Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj na Olimpiadzie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
[quote name="budo_^Hast^"]

Odnosnie cen bjj .. coz .. malo stosunkowo osob trenuje w porowaniu do Wlasnie, aikido na olimpiadzie nie jest. Jest za to "sportem" masowym. A sport jest masowo uprawiany jezeli jest sportem olimpijskim. Ale to bledne kolo z masowoscia i faktem ze dany sport jest olimpijskim.
[/quote]

To to Aikido jest sportem olimpijskim czy nie? :P by chyba nie jest.. wez jak mozesz przeredaguj to zdanie :)

[quote]
Powszechnosc bjj ... to jedna z rzeczy jaka sie laczy z tym tematem .. a to jest rzecz ktora chyba nie moze byc negatywna ?[/quote]

To popatrz co stalo sie z wiekszoscia gatunkow muzycznych po tym jak staly sie popularne. Niby wiecej pieniedzy.. ale czy poziom sie zwiekszyl?

Do reszty argumentow ustosunkue sie jak je przemysle,
Maciek[/quote]
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Odnosnie przeredagowania .. oj .. cos cytat chyba jest wrong :wink:

Odnosnie cen bjj .. coz .. malo stosunkowo osob trenuje w porowaniu do np. aikido. A jeszcze mniej jezeli chodzi o judo a to juz sport olimpijski.


Ciezko mi mowic o wzroscie "poziomu" w muzyce. Nie znam sie na tym kompletnie i nie wiem jak to ocenic.
Nikt chyba nie zaprzeczy iz, wlasnie poprzez te trudna i bezwzgleda selekcje, sekcje zawodnicze maja wysoki poziom. A to wlasnie one winduja poziom do gory. Rozgrywki sportowe na najwyzszym poziomie pozwalaja weryfikowac techniki i poprawiac je. A to juz daje nam postep. Szybszy i po trupach. A tutaj cale g. za przeproszeniem profesjonalnego sportu wychodzi.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Uważacie że jeśli bjj było by na olimpiadzie to 20 latek nie mógł by się zapisać?
Bjj to bardzo drogi sport i nie sądze żeby trenerzy zrezygnowali z takiej kasy. Nie logiczne.
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Pietrass tez tak sadze
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Pietrass a nazapasy 20 latek może się zapisać?

Do Hasta :

Haście od miesiąca ćwiczę w sekcji kicka , grupie zaawansowanej w której jest 2 mistrzów polski, wytzymuję treningi i nie jestem gorszy niz przeciętna a ponieważ mam 25 lat a pozostali kilkanaście nie nadaje się już na zawody i moge być obiektem sugestii aby sobie dać spokój .

tymczasem na dzxisiejszxym bjj nikt mi tego nie powie - moge być najgorszy kondycyjnie i siłowo ale jak będę się starał to nikt mnie nie wyrzuci ( jeśli mam kasę oczywiście)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Nie wiem jak dokladnie to wyglada w kicku, nie zajmuje sie tym.
Wiem za to jak ciekawym zjawiskiem jest wpuszczenie poczatkujacego boksera na ring z doswiadczonym. Uuuuu. 8O :?
A i nie myl 2 pojec. Sekcji komercyjnych i sekcji za ktore nie placisz. Bo miedzy nimi jest zasadnicza roznica.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
nie obrażaj mnie nie jestem początkujący( wcześniej 2 lata kicka) tylko za stary na sportowca
  • 0

budo_saba-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Matplanety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
>Powszechnosc bjj ... to jedna z rzeczy jaka sie laczy z tym tematem .. a to jest rzecz ktora chyba nie moze byc negatywna ?<

Moze moze np jeden dres ci wjezdza w nogi a drugi w tym samym czasie rzuca sie i zaklada ci mataleo :?
Moim zdaniem im mniej osob zna bjj tym lepiej :)

ps.Nie bierzcie tej mojej wypowiedzi tak znowu na serio.Tak naprawde chcialbym zobaczyc bjj na olimpiadzie :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Hast taki entuzjasta bo mu sie marzy medal na olimpiadzie :D

dobra ide dalej myslec nad tymi kontrargumentami.. :wink:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?

nie obrażaj mnie nie jestem początkujący( wcześniej 2 lata kicka) tylko za stary na sportowca


Bron boze nie mialem takiego zamiaru obrazac Ciebie.
Trenuje bjj juz 4 roczek. Od pol roku trenuje intensywnie takze judo. Ze na olimpiade nie pojade. Ba .. na MP nie mam czego szukac to wiem. Znam swoje miejsce i sie do sekcji zawodniczej nie pcham. Nie mam do tego zdrowia.
Jezeli bjj bylo by na olimpiadzie to i tak nie mialbym czego szukac na owej.
Bjj na olimpiadzie szalenie rozpowszechnilo by ten sport. Czy zatracilby on ten klimat jaki ma obecnie ? Nie sadze.
Czy dres na ulicy uzywal by bjj ? Sadze ze jednak nie. Pomimo tego iz bjj latwo jest sie uczyc to jednak aby poprawnie robic techniki to trzeba jednak poswiecic troche czasu. Zreszta sa prostrze sposoby zakonczenia walki niz techniki chytow. Inna sprawa ze znacznie brutalniejsze.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?

Hast taki entuzjasta bo mu sie marzy medal na olimpiadzie :D

dobra ide dalej myslec nad tymi kontrargumentami.. :wink:


Moj Drogi,
Jak juz pisalem powyzej. Dla mnie to tytul old boya bylby odpowiedni. Zaden inny :wink: .

Zrozpaczony ^Hast^ :cry:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
racja, o boksie słyszał każdy a niewielu umie poprawnie uderzać; chwyty wymagaja jeszcze większej precyzji wykonania.

poza tym wiele razy pokazywano mi i stosowano na mnie chwyty bjj ale mimo, ze jako tako je znam to nie umiem przechodzić do pozycji i chwyty też nie wychodzą. Więc raczej drechy nie będą powszechnie stosować balach
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Witam!!!
Pozwolicie, że parę zdań do powyższych postów. Dla ułatwienia "dziadkiem" będę nazywał człowieka dorosłego chcącego wstąpić do sekcji sportowej.

Cyt:
.........judo jest skostniałe...
Nie wiem co przez to rozumiesz, więc trudno cokolwiek na tem temat powiedzieć. Chyba, że rozwiniesz wątek.
Cyt:
....dla mnie ideałem sportu jest sport masowy, który mogą uprawiać ludzie w różnym wieku i kondycji fizycznej..

Zgodzisz się ze mną, że piłka nożna jest sportem masowym i popularnym. Czy wyobrażasz sobie sytuację, w której "dziadek" przychodzi powiedzmy do trenera Smudy z propozycja zapisania się do sekcji piłki nożnej seniorów. Ta sytuacja jest raczej klarowna dla wszystkich i nie wzbudza komentarza co najwyżej uśmiech politowania.
Jeżeli chcesz zacząć trenować judo też Cię do sekcji seniorów nie przyjmą i tutaj zaczyna się komentarz. Trudno sobie wyobrazić zawodnika ćwiczącego wyczynowo i sparingpartnera nowicjusza. Pierwszy nic na tym nie zyska, adrugi co najwyżej dostanie zadyszki i może nabawić się kontuzji.
Proszę zwrócić uwagę, że "dziadki" też grają, ale na jakich zasadach?.
Zbierają paczkę wynajmują halę i rżną w piłę.
Podobna sytuacja może być w judo. Pytający o zajęcia niech skrzyknie 8 do 10 osób. Niech się udadzą do trenera koordynatora w danej sekcji, przedstawia swój problem i szansa na rozwiązanie jest. Trzeba sobie tylko jasno powiedzieć, że nie będą to zajęcia za 20, 30 zł?m-c. Tylko trzeba opłacić wynajęcie dojo, opłacić trenera, a więc stawka będzie taka sama jak w przypadku popularnego obecnie BJJ.

Masowość sportu wcale nie przekłada się na dostęp do niego. (sławne powiedzonko " Misiu kasa")

Cyt:
...ja pamietam za to obrazki jak sie traktowalo te dzieci co kiedys byly dobre a teraz nabawily sie kontuzji (nie ja na szczescie)..., kolega mial odbite nerki, inny dostal takiej smiesznej choroby wiazacej sie z przetrenowaniem mlodego organizmu (zapomnialem fachowa nazwe), o zlamaniach czy zwichnieciach nie wspomne....

Tym fragmentem jestem przerażony.
Osoba prowadząca jest nieodpowiedzialna. I nie ma tu dla mnie wytłumaczenia, że całe życie trener prowadził seniorów, a teraz ma grupę naborowa dzieci.
Proponowałbym zobaczyć zajęcia prowadzone przez byłego olimpijczyka (do niedawna seniora) Krzysią Wojdana.
Panowie kłania się metodyka prowadzenia zajęć z dziećmi (kto dał papiery instruktorskie?).
Proponuję zapoznać się (tym którzy bez pojęcia prowadzą zajęcia) z metodyką opracowana przez Francuzów (efekty widać).

Przypomnę tylko, że nauczanie i trening w judo jest procesem wieloletnim i długotrwałym.
Szkolenie w judo dzieli się na trzy etapy.

1. Przygotowanie elementarne.
2. Szkolenie specjalistyczne.
3. Doskonalenie sportowe.

W przypadku dzieci (grup naborowych) występuje przygotowanie, które polega na podniesieniu ogólnej sprawności fizycznej, rozwoju cech motoryki (siły, zwinności, szybkości, wytrzymałości)
Nie należy wymagać szybkiego osiągnięcia max. wyników, bo może to doprowadzić do zahamowań w rozwoju zawodnika.
Ćwiczenia siłowe są to ćwiczenia pod własnym ciężarem ciała, a w ogóle jest to etap zabawy, w którym umiejętnie wkomponowuje się elementy judo.
Tak więc ten pierwszy okres ma bardzo mało wspólnego z wyobrażeniem o prawdziwym judo.
Nie mogę sobie( z autopsji) jakoś przypomnieć o kontuzjach dzieci na macie.
Oczywiście jeżeli do sekcji trafia 15 latek to siłą rzeczy okres ten jest krótki. Tak prowadzony mały sportowiec nie ma prawa (wypadki mogą być wszędzie) nabawić się kontuzji czy być przetrenowane.

Stąd też jeżeli ktoś mówi, że trzy lata trenował judo i nie potrafi się obronić to ja się zgodzę (techniki poznał na poziomie elementarza), ale okres ten nie został zmarnowany. Na pewno jego sprawność fizyczna jest duża.
Nasuwa mi się skojarzenie z gościem, który się chwalił, że w ciągu 19 lat zaliczył 14 czy ileś tam sportów walki. Czyli po 1,5 roku na każdy. Co z tego wyniósł?

Cyt:
...a co z pasjonatami, którzy nie osiągają niesamowitych efektów?osób starszych , które nie rokują nadziei na sukcesy zawodnicze?
bęa zmuszeni do odejścia...


W judo nie muszą odejść. Regulamin zawodów (w każdej kategorii wiekowej) jest tak skonstruowany, że do walki może przystąpić każdy (w danej kategorii). W seniorach jest prowadzony raking i po całej lidze 16 najlepszych w danej wadze walczy dopiero o MP.


Cyt:
...Czy to, ze poziom sportowy judokow w Polsce jest wyzszy niz zawodnikow BJJ wplywa na radosc ze trenowania, ktoregokolwiek z tych sportow? W moim odczuciu nie...

Uważam, że to nie wielkość poziomu decyduje o treningu dorosłego człowieka. Jeżeli trening nie sprawia radości to lepiej odejść nikt nikogo nie zmusza.


Dwa zdania na temat BJJ na Olimpiadzie.

Jestem za. Znowu Hast wyczerpał temat.
Na razie BJJ uprawiają dorośli. Ci których stać na składki. Jeżeli z pasjonatów ujdzie powietrze to tak jak rozkwitło może upaść. Aby stało się bjj ogólnie dostępne (dla dzieci) musi być przede wszystkim tanie. Ilu rodziców dzisiaj stać na wybulenie 70 zł czy więcej na siedmio, ośmiolatka.
Popatrzmy na judo. Kiedy przyszło do Polski to kto zaczął trenować? Dorośli, pasjonaci. fakt, iż grunt był inny (należało wykazać wyższość ustrojową). Łatwiej było rozwinąć sekcje dla dzieci. To samo podejrzewam będzie z BJJ. Najpierw fundamenty (dorośli), później dzieci. Dopiero jak trenujące ośmiolatki osiągną dojrzały wiek to będzie można mówić o prawdziwych zawodnikach BJJ.
Czy Olimpiada w judo coś zmieniła (jeżeli chodzi o masowość)? Raczej dodała uroku.
Dla tego uważam, że w BJJ potrzebny będzie silny związek, a olimpiada może to tylko przyspieszyć.
Pozdrawiam

Misiek2
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
bardzo dobry tekst,
może nie we wszystkim się zgodzę ale masz dużo racji.

Pozdrowienia
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Bardzo dobry tekst Miska2

Co do mnie to uwazam ze BJJ ma szanse dostac sie na Olimpiade wbrew pozorom jest tto sport bardzo widowiskowy, umie pozyskiwac sponsorow, gwiazdy filmowe, telewizje - pelno reklam na strojach i wokol mat na zawodach do tego panienki w neglizu itp.
To przyciaga osoby do ogladanie - znawca przyjdzie ogladac walki i tym sie bedzie fascynowal a przecietny czlowiek dla oprawy, strojow, panienek itp
Olimpiada coraz bardziej bedzie zamieniala sie w show juz teraz goruja tam pieniadze nad ideami olimpijskimi
Warto sobie przypomniec chociazby ostatnia olimpiade jak to pieniadze zagorowaly nad tradycja i olimpiady nie zorganizowano w Grecji.

Jesli BJJ doszlo by do olimpiady to podniosl by sie radykalnie poziom kadry szkoleniowej. Ludzie by mogli w miare bezpiecznie cwiczyc wiedzac ze nie trafia do szarlatana na sekcje ktory prowadzi zajecia nie majac pojecia o metodyce i padagogice a tylko znajacy troche sztuczek.

I tu sie obawiam wlasnie tego ze czesc osob bedzie sie tego obawialo ze straca prace i dochod po organizacje zaczna od nich wymagac aby robily kursy, awf-y specjalizacje sportowe itp. Czysz nie lepiej jest teraz co niektorym kosic forse nie wkladajac wiele na wlasne doksztalcanie ?

W momencie kiedy czlowiek bedzie mial do wyboru pojscie do dobrego fightera po AWF-e na zajecia to czy pojdzie do "Cukiernika Mordercy" czy "Historyka Zabojcy" nawet jesli by byli rownozednymi fighterami ?? - nie wybierze czlowieka na odpowiednim poziomie przygotowanym do nauczania innych.

Zaczna sie dlugie cykle treningowe to co wspominal Misiek i pokolenie wlasnie tych mlodych jak dorosnie dopiero stworzy kadre z prawdziwego zdarzenia. Oczywiscie beda tez kluby tak jak teraz tzw amatorskie gdzie bedzie przychodzil sobie czlowiek po pracy pocwiczyc dla rekreacji - moze i stworzy sie niezly poziom amatorski ale jednak to bedzie tylko poziom amatorski i nie dorownaja tym fighterom ktorzy beda szkoleni od dziecka odpowiednimi cyklami.
Ale wlasnie ci fighterzy szkoleni od dziecka z czasem skoncza kariere i czesc z nich ktorzy beda chcieli sie uczyc jeszcze teorii prowadzenia zajec i innych rzeczy bedzie potem nauczalu. Niektorzy w profesjonalnych klubach dotowanych przez rzad a inni po prostu ludzi wszystkich rekreacyjnie po wlasnych klubach, fitnesach itp ale to juz za pieniadze oczywiscie czyli tak jak i teraz.
Nadal sa kluby judo dla starszych tylko czesc z nich zmienila nazwe na kluby np samoobrony opartej na judo lub kluby ju-jitsu gdzie ucza byli judocy.
Tylko ogolnie judo juz sporo stracilo na popularnosci mase klubow popadalo bo zmniejszyly sie dotacje - kiedys znacznie wiecej osob cwiczylo i to w sekcjach poza sportowych - po prostu lata najwiekszego zainteresowania przeminely.
Ale tak samo z kazda dyscyplina sportowa jest i z BJJ tez sie tak stanie czy zostanie dyscyplina olimpijska czy nie - ale oczywiscie jesli by zostalo to ma szanse na przetrwanie znacznie dluzej niz by nie bylo

Gdzie wczesniej padlo stwierdzenia o popularnosci judo i aikido i aikido bylo na drugim miejscu - nie zgodze sie z tym aikido ma znacznie wiecej cwiczacych liczbowo niz judo z wszystkimi szkolami sportowymi itp po prostu trenig interwalowy sportow walki jest dosc ciezko przetrwac i duzo sie wykrusza szuka czegos innego prowadzonego bardziej rekreacyjnie.
Jak by BJJ zostalo sportem olimpijskim to niestety sekcje by musialy sie podzielic na rekreacyjne i wyczynowe a poziom w nich byl by diametralnie rozny na korzysc .... domyslcie sie sami
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Uff,
Martius, Misiek2 poklon
Temat chyba zostal wyczerpany dzieki tym Panom. 8)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
Mnie tam nie przekonali. :wink:

Sport wyczynowy to wynaturzenie - sterydy.. chore treningi.. wyzysk.. kontuzje.

I nie rozumiem skad ta slepa wiara w dotacje.. przeciez to najwieksze zlo. Tylko wolny rynek... dotacje to juz kompletna smierc dla sportu. Calkowity brak motywacji do promocji .. do nowych sposobow zarabiania. Dotacje zabijaja konkurencje.. dlatego nasz sport wyglada jak nasze rolnictwo..

Maciek - ekonomia III rok :wink:
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?

Mnie tam nie przekonali. :wink:

Sport wyczynowy to wynaturzenie - sterydy.. chore treningi.. wyzysk.. kontuzje.

I nie rozumiem skad ta slepa wiara w dotacje.. przeciez to najwieksze zlo. Tylko wolny rynek... dotacje to juz kompletna smierc dla sportu. Calkowity brak motywacji do promocji .. do nowych sposobow zarabiania. Dotacje zabijaja konkurencje.. dlatego nasz sport wyglada jak nasze rolnictwo..

Maciek - ekonomia III rok :wink:


Może to nudne, że w kółko daję przykład judo no ale to kocham (nie zapomijając o kobietach).

Wynaturzenia? jakoś nie kojarzę. Trening 6 razy w tygodniu. Jeżeli chodzisz do pracy to pracujesz więcej niż 8 godzi aby coś osiągnąć.
Sterydy? NIE znam takich (w judo)!
Kontuzje? nie tylko wyczyn, jeżeli masz pecha to w drewnianym kościele cegła na głowę Ci spadnie.

Dotacja - chore zjawisko?
Pisałem wyżej. Może Ciebie stać zapłacić bańkę za ośmiolatka, który wcale nie musi być wybitną jednostką w sporcie. Czy wiesz ile dzieci przychodzi, których rodziców nie stać nawet na 30 zł miesięcznie. Czy myslisz, że sponsorzy chętnie walą pieniądze na sporty mało popularne.
Nawet w takiej Szkółce Piłkarskiej w TS Wisła na szkolenie dzieci idzie dotacja, bo Tele Fonika to dopiero juniorzy i seniorzy.
Może i nieźle myślisz, ale to nie ten kraj i nie te czasy.
Pozdrawiam

Misiek2
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?

Może to nudne, że w kółko daję przykład judo no ale to kocham (nie zapomijając o kobietach).

Wynaturzenia? jakoś nie kojarzę. Trening 6 razy w tygodniu. Jeżeli chodzisz do pracy to pracujesz więcej niż 8 godzi aby coś osiągnąć.


Praca umyslowa 8h dziennie jest bardziej korzystna dla zdrowia niz tyle samo treningow.. zobacz np. koszykarzy z NBA po 40 roku zycia.. oni jezdza na wozkach.. chodza o kulach... :/


Sterydy? NIE znam takich (w judo)!


Boze.. nie znasz? To wpadnij kiedy do jakiejs szatni klubu Judo w 3miescie.. z tego co ja wiem to to nie tylko u nas sie dziaje.. zreszta to widac na kazdych zawodach

Kontuzje? nie tylko wyczyn, jeżeli masz pecha to w drewnianym kościele cegła na głowę Ci spadnie.


Oczywiscie ale wyczynowcy maja wiecej kontuzji niz amatorzy.. moze nie zawsze ale czesto..


Dotacja - chore zjawisko?
Pisałem wyżej. Może Ciebie stać zapłacić bańkę za ośmiolatka, który wcale nie musi być wybitną jednostką w sporcie. Czy wiesz ile dzieci przychodzi, których rodziców nie stać nawet na 30 zł miesięcznie. Czy myslisz, że sponsorzy chętnie walą pieniądze na sporty mało popularne.


Sport nie jest popularny bo klubu mysla, ze dostana pieniazki od Pana Boga.. to tak jak gadalem z kolega z klubu bokserskiego.. tam nikt nie myslal zeby pochodzic po sponsorach.. oferte przygotowac.. prezentacje.. a klubu umiera bo dotacji nie ma.. zobacz co robi bjj.. show w supermarketach.. walki w klatkach.. i dziala! a judo? ja lubie judo i martwi mnie, ze nikt nie stara sie o promocje tego sportu..

Nawet w takiej Szkółce Piłkarskiej w TS Wisła na szkolenie dzieci idzie dotacja, bo Tele Fonika to dopiero juniorzy i seniorzy.


A gadaliscie z Adidasem? Oni maja polityke wychowywania mlodych sportowcow i przywiazywania ich do marki... ale to juz marketing.. ilu jest marketingowcow zatrudnionych w klubach sportowych? i dlaczego zero? toz to moge byc przedseibiorstwa i do tego dochodowe! Mozna uderzec do dzialu HR w firmach i proponowac im zajecia w ramach zajec integracyjnych.. ale nikt nie robi.. bo sa dotacje! A ile jest stron www klubow zapsniczych albo judo? :(

Może i nieźle myślisz, ale to nie ten kraj i nie te czasy.


Dziekuje ... mysle podobnie i Tobie.. ale kraj i czasy trzeba zmienic.. nikt tego za nas nie zrobi.
Pozdrawiam

Misiek2


Maciek :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj na Olimpiadzie ?
W sporcie wyczynowym przynajmniej tym olimpijskim jest znacznie mniej sterydow niz amatorskim gdzie nie ma nad tym rzadnej kontroli. Oczywiscie odpowiednie diety zywieniowe sa robione itp ale kazdego rodzaju prochy sa do wykrycia a na wykrywanie tego u zawodnikow jest przeznaczona odpowiednia pula pieniedzy.

Sport na calym swiecie jest dotowany a lepiej rzeby byl dotowany przez legalne organizacje rzadowe lub firmy niz przez biznesmenow oczekujacych potem od zawodnikow znacznie wiecej niz tylko umieszczenie reklam na koszulkach np aby grali w ich druzynie po zakonczeniu kariery a moze i w czasie jej trwania.

Dotacje umozliwia wiekszej ilosci osob zapoznanie sie z czyms na co nigdy nie bylo by ich stac.
Dotacje nie sa nigdy duze ale zawsze to cos - a zawodnik jak bedzie robil wyniki to i bedzie mial stypendium ktore pozwoli mu cwiczyc a nie szukac dodatkowej pracy aby moc podjac np nauke na uczelni.
Ilu znakomitych sportowcow trac sie w ten sposob ze akurat wybrali dyscypline gdzie nie ma dotacji i rezygnowali w najlepszym okresie z cwiczenia bo nie atc ich bylo aby uczyc sie, utrzymac i jeszcze cwiczyc.

Chore treningi - no coz zaden amator nie zrozumie co to znaczy miec porzadne treningi aby zrobic potem wynik ale chcac do czegos dojsc po prostu trzeba cwiczyc inaczej pozostanie sie cale zycie amatorem ktory idzie na trenig a potem na piwko i papieroska i bedzie rozprawial o tym jaki to on by byl znakomity w danej dziedzinie ale on to sobie tylko tak dla siebie cwiczy ;)
No ale takie sekcje tez by przeciez pozostaly ;) - u mnie nadal jest klub pilkarski gdzie ludzie sobie przychodza grac dla przyjemnosci - pochlac wspolnie itp ale czy oni do czegos dojda ?? nie nadal pozostana tylko tylko pseudosportowcami z czwartoligowej druzyny.

Trening amatorski nieprawidlowo prowadzony stworzy wiecej wrakow ludzkich niz trening sportowy.
Niektorzy probuja robic trening wyczynowy w sporcie amatorskim a nie maja zaplecza do tego - sauny, lekarzy, rehabilitantow, dietetykow i okazuje sie ze ten ich sport amatorski jest czesto bardzo kontuzjogenny bo nie maja nawet jak kontuzji poprawnie zaleczyc.

Wszystko ma swoje wady i zalety - a wybiera sie mniejsze zlo poprostu i to do czego kto jest stworzony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024