Skocz do zawartości


Zdjęcie

uliczny boks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
Mam w mieście cuś takiego trener chodzi o kulach (powinien śmigać na wózku) no i prawie nic nie widzi :D a uczy świetnie kolesie wychodzą po 1,5 r. i wymiatają . Tylko ,że tutaj jest zamiast boxu muay thai .

słowo o trenerze : facet rodem z tajlandi mieszkał tam długo ,trenował i walczył na walkach bez reguł , praktyk zawsze tłumaczy co zrobić jak się coś nie uda lub co można dodać jeszcze jak się uda :D

szkoła: hmmm jak jesteś nowy w grupie to Cie nakopią i to ostro . Jeden chłopak po pierwszym treningu 2 tyg. chodzić nie mógł :| no lipa ,aleee coś za coś uczą tam parteru , MT , walki bronią i combatu ale taki raczej militarny


ps. to raczej nie jest sekcja streetboxingu no ,bo koleś raczej nie był uczniem bryla (ma 50 lat na oko)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
Z tego co mi sie slyszalo to o Brylu i wymysleniu streeta to plotka jest. A co do uderzania w ryj jako obrona przed nozem - jezeli goscie PO PROSTU wyjebuja prostego w ryj nozownikowi to JEST TO samobojstwo. Dobre to jest jezeli w sekwencji sie wypusci strzal w np. nos, ale na poczatek walki to karteczka na palcu, kaplica i mogila. Bo przeciez nozownik ma jeszcze nogi, dynke, lokcie, druga reke, a nie tylko noz.
Pozdrawiam
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
Kiedyś na karate (shotokan) sensei (mistrz świata zresztą) tłumaczył nam ,że jak ktoś będzie nas atakował nożem to trzeba szybko zadać cios prosty w żołądek i dodał "potem się okaże kto był szybszy potem potrenujemy z blokami..."

ps. zawsze się zastanawiałem jak ja go powstrzymam jednym strzałem :|
mało komu to się udaje ,a co dopiero mnie :?
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
wiara czy ni cuda..
przenosi góry...
ale tesh mozę przenieśc cię w kraine wiecznych łowów,ale jak nic nie zrobisz..to na bank tam trafisz... :twisted:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
No wiadomo ,że lepiej zrobić cokolwiek niż stać bezczynnie ,ale z drugiej strony lepiej uciec jak się samemu stoi przed kolesiem ,który ma nóż :|
Tylko ja mam ciągle takie wrażenie ,że jak zaczne uciekać to mnie dziabnie w plecy odrazu jak się odwróce :/
  • 0

budo_volvo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
szkoła: hmmm jak jesteś nowy w grupie to Cie nakopią i to ostro . Jeden chłopak po pierwszym treningu 2 tyg. chodzić nie mógł :| no lipa ,aleee coś za coś uczą tam parteru , MT , walki bronią i combatu ale taki raczej militarny

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie oszukujmy sie, szkolenie militarne a cywilne rozni sie dwoma elementami:
1) przy szkoleniu militarnym na najwyzszym poziomie robia Ci taka wode z mózgu, że walczysz nie zważajac na urazy ciała, nie wazne czy masz zlamaną rękę, nogę, nos, naderwane usta bo walczysz o życie, a niestety tego mozna nauczyc tylko przez wymuszenie...czyli tak jak to robi Andrzej Bryl.
2) "COMBATY" militarne róznią się od cywilnych technikami wykończenia :) ot cała filozofia :)

pozdro 8)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
ja nie wiem po co wykopywałeś ten topic, ale czuje sie zobowiazany do dopowiedzenia czegoś.
combat militarny od cywilnego różni sie tym, ze militarnego nie naucza sie żadnych cywilów 8)
to powinno wam dac do myślenia moi drodzy :wink:
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks

combat militarny od cywilnego różni sie tym, ze militarnego nie naucza sie żadnych cywilów

taaaaaa, tylko że jak instruktorem takiego militarnego combatu jest cywil to ktoś go musiał tego nauczyć.
W combacie militarnym robi się rzeczy nieprzydatne cywilowi na ulicy i tyle, bo i po co mu nauka cichego zdejmowania wartownika czy walka saperką.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
co kto umie, a czego naucza to dwie rozne zreczy manos.
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
Chyba przestałem być cywilem po cichu (przynajmniej na chwilę) bo parę rzeczy z militarnej KM mi pokazywano i nawet ćwiczono odrobinkę.

A VOLVO ma rację, pomijając kwestie użycia broni i przedmiotów improwizowanych jak ta nieszczęsna saperka, to "wersje militarne" po prostu częściej proponują "bardziej kontuzyjne"(czyt. z oczywistych względów nastawione na trwale okaleczenie/zabicie) rozwiązania "kończące" :-)

Nie mówimy tu ooczywiście o tych elementach Combatives jakie mają zastosowanie przy działaniach policyjnych, porządkowych i ochronie VIP. Raczej o czystej konfrontacji i obronie własnego życia w warunkach walki wręcz/lub strzelania na dystansie bezpośrednim, kiedy nie bierzemy pod uwagę sankcji prawnych etc.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
Gdyby zaczeto uczyc cywili militarnych kombatów to byla by tragedia ludzie latali by z kosami i zamiast kogos najebac i okrasc wzieli by i po cichu poderzneli gardlo i wzieli co chca albo jak ktos wspomnial z saperkami by latali i okladali sie ... koszmar :lol:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: uliczny boks
Jak już Volvo się uczepił to pisze sprostowanie :

NIE MA kombatu militarnego tylko w tej szkole praktykuje się Muay Thai sportowe i tradycyjne. Wiadomo jak wygląda tradycyjne MT stąd pomysł o kombacie (zresztą nie mój, ale takie mity się porodziły wśród ludzi - ja je przepisałem). Nie ma tam ludzie, którzy uśmiercają wzroskiem tylko pare chłopaków, którzy się przykładali ostro do treningu.


ps. trener - praktyk, nie tylko na ringu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024