakby do odgonienia komara, jakie jest niezmiernie popularne w kregach aikido ) w prawidlowych momentach techniki powoduje jej statycznosc, i w wielu wypadkach lamie rytm techniki. Ale prawdziwym wyzwaniem jest inny aspekt - bezpieczenstwo treningu. Dlatego w systemach jujutsu gdzie uderza sie atemi naprawde techniki sa kompletnie statyczne a uke blokuje/przekierowywuje uderzenia.

Tak ze my nie uderzamy atemi naprawde, aczkolwiek kazde 5 kyu wie kiedy i jak w razie czego uderzyc. Poniewaz uderza sie w szczegolnie slabe miejsca na ciele ludzkim, nie ma specjalnej potrzeby utwardzania wlasnych konczyn.

Inny problem to nie dopuszczenie do sytuacji zeby nedzna technike(niedopracowane miejsca w technice, tzw dziury techniczne)zastepowac atemi, pompatycznie zapewniajac poczatkujacych ze jak tutaj dam atemi to technika zadziala rotfl

tak ja to widze.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?
Jesteś jak zwykle wielki. Przecież to było takie proste. Nic dziwnego, że randori w wykonaniu Stefcia było "nie prawidłowe", a techniki "niedopracowane", biedny Stefek, spier.olił sobie życie :)

Jeżyk

PS: Cholerny badziewiaż, jeszcze do filmu mu się zachciało... :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?

biedny Stefek, spier.olił sobie życie :)

Jeżyk


no coz, kazdy ma jakies wlasne problemy, on widocznie tez :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?

Dlatego w systemach jujutsu gdzie uderza sie atemi naprawde techniki sa kompletnie statyczne a uke blokuje/przekierowywuje uderzenia.

Szczepciu, a jak sie przekierowuje prawidłowe atemi :?: :?: :?: Coś mi tu śmierdzi 8O :? Guru oświeć, please :!: :) :D
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?

a jak sie przekierowuje prawidłowe atemi :?: :?: :?: Coś mi tu śmierdzi 8O :? Guru oświeć, please :!: :) :D


echo "w cholere" > .forward

:) mw tak 8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?

Szczepciu, a jak sie przekierowuje prawidłowe atemi :?: :?: :?: Coś mi tu śmierdzi 8O :? Guru oświeć, please :!: :) :D


Jak ci gosciu przywala atemi to zmieniasz kierunek jego atemi, proscizna :wink:
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?
Szczepan,
wydaje mi się, że jak masz możłiwość zmiany kierunku atemi, to uderzającym jest przedszkolak albo taki malutki z zerówki :) .
A co będzie jak Ci trzecioklasista seryjkę zasadzi, zmienisz wszystkie kierunki? :wink:

S.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?

Szczepciu, a jak sie przekierowuje prawidłowe atemi :?: :?: :?: Coś mi tu śmierdzi 8O :? Guru oświeć, please :!: :) :D


Jak ci gosciu przywala atemi to zmieniasz kierunek jego atemi, proscizna :wink:

No nie :!: Błysk twego intelektu połączony z prostota rozwazania oslepił mnie na długi czas. 8O 8O Ty powinienes zostac mnichem buddyjskim to bys te ichnie pseduozagadkoparadoksy rozwalił w 5 minut, az by chlopaki poszli z płaczem na skarge do Dalajlamy :) :) :)
  • 0

budo_jabber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak robicie randori w aikido?
Wiecie co, ja zadając atemi to bym albo łapał za nos albo dawał pstryczka:-DChyba że jak ktoś woli przy zadawaniu atemi złamać komuś nos.To też jest pomysł, ale nie zgodny z filozofią Aikido.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024