Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak "przełamć się" psychicznie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak "przełamć się" psychicznie?
Jak możesz to wiej. Stary grunt to wogóle nie pchać sie do walki. Kto chce byc młody gniewnym na ulicy niech bedzie ale oni zyją krótko.
Co do strachu to trening (przynajmniej tak jest u mnie) pomaga mi w zachowaniu pewności siebie. Lepszej oceny i orientacji w sytuacji. Danie narzędzia, którym moge sie posłużyć. A co za tym wszystkim idzie strach jest mniejszy. Staram się miec taka małą przewage psychiczną i to troche pomaga. Ale 2m-ce to za mało żeby tak myśleć. Nie przelicz się co do swoich mozliwości. Troche też nabierzesz własnych doświadczeń na treningach i to powinno ci troszke pomóc.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak "przełamć się" psychicznie?

Jeśli oberwiesz nie zawsze jest powiedziane że jush oddasz nieraz strach nadal paralizuje.


A wlasnie Sidd, przeczytaj swoje motto pod obrazkiem.
Obrona jest zawsze mniej skuteczna niż atak!

Chang Lee,
wyszkolony gosc ktory boi sie walki ?!, nie,on nie jest wyszkolony, dla mnie przygotowanie to technika i psychika (przedewszystkim psychika), to sztuki walki a nie szkola podstawowa (on umie tylko sie denerwuje :) )
Ty naprawde myslisz ze trzeba czyms sprowokowac zeby cie pobili (wiem ze poprawia ci to samopoczucie) niestety wystarczy niefart (sad but true).

A Imadło pewnie że lepiej, zwłaszcza jak cie pięciu goni. Czasem lepiej nawet dostac po mordzie i nie ruszyc ręką, wtedy cie skopią ale nie potną. Ja to pytanie "jak sie przełamać psychicznie" traktuje bardziej w kategoriach solówki (bo w kazdym innym przypadku na struganiu bohatera mozna wyjsc fatalnie).
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak "przełamć się" psychicznie?

3. do opisanych przez ciebie sytuacji musi w jakiś sposób dojść (chyba że masz maxymalnie prowokujący sposób bycia, zachowania) zawsze jest jakiś pretekst, nawet błachy!


Widzisz Sally znowu nieuważnie czytałeś :oops:
Ja bardzo dobrze wiem że to może być niefart i wcale mi to nie sprawia satysfakcji :!:
  • 0

budo_kraver
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak "przełamć się" psychicznie?
Witaj!

Na odblokowanie polecam krav-mage.Zareczam ze po kilku miesiacach treningu twoja psychika sie poprawi, poczujesz sie pewniej w czasie powrotow do domu.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak "przełamć się" psychicznie?
Ja bym polecił każdy sport kontaktowy, gdzie masz cały czas kontakt z przeciwnikiem/współćwiczącym. To ustawiczne obcowanie z sytuacja niebezpieczna, atakami, kontrami, obrona umozliwia właśnie "przyzwyczajenie" sie do akcji w czasie zagrożenia.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024